IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

12 страници V  « < 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> Коя книга четеш в момента?
Meга
публикуване Sep 27 2011, 04:16 AM
Коментар #201

клавиатуротрошач
Инфо..

От: Варна

Харем
Колин Фалконър

Go to the top of the page

+Quote Post
Lorka
публикуване Sep 27 2011, 01:20 PM
Коментар #202

многознайко
Инфо..

Цитат(Meга @ Jul 26 2011, 05:37 AM) *

Любов - Елиф Шафак Лично аз трудно я прочетох.Може би след многото прочетени суперлативи,малко се разочаровах.

И аз сега съм с тази книжка, но и на мен ми е малко мъчна за четене, хем ми е интересна, хем малко ме отегчава.

--------------------

+Quote Post
Stani
публикуване Sep 27 2011, 02:12 PM
Коментар #203

клавиатуротрошач
Инфо..

От: София

И аз я започнах

+Quote Post
Monka
публикуване Sep 28 2011, 02:54 PM
Коментар #204

спи във форума
Инфо..

Цитат(Lorka @ Sep 27 2011, 01:20 PM) *
И аз сега съм с тази книжка, но и на мен ми е малко мъчна за четене, хем ми е интересна, хем малко ме отегчава.

Изчетох я на един дъх .
Аз съм на Обятията на Шамбала ,много ми е интересна ,но всеки път когато я отворя нещо все се случва.Май трябва да я изоставя за да прочета другите и после да се върна пак на нея ...

--------------------

http://martinasolis.blogspot.com/
http://monkapana.multiply.com/

Може да съм солета ,но се бия като цяло пакетче!

+Quote Post
Stani
публикуване Oct 17 2011, 08:55 AM
Коментар #205

клавиатуротрошач
Инфо..

"Любов" на Елиф Шафак.
Аз я дочетох!!! Много тегаво ми тръгна, но накрая я изчетох на един дъх. Страхотна. Оставя те адски замислен, поне мен.

Сега ще си взема "Копелето на Истанбул". Чух добри отзиви.

Мнението беше редактирано от Stani: Oct 17 2011, 08:56 AM

+Quote Post
Meга
публикуване Nov 7 2011, 06:40 AM
Коментар #206

клавиатуротрошач
Инфо..

Препрочитам любима моя:

+Quote Post
Stani
публикуване Nov 7 2011, 08:26 AM
Коментар #207

клавиатуротрошач
Инфо..

Цитат(Meга @ Nov 7 2011, 09:40 AM) *
Препрочитам любима моя:

Аз в университета я прочетох по задължение и после я прочетох още 2 пъти и всеки път откривах нещо ново!!! Прекрасна е!

Аз сега чета "Копелето на Истанбул" на Елиф Шафак. Добре започна.

А така между другото ми попадна една книга на Даниел Стийл "Недостойна за любов". Не съм фенка на този вид четиво, но я зачетох и адски много ми хареса... Разказва се за едно много мило и амбициозно момиче, което цял живот се бори с килограмите си, комплексите си от тях и тъгата, че хората виждат в нея само това. Много ми хареса...

+Quote Post
kari79
публикуване Nov 7 2011, 08:13 PM
Коментар #208

многознайко
Инфо..

От: Германия

Аз чета "Алеф" на Коелю, малко трудно ми тръгна четенето, въпреки че много го харесвам. Мега и Стани ме зарибиха с добрите отзиви за Оскар Уайлд и си я поръчах.

--------------------
[size="2"]Направете така, че другият веднага да започне да ви отговаря с "да".[/size][color="#006400"][/color]

+Quote Post
Meга
публикуване Nov 30 2011, 08:15 PM
Коментар #209

клавиатуротрошач
Инфо..

+Quote Post
Stani
публикуване Dec 1 2011, 09:02 AM
Коментар #210

клавиатуротрошач
Инфо..

[img]http://multimedia.kolko.bg/image/200x200/not-specified-kopeleto-na-istanbul-bg-933291.jpg?1318791913[/img]

Много ми хареса!

На морето започнах тази книга... Забавна е.

[img]http://multimedia.kolko.bg/image/200x200/not-specified-nito-peni-poveche-nito-peni-po-malko-bg-928998.jpg?1318761997[/img]

+Quote Post
Meга
публикуване Jan 24 2012, 08:05 PM
Коментар #211

клавиатуротрошач
Инфо..

Анатомия на илюзиите
Aвтор:Людмила Филипова

+Quote Post
Monka
публикуване Jan 24 2012, 09:13 PM
Коментар #212

спи във форума
Инфо..

Марго заинтригува ме с тази Пилешка супа за женската душа:)
Аз прочетох това

и това

Сега

Но ми се дочете нещо по романтично ..

--------------------

+Quote Post
Meга
публикуване Feb 2 2012, 02:03 PM
Коментар #213

клавиатуротрошач
Инфо..

Луна и грош, С.Моъм

" I know lust. That's normal and healthy. Love is a disease."

+Quote Post
Stani
публикуване Feb 20 2012, 07:55 AM
Коментар #214

клавиатуротрошач
Инфо..

Всеки трябва да я прочете, насаме... Чете се бързо и се помни за много дълго... Горчивината в устата остава за дълго... СТРАХОТНА!!!

А сега чета това:

Бях на представянето на книгата, заинтригува ме. Започнах я и смея да кажа, че ми допада, изтърканите муцуни през друга призма, много по-реални и истински...
ПРЕПОРЪЧВАМ!

+Quote Post
kari79
публикуване Feb 20 2012, 09:06 PM
Коментар #215

многознайко
Инфо..

От: Германия

[quote name='Meга' date='Jul 26 2011, 05:37 AM' post='107612']

Любов - Елиф Шафак [color="#FF0000"]
Това ще е следващата книга, която смятам да прочета и

"Монахът, който продаде своето ферари" от Робин Шарма

Преди няколко месеца прочетох и "Портретът на Дориам Грей" на Оскар Уайлд. Марго, Стани, благодаря

--------------------
[size="2"]Направете така, че другият веднага да започне да ви отговаря с "да".[/size][color="#006400"][/color]

+Quote Post
Meга
публикуване Feb 21 2012, 05:24 AM
Коментар #216

клавиатуротрошач
Инфо..

Ловецът на хвърчила
Халед Хосейни

Страхотна! Горещо препоръчвам!

Мнението беше редактирано от Meга: Mar 15 2012, 05:13 AM

+Quote Post
Monka
публикуване Mar 26 2012, 11:27 AM
Коментар #217

спи във форума
Инфо..

--------------------

+Quote Post
Meга
публикуване Apr 2 2012, 06:07 AM
Коментар #218

клавиатуротрошач
Инфо..

Горещо препоръчвам! Страхотна книга!

"....Макар че езикът на любовта е универсален, произношението и акцентите не са. Всеки човек изразява любовта си по точно определен начин и за да се почувства самия той обичан, другият трябва да му засвидетелства обичта си точно по същия начин. Да му проговори със същото ”произношение”. В противен случай се получават т.нар. ”грешки в общуването” и те могат да станат причина за раздяла дори на хора, истински привързани един към друг.

Как вашите родители ви показваха в детството че ви обичат? Прегръщайки и целувайки ви, казвайки ви какво добро, умно и красиво дете сте, купувайки ви много и различни подаръци или прекарваха много време с вас, изслушвайки детските ви радости и огорчения, показвайки ви по този начин, че вие сте най-ценното за тях? Най-вероятно е била някаква комбинация между тези четири начина, но един или два от тях са били преобладаващи. Точно това ще определи вашият бъдещ стил на изразяване на привързаност, както и какво ще очаквате от партньора и близките си като доказателство за тяхната обич. Ако те ви купуват подаръци и ви казват какъв прекрасен човек сте, докато вие очаквате да ви прегърнат и да постоят с вас това ще бъде тотално разминаване във вашите стилове и ще го тълкувате като: ”Да, вярно е, че прави разни неща за мен, но не смятам, че ме обича истински.”

И така, има четири начина, по които изразяваме обичта си и които, приложени към нас, ни карат да се чувстваме обичани. Съществуват комбинации между тях и междинни стилове, но тези четири са основните:

1. Котка
Котките са същества на физическия контакт, основното за тях е да ги погалиш, а и те самите показват привързаност, отърквайки се в теб, сякаш казват: ”Пипни ме”. Няма смисъл да ги викаш или да ги мамиш – те така или иначе ще се приближат само ако искат. Когато са гладни сами ще си намерят плячка. Не е нужно и да им говориш ласкаво, защото думите не означават нищо за тях, те просто искат да бъдат галени. По същия начин има хора, които изразяват обичта си главно чрез физически контакт. Типът на този контакт варира силно – от потупване по гърба до сериозната дълбочина на сексуалната връзка. Бързо погалване по гърба, разрошване на косата, прегръдка или целувка – това са обичайните ”думи” при това ”произношение”. Хората, които изразяват обичта си чрез физически контакт се чувстват обичани само ако към тях бъдат засвидетелствани чувства по същия начин. Понякога дори това е единствения начин да се почувстват обичани. Не става дума за правилно или неправилно, просто това е единствения начин за изразяване на обич, който те разбират.

2. Куче
Кажи на едно кученце колко е сладко и прекрасно и ще видиш, че то не само маха с опашка, то маха с цялото си телце. Кой е най-ефективния начин да дресираш кученце? Ами като го хвалиш!Като казваш: ”Браво, добро момче!”, ”Добро куче!”. За човек, който се чувства обичан само когато чува думи на обич няма нищо по-страшно да случа думи на неодобрение, казани с гневен тон. В такива случай кученцата се свиват, сякаш някой ги напада. Така постъпват и хората, за които говорим.

3.Канарче
Третия начин за изразяване на обич е чрез време, специално отделено за любимия човек. За хората-канарчета няма значение дали ги докосваш, дали правиш нещо за тях или им повтаряш непрекъснато, че ги обичаш. Единственото, което им въздейства е това да видят и усетят, че ти си отделил специално време, което да прекараш пълноценно с тях. Когато чуете близкият ви човек да се оплаква: ”Теб все те няма. Искам да прекарваме повече време заедно.”, а сте убедени, че прекарвате много време в къщи това може да е просто неговият стил на обич. За да се почувства обичан, сигурен и щастлив, той иска да осигурите специално време, ”само за него” всеки ден. Също като канарчето, което не се интересува кой му сипва вода и храна, не се вълнува от думите ви, определено не обича да бъде докосвано, а е щастливо, когато има някой наоколо. То казва: ”Просто постой с мен!” /Канарчетата са птици, които живеят на ята. Оставено само, канарчето може дори да умре./

4.Златна рибка
Тя се чувства обичана, когато за нея се правят разни неща. Не можеш да докоснеш рибката. Със сигурност не я интересува и какво казваш, така че няма нужда от твоето одобрение. Що се отнася до отделеното време – тя въобще не се интересува от присъствието ти. Златната рибка иска просто да я нахраниш и да почистваш аквариума. Да оправяш водораслите и разните други неща във водата. Подобни на нея са хората, които приемат и изразяват привързаност чрез дела. Да направиш нещо за тях – без значение дребно или голямо, на техния език това означава, че ги обичаш. По същият начин – когато искат да ти засвидетелстват обич, те го правят чрез малки и големи ”жестове” – от измиване на чиниите до нещо, наистина голямо.

По Анди Андрюс, ”Проницателят”.
...."

Мнението беше редактирано от Meга: Apr 15 2012, 05:05 AM

+Quote Post
Meга
публикуване Apr 16 2012, 06:43 PM
Коментар #219

клавиатуротрошач
Инфо..

Ожени се за мен
Джон Ъпдайк

+Quote Post
Monka
публикуване Apr 18 2012, 11:07 AM
Коментар #220

спи във форума
Инфо..

[quote name='Meга' date='Apr 2 2012, 07:07 AM' post='112434']

Горещо препоръчвам! Страхотна книга!

"....Макар че езикът на любовта е универсален, произношението и акцентите не са. Всеки човек изразява любовта си по точно определен начин и за да се почувства самия той обичан, другият трябва да му засвидетелства обичта си точно по същия начин. Да му проговори със същото ”произношение”. В противен случай се получават т.нар. ”грешки в общуването” и те могат да станат причина за раздяла дори на хора, истински привързани един към друг...

Спечели ме :)

--------------------

+Quote Post

12 страници V  « < 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 22nd October 2019 - 07:37 AM