IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

5 страници V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Имате ли си хоби?
little_devil
публикуване Sep 6 2008, 04:49 PM
Коментар #41

напреднал
Инфо..

Хммм, щом се води хоби събирането на разни неща, да споделя моите - картички от местата, които посещавам, събирам и печатите на БТС, от скоро събирам и малки брошки (или както там се казват) за дрехи.
Ах, да, събирам и готини пликове... не ме питайте защо  :dntknw:
Go to the top of the page

+Quote Post
Monka
публикуване Sep 6 2008, 05:07 PM
Коментар #42

спи във форума
Инфо..

От: Варна

Aз събирам торбички за подаръци,които ми се свиди да подарявам  и етикети от дрехи -памучни и картонените .

--------------------

http://martinasolis.blogspot.com/
http://monkapana.multiply.com/

Може да съм солета ,но се бия като цяло пакетче!

+Quote Post
Ванеса
публикуване Sep 6 2008, 05:52 PM
Коментар #43

пристрастен
Инфо..

От: ♡♥ Стара Загора ♡♥

В последно време забелязвам че доста хора се занимават с шиене на гоблени. И на мен преди години това ми стана хоби като гледАХ комшийката ми се "зарибих" и аз, тя естествено ме научи за което съм и много благодарна. И сега си шия но в последно време не ми остава много свободно и спокойно време за това. А като се занимавам  много ми харесва и се задълбочавам все повече и повече.    :flowerysmile: :flowerysmile: :flowerysmile:

--------------------

+Quote Post
dazi
публикуване Sep 6 2008, 06:08 PM
Коментар #44

пристрастен
Инфо..

От: гр.Силистра

Цитат
В последно време забелязвам че доста хора се занимават с шиене на гоблени. И на мен преди години това ми стана хоби като гледАХ комшийката ми се "зарибих" и аз, тя естествено ме научи за което съм и много благодарна. И сега си шия но в последно време не ми остава много свободно и спокойно време за това. А като се занимавам  много ми харесва и се задълбочавам все повече и повече.    :flowerysmile: :flowerysmile: :flowerysmile:

Ванеса, сега ще трябва и да покажеш какво шиеш или вече си ушила! Непременно!  :)

+Quote Post
Ванеса
публикуване Sep 6 2008, 08:42 PM
Коментар #45

пристрастен
Инфо..

Дази непременно, самоче в момента нямам направени снимки, не ми е идвало на акъла да ги снимам. Всъщност имам само 3 произведения до тук като първото ми беше учебно това е мелницата, едно малко такова, което подарих на майка си.Другото ми е жена с котка (ще го снимам да го покажа), а сега, това което правя е първа целувка на фирмата милена и съм съвсем в началото, просто сега с бебчо не ми остава време да се занимавам, иначе много искам, но при първа възможност ще си го почна пак !

--------------------

+Quote Post
belqta
публикуване Sep 21 2008, 02:00 PM
Коментар #46

клавиатуротрошач
Инфо..

От: София

А ето ги и моите гоблени :

първият

тези двата са на майка (теменугите ги е започанала когато се е родила сестра ми, а от зимата беше ушила няколко реда), но аз и ги довърших

този го шия с кръстат бод, но мисля, че пак се получава добре  ;)

--------------------

+Quote Post
dazi
публикуване Sep 21 2008, 06:16 PM
Коментар #47

пристрастен
Инфо..

Беличке, прекрасни са! Тези, които си сложила в рамка са невероятни!  Като се справя  със започналия гоблен , ще премина на коне или религиозен мотив.

Добре, де като имате такива хубости, наредихте ли ги? Какво ги правите? Виждам някои са в рамки, но красят ли домът ви? /това  е отправено към всички масторки на  гоблени/

Ами моите са малко и засега имат предназначение у дома! Но ако се натрупат, мисля, че трябва да подаря или да продам/колкото и да са ми скъпи и ценни/!!!! Вие не ги ли продавате???

+Quote Post
belqta
публикуване Sep 21 2008, 07:02 PM
Коментар #48

клавиатуротрошач
Инфо..

Дази, не съм ги закачила... и аз не знам защо  :dntknw:! Определено не ги шия, за да ми висят по стените. В началото на годината си осветих един гоблен (по реда, в който съм ги показала е втори ), да пази семейството. Не съм много вярваща, но тогава имах нужда да направя нещо такова. Само него съм закачила. По принцип ми е трудно и да определя къде ще седят най-добре, защото не съм си ги купувала, например за хола или за кухнята, а просто за да ги ушия. Обожавам конете и кучетата, затова и два от тях са с коне. Сега мисля този с конете в рамката да го сложа на Бойко в стаята, защото той си го хареса и като го види в гардероба само го разнася и ме кара да го закача. Преди години бях си харесала един много як гоблен ( тогава ми се видяха много парите и не си го купих. Сега ме е яд). Беше с една разрошена екстравагантна негърка. Него бих закачила в хола си - щеше да пасне и цветово на помещението. Понякога съм си мислила да ги продам, но като се сетя колко труд съм хвърлила.... Но пък ако парите от продажбата им ще ми послужат за нещо смислено, нещо , което няма да изям или скъсам, може би за нещо в къщата в Елена може и да се реша на такава стъпка.
Лека-полека ще си ги сложа всичките в рамки, защото така имат друг вид - завършен. Но това ще стане с времето. Рамките никак не са евтини . 

--------------------

+Quote Post
Мамчето
публикуване Sep 21 2008, 07:25 PM
Коментар #49

спи във форума
Инфо..

Belqta, Много са красиви! Браво!
Много харесвам "Конете" и не заам защо не съм го ушила досега  :confused: Чувала съм, че този гоблен носи пари. Дали да не взема да го ушия все пак, въпреки, че съм приключила с гоблените? Ако чуете, че някой иска да купува- свиркайте. Аз ги продавам моите, но никой не знае  :laugh:

--------------------

+Quote Post
belqta
публикуване Sep 21 2008, 07:31 PM
Коментар #50

клавиатуротрошач
Инфо..

Ооооо, Мамче :116:!

Значи, казваш, пари носел  :newsm12:! Да взема да му сложа рамки и да го закача и аз тогава някъде. Че с тези дини под мишниците, бая от тези хартийки ще ни трявбват  :00049:!       

--------------------

+Quote Post
dazi
публикуване Sep 21 2008, 07:45 PM
Коментар #51

пристрастен
Инфо..

Аз така се развълнувах, че взех да ровя из сайтовете за гоблени и търся начин за продаването им!? Онлайн -борса и др. подобни. И какви цени видях :eek:! 
Ако чуете или намерите пазар, дайте ми сигнал! Да се амбицирам за по-бързо шиене!  :biggrin:

+Quote Post
Мамчето
публикуване Sep 21 2008, 07:58 PM
Коментар #52

спи във форума
Инфо..

Цените са мин. 10 евро на квадратче, май  :confused: или на кв.см беше...
А нашите сайтове само искат пари, за да са качени снимките в тях- луда работа...

Бибка, сериозно. Вземи си подходяща по размер  рамка от м-н за 1 лев и каквато си сръчна, никакъв проблем не е за теб да опънеш гоблена. Защо трябва да даваш луди пари? Има и дървени рамки там, е не са с резба, но като е семпла рамката- изпъква гобленът.

--------------------

+Quote Post
belqta
публикуване Sep 21 2008, 09:10 PM
Коментар #53

клавиатуротрошач
Инфо..

Маме, аз веднъж съм правила рамка за гоблен. Беше невороятно сполучлива, защото беше изцяло ръчна изработка и от сърце. Подарих на една приятелка едно гобленче. То беше с разберите на кутия от цигари. След като го уших намерих в мазето един дървен профил, нарязах го със зегето, намерих и пирончета, и С200, и малко фазер, едно тънко стъкло, което нарязах с елмаза и след като събрах всичко в едно остана само да лакирам  :laugh:. Е, намрих и малко лак за дърво. Ще поискам една снимка на произведението си и ще ви го покажа. Но за тези големи гоблени не мисля, че още съм готова да правя рамки.       

--------------------

+Quote Post
Мамчето
публикуване Sep 21 2008, 09:30 PM
Коментар #54

спи във форума
Инфо..

Ей, опасна работа си  :clap:
Купи си дървена рамка, те са "сурови" или поне така изглеждат, от мен- байц и лак  ;) 

--------------------

+Quote Post
Ванеса
публикуване Sep 21 2008, 09:54 PM
Коментар #55

пристрастен
Инфо..

[tt]ЗНАМ ЧЕ ПРОДАВАНЕТО НА ГОБЛЕНИ Е ТРУДНО И КУПУВАНЕТО ИМ ОПРЕДЕЛЕНО НЯМА ДА Е ОТ БЪЛГАРИ.ТОВА ПРЕДПОЛАГАМ ТРЯБВА ДА Е ЧОВЕК КОЙТО ОЦЕНЯВА РЪЧНИЯТ ТРУД И ТО МНОГО ДОБРЕ.ИМА И ДРУГИ ПОДРОБНОСТИ.[/tt]
[tt]НО НАИСТИНА ВЪРВЯТ СКЪПО ЗНАМ ЧЕ ТАЙНАТА ВЕЧЕРЯ Е НАД 10 000 ЕВРО А ТРУДА И Е НАЙ ВЕРОЯТНО НАД 2 ГОД.[/tt]
[tt]ТУК В ПЛОВДИВ В СТАРИЯ ГРАД ГИ ПРОДАВАТ НА ДОСТА МЕСТА НО ПОВЕЧЕТО ТАКА СИ СЕДЯТ ЗА ПРОДАВАНЕ.
[color=blue]Е,-- И НА МЕН ЩЕ МИ Е ИНТЕРЕСНО АКО НЯКОЙ РАЗБЕРЕ ОЩЕ ПОДРОБНОСТИ ЗА ПРОДАЖБАТА ИМ.

БЕЛИЧКЕ СТРАХОТНИ СА, ДОБРА РАБОТА. :flowerysmile:

--------------------

+Quote Post
Monka
публикуване Sep 24 2008, 09:17 AM
Коментар #56

спи във форума
Инфо..

Тез коне се казват Коне на водопой .Стояха на стената ми от както съм се родила -майка ми го е шила докато в болницата и в майчински после .От както го махнах от стената си и го прибрах в килера мога да кажа ,че ми донесе пари.Незнам дали има връзка ,но аз пари от това не видях .
И аз се интересучам къде мога да продам покривките си на една кука.Не мога да ги дам ей така за без пари.Те са ми подарък от баба ми и една нейна приятелка ,които много обичам.Аз никога няма да ги използвам вероятно ,но ако мога да ги продам и парите да си купя нещо в моя стил ще го направя.Така все едно ще ми е от тях

--------------------

+Quote Post
Ванеса
публикуване Nov 29 2008, 10:44 PM
Коментар #57

пристрастен
Инфо..

Ето това съм хванала сега и нямам много време да си го шия напоследък :                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

--------------------

+Quote Post
KaTaNa
публикуване Dec 13 2008, 06:23 AM
Коментар #58

напреднал
Инфо..

[tt]Моето хоби никак не се вписва в женските такива :)
Обичам моторите и всичко свързано с тях, всякаква техническа литература.
Това правя, като имам време за хоби - чета за цилиндри и бутала  :crazy:
[/tt]

+Quote Post
Monka
публикуване Dec 13 2008, 06:34 PM
Коментар #59

спи във форума
Инфо..

:flowerysmile: а какво работиш?

--------------------

+Quote Post
KaTaNa
публикуване Dec 13 2008, 08:00 PM
Коментар #60

напреднал
Инфо..

Забавлявам се с мото екипировка и аксесоари :)

+Quote Post

5 страници V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
4 потребители четат тази тема (4 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 26th May 2020 - 11:57 AM