IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

3 страници V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Бързо, лесно, вкусно.Рецепти за заети хора
Звездица
публикуване Apr 30 2011, 07:15 AM
Коментар #41

пристрастен
Инфо..

От: Бургас

Ехоо, темата е не вкусно до припадък biggrin.gif , а БЪРЗО, ЛЕСНО и вкусно. wink.gif
Четейки последната рецепта, започнах обилно да слюнкоотделям, ама ми се струва, че ще ми отнеме много време. А и галимацията е голяма - първо направа на палачинки, после задушаване, пък и печене...
Дайте да пишем нещо за 30 - 40 мин.

--------------------

Хо`опонопоно: Обичам те! Съжалявам! Моля те прости ми! Аз Благодаря! http://www.youtube.com/watch?v=-lBenJ2lNg0
Go to the top of the page

+Quote Post
Мамчето
публикуване Apr 30 2011, 11:32 AM
Коментар #42

спи във форума
Инфо..

От: София

Точно 30- 35 минути ми отне (без да броим печенето 10- 15 мин) приготвянето на 10 палачинки. "Най- сложни" са самите палачинки (но отдавна продават готови). Докато подмятам палачинките, хвърлям др. продукти да се задушават на слаб огън безнадзорно.
Обикновено ги правя, когато "почиствам" хладилника или фризера (затова са с 3 вида месо), ама снощи бяха "в чест" на Дани...а той отсече "Аз няма да вечерям"....

Мен не ме търси при масрафските манджи nono.gif Ненавиждам да се въртя около печката.

--------------------

+Quote Post
Мамчето
публикуване Dec 29 2011, 08:53 PM
Коментар #43

спи във форума
Инфо..

Тортата на "Дани и баба Ани" laugh.gif
Продукти:
1 опаковка бишкоти- 2 лв
1 заквасена сметана- 1 лв
топинг "Карамел"- около 4 лв/450 грама
някакво сладко (мармалад)
някакви ядки (ние купихме филирани бадеми- около 2 лв)
захарни и шоколадови пръчици

Тази "торта" Дани я направи почти сам

Потопихме бишкотите в прясно мляко (може и в компот) и наредихме един ред.
Сложихме някакво сладко и покрихме със сметана. И още веднъж същото.Сложихме и банани (защото имахме).
Това го направихме вечерта точно за 5- 6 минути.
Сутринта поръсихме отгоре ядките и захарните пръчици. Нарязахме по парче в чиниите и отгоре поляхме обилно с карамеления топинг.

Мммм... ако пробвате няма да съжалявате. Струва 3- 4 лева около 1/2 кг (топингът е за "многократна употреба") и отнема 4- 5 минути ( по- малко време отнема да се направи, отколкото да се излапа). За снимка и дума не може да става- докато взема апарата и в чиниите няма нищо.
И е без добавена захар. wink.gif

Мнението беше редактирано от Мамчето: Dec 29 2011, 08:54 PM

--------------------

+Quote Post
Весето
публикуване Dec 30 2011, 07:04 AM
Коментар #44

Нов
Инфо..
**

От: гр.Шумен

Цитат(Zahira @ Mar 12 2009, 12:42 AM) *
Пилешки деликатес
Продукти:
0.750-1.000 кг пилешко филе или бон-филе (филето, ако е по-дебело, разрязвам на по-тънки филийки; може и пилешки пържолки);
4-5 средни глави лук;
3-4 скилидки чесън;
1 кутийка лека майонеза "Краси";
5-6 (или повече, според вкуса) суп.лъжици кисело мляко;
риган;
бял пипер.
Начин на приготвяне:
Леко намаслявате тавичката (големината е според количеството пилешко) с предпочитаната мазнина (достатъчно е само да я подмажете), добавяте малко вино (ако нямате, може и вода), редите плътно пилешките филенца, поръсвате съвсем леко със сол, отгоре бял пипер на вкус и с повечко риган, след това нареждате нарязания на филийки лук, смесен с нарязаните на филийки скилидки чесън. Най-отгоре намазвате със смес от майонезата и киселото мляко (трябва добре да се покрие) и печете на 250 градуса, докато се зачерви заливката и изври виното. Става много бързо, а вкусът е неповторим! Опитайте само с посочените подправки, ако не ви хареса, тогава добавяйте други според вашия вкус, но тук черешката на тортата е риганът.
Сега, когато дюканствам, съм пригодила рецептата за режима и пак става невероятно вкусно. Още по-добре става, ако оставите пилешкото за половин-един час в марината от вино, соев сос и риган или кисело мляко, риган и соев сос (не много). А след като наредите месото, го полейте с маринатата, която при печенето извира, а месото става невероятно крехко.

Аз също отдавна правя тези шницели, но добавям лук и задължително 3 големи настъргани картофа - много вкусни стават и по-различни от обикновените кюфтета не само на външен вид. Чудесна е рецептата, Светулчице!

Искам да попитам за пилешкият деликатес:горе-долу колко вино се налива... dntknw.gif

--------------------
Никога не се отказвай!!!

+Quote Post
Захира
публикуване Dec 30 2011, 09:54 AM
Коментар #45

многознайко
Инфо..

От: мой липов град

Весе, не мога с точност да ти кажа какво е количеството - аз обикновено оставям пилешкото в посочената марината, която предварително приготвям в една купа, и после нареждам филетата в нея. Сложи, примерно, една го-голяма чаена чаша вино и ако заедно с останалите съставки маринатата добре напоява филенцата, значи е достатъчно. Съветвам те в маринатата да сложиш и кофичка кисело мляко (не си спомням сега дали съм го писала в рецептата, но него прибавях вместо майонезата през Дюканския си период и така продължих да я ползвам и за манироването на всякакво месо за печене - така стават още по-крехки! Мисля, че колкото и вино да сложиш, не е беда, защото то се изпарява. След като наредиш филето в подмазаната тавичка за печене, изливаш и маринатата, след което правиш всичко останало. Едва ли ще направиш толкова много марината, че да плуват филенцата в нея - това не бива да се допуска, защото те трябва да се изпекат, а не да се сварят. Аз пека на 250 градуса, но трябва да се съобразиш с твоята фурна. Успешна реализация и вкусна консумация! Весели празници!

--------------------
Захир - нещо, което сме докоснали или видели веднъж и никога не можем да забравим; изпълва мислите ни и ни довежда до лудост!

+Quote Post
Весето
публикуване Dec 30 2011, 12:01 PM
Коментар #46

Нов
Инфо..
**

Цитат(Захира @ Dec 30 2011, 11:54 AM) *
Весе, не мога с точност да ти кажа какво е количеството - аз обикновено оставям пилешкото в посочената марината, която предварително приготвям в една купа, и после нареждам филетата в нея. Сложи, примерно, една го-голяма чаена чаша вино и ако заедно с останалите съставки маринатата добре напоява филенцата, значи е достатъчно. Съветвам те в маринатата да сложиш и кофичка кисело мляко (не си спомням сега дали съм го писала в рецептата, но него прибавях вместо майонезата през Дюканския си период и така продължих да я ползвам и за манироването на всякакво месо за печене - така стават още по-крехки! Мисля, че колкото и вино да сложиш, не е беда, защото то се изпарява. След като наредиш филето в подмазаната тавичка за печене, изливаш и маринатата, след което правиш всичко останало. Едва ли ще направиш толкова много марината, че да плуват филенцата в нея - това не бива да се допуска, защото те трябва да се изпекат, а не да се сварят. Аз пека на 250 градуса, но трябва да се съобразиш с твоята фурна. Успешна реализация и вкусна консумация! Весели празници!

Аз май ще дотегна ,обаче кое е маринатата- млякото и майонезата с подправките ли???Защото специално нещо за марината не се споменава...или аз нещо не разбирам blink.gif

--------------------
Никога не се отказвай!!!

+Quote Post
amber
публикуване Dec 30 2011, 12:04 PM
Коментар #47

спи във форума
Инфо..

От: Страната на чудесата

Весе цитирам;)

"Още по-добре става, ако оставите пилешкото за половин-един час в марината от вино, соев сос и риган или кисело мляко, риган и соев сос (не много). А след като наредите месото, го полейте с маринатата, която при печенето извира, а месото става невероятно крехко."

Маринатата е тази смес в която оставяш месото да престои известно време преди приготвянето.

+Quote Post
Весето
публикуване Dec 30 2011, 12:11 PM
Коментар #48

Нов
Инфо..
**

Цитат(amber @ Dec 30 2011, 02:04 PM) *
Весе цитирам;)

"Още по-добре става, ако оставите пилешкото за половин-един час в марината от вино, соев сос и риган или кисело мляко, риган и соев сос (не много). А след като наредите месото, го полейте с маринатата, която при печенето извира, а месото става невероятно крехко."

Маринатата е тази смес в която оставяш месото да престои известно време преди приготвянето.

Много благодаря,изясних си нещата laugh.gif

--------------------
Никога не се отказвай!!!

+Quote Post
Захира
публикуване Dec 31 2011, 08:56 AM
Коментар #49

многознайко
Инфо..

От: мой липов град

E, тук цяла дискусия за моите филенца се заформила - ами в рецептата, която съм публикувала тогава, съм допуснала да повторя две думи и явно те са пообъркали Весето, но благодаря на Ели, че навреме е изяснила проблема.
Искам да допълня, че принципно в маринататаза всяко месо може да се добавят подправки според индивидуалния вкус, както и горчица, зехтин или друг алкохол, не само вино. За пържолите за празничната вечер аз приготвих маринатата с ракия, например. Така че не е беда какво ще сложите, важен е собствения ви вкус и усет, както и задължителното мариноване на месото! Весе, имай предвид, че за печенето на пилешко месо не трябва дълго време - само следи лукът да омекне и леко да се позачерви отгоре и е готово! Незабравим празничен вкус желая!

--------------------
Захир - нещо, което сме докоснали или видели веднъж и никога не можем да забравим; изпълва мислите ни и ни довежда до лудост!

+Quote Post
Весето
публикуване Dec 31 2011, 04:18 PM
Коментар #50

Нов
Инфо..
**

ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!!! 00011.gif 00036.gif

--------------------
Никога не се отказвай!!!

+Quote Post
Весето
публикуване Jan 1 2012, 11:03 AM
Коментар #51

Нов
Инфо..
**

Пилешките филенца станаха просто ЧУДЕСНИ!Представиха ме идеално пред гостите!!! 00036.gif БЛАГОДАРЯ ЗАХИРА!!!

--------------------
Никога не се отказвай!!!

+Quote Post
Мамчето
публикуване Jan 10 2012, 08:31 AM
Коментар #52

спи във форума
Инфо..

Нещо ефектно и много бързо.
Синът ми наскоро имаше рожден ден и това беше много подходящ повод за поднасянето на тези бебета.

Бебета

Стават изключително бързо, много са вкусни (като всички магийки с бутер тесто) и обират овацийте на малки и големи.
Аз купих кренвирши на Тандем (Стара планина)– и ги нарязах на 2.

--------------------

+Quote Post
Lucky
публикуване Jan 10 2012, 11:52 AM
Коментар #53

Организаторката
Инфо..
Икона на групата

От: Варна

Изглеждат много готини и лесни, обезателно ще ги пробвам, даже още тези дни.

--------------------

+Quote Post
Monka
публикуване Feb 19 2012, 10:25 PM
Коментар #54

спи във форума
Инфо..

От: Варна

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1...1526&type=3

Супер елементарно,дава настроение и е много вкусно и засищащо .Цялата тава изчезна :)

--------------------

http://martinasolis.blogspot.com/
http://monkapana.multiply.com/

Може да съм солета ,но се бия като цяло пакетче!

+Quote Post
dazi
публикуване Dec 26 2013, 09:01 PM
Коментар #55

пристрастен
Инфо..

От: гр.Силистра

За ценителите на българската традиция:

Шкембе чорба

Продукти:

1 пакетче сварено шкембе.

за застройката:
олио или зехтин да покрие дъното на тиганчето
1-2 с.л. брашно
1-2 ч.л. червен пипер
скилидки чесън по желание(аз не слагам)
черен пипер
лют червен пипер

Купувам готово сварено и желирано пакетче шкембе. То е и овкусено. Слагам го в малко вода в тенджера на огъня и докато заври, правя застройката. Смесвам ги и готово. Става до 10 мин.

+Quote Post
jeneta
публикуване Nov 30 2016, 03:10 PM
Коментар #56

напреднал
Инфо..

Тази вечер ще правя омлети, стават много бързо и са много вкусни.

+Quote Post
silviqkoseva
публикуване Dec 30 2016, 09:11 PM
Коментар #57

напреднал
Инфо..

Днес приготвих набързо бъркани яйца.

Мнението беше редактирано от silviqkoseva: Dec 30 2016, 09:12 PM

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 21st October 2019 - 01:23 AM