IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

Reply to this topicStart new topic
> Препоръчай ми книга
deni_ko
публикуване Apr 27 2008, 02:51 PM
Коментар #1

пристрастен
Инфо..

От: East of the eden

Мисля, че е хубаво да има една такава тема в която да препоръчваме книги, които са ни харесали и да пишем впечатления за тях. Е, вие сте! :)

--------------------
Слава Богу, че рано или късно всеки си намира майстора!
Go to the top of the page

+Quote Post
kremka
публикуване Apr 27 2008, 06:15 PM
Коментар #2

напреднал
Инфо..

От: Shumen

Престъпление и наказание - Достоевски, четох я преди няколко години, велика книга.
Портретът на Дориан Грей - последната хубава която четох

+Quote Post
ekate
публикуване Apr 30 2008, 01:35 AM
Коментар #3

напреднал
Инфо..

Книги разкошни има всякакви  :ok:
Пътеводител на галактическия стопаджия  :clap: Култова книга. Чела съм я два пъти ( никога не повтарям една и съща книга, само някои, които са ми направили впечатление)

Историите на Удхауз - винаги остроумен, понякога малко жестоко настъпва България, но това е положението

Цар Плъх и Тай-пан на Клавел - страхотни са, четат се на един дъх, трябват здрави нерви и още по-здрав стомах, защото той понякога е брутален.

Името на розата на Еко-нямам коментар

На Паоло Коелю - Алхимикът, 11 минути, Вероника решава да умре ( за последната получих много противоречиви отзиви, но аз лично я харесах - истината е, че трябва да се радваме на всеки миг от живота си така, сякаш е последен)

Дяволът носи Прада и Нюйоркски светски хроники на Уайзбъргър (смяла съм се с глас като последната идиотка на средата на фоайето)

Гордост и предразсъдъци - чела съм я 2-3 пъти. Една от малкото екранизации на книги е именно на този роман - беше сериал от няколко серии, но беше великолепен.

На Дан Браун - Шифърът на Леонардо, Шестото клеймо (Ангели и демони е в оригинал) - интересни са много, завладяват и се четат на един дъх. Критиците малко го оплюват, защото в книгите си много често изнася непроверени факти и по този начин не всичко, което Браун пише е точно така или въобще е истина.

На Дикенс - Коледна песен (толкова е масовизирана тази история, че ми става лошо), Оливър Туист (много плаках)

Мечо пух на А.А.Милн
Пипи Дългото Чорапче, книгите за Карлсон от покрива - на Линдгрен
Малкият принц - рева всеки път като я чета
Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада на Ено Рауд
Приказките на Шарл Перо и Братя Грим
Оскар Уайлд и неговите приказки, които въобще не са за деца... Реве се на всяка история.
Любими мои детски книги са тези за Малки жени и всички останали от поредицата на Луиса Мей Олкът. Чела съм ги дост отдавна, но са супер
Историите на червенокосата Анн ( от Грийн Гейбълс, от Къщата на мечтите, от Острова и т.н.) на Луси Мод Монтгомъри.
( пролича ли ми, че ОБОЖАВАМ детски книги  :blush: )

Чела съм Спасителя в ръжта в оригинал. Противоречиво мнение.
По пътя (Он дъ роуд) /нямам латиница  :crazy:/ - още по-противоречиво.

Има една книга, която е хубаво всеки да има под възглавницата си: Мениджмънт фор дъмис ( една черна със жълто смахнато човече) - има много ценни съвети

Не знам дали споменах за Пътеводителя...  :uraaaaaa: :vlub:

+Quote Post
Звездица
публикуване May 19 2008, 01:31 PM
Коментар #4

пристрастен
Инфо..

От: Бургас

Любители на книгите, вижте какво намерих:  http://knigi.vremeto.org/news.php

Тази идея много ми допадна и дори се регистрирах. :yes:

Вие какво мислите за този начин на предлагане на книги?

--------------------

Хо`опонопоно: Обичам те! Съжалявам! Моля те прости ми! Аз Благодаря! http://www.youtube.com/watch?v=-lBenJ2lNg0

+Quote Post
deni_ko
публикуване May 20 2008, 05:06 AM
Коментар #5

пристрастен
Инфо..

От: East of the eden

Това го даваха и по новините. Интересно, но....Не бих се занимавала. Ако намеря книга на пейката ще си я прибера за мен. :dntknw:

--------------------
Слава Богу, че рано или късно всеки си намира майстора!

+Quote Post
amber
публикуване May 20 2008, 05:12 AM
Коментар #6

спи във форума
Инфо..

От: Страната на чудесата

Мда и аз  :blush:
А и не обичам да чета книги, които не са мои, нито обичам да си давам моите  :rolleyes:

+Quote Post
monik
публикуване May 20 2008, 07:35 AM
Коментар #7

Bebe
Инфо..

От: Къде ли не!

Да ви кажа честно книгите който чета надали ще ви допаднат,защото са малко детски но аз си ги харесвам.Прочела съм и доста книги за "възрастни" :biggrin: :bleh:но тази ми допадат най-много,обичам да се смея и тези книги много ме разтоварват.Напоследък съм се запалила по поредицата на Софи Кинсела "Бети Б."Ако някой си пада по-леките книжлета и чете такива неща си ги звемете няма да съжалявате.

--------------------
[/url]

+Quote Post
Звездица
публикуване May 20 2008, 10:53 AM
Коментар #8

пристрастен
Инфо..

От: Бургас

Цитат
Това го даваха и по новините. Интересно, но....Не бих се занимавала. Ако намеря книга на пейката ще си я прибера за мен. :dntknw:

Добре, а като я прочетеш за какво ти е?
Има книги, които и аз не бих дала. Например книгите на Пауло Куельо. Според мен те са вечни. Детските книги на Астрит Линдгрен и Ерих Кестнер, също. Но има книги, които само събират прах по библиотеката.
Получих книга като награда от един вестник. Забравих как се казва. Разказва за сърдечните трепети на един мъж. Интересна ми беше, защото не бях чела подобна, а въпросният мъж харесва мъже. И то той е от активната страна. Очаквах книгата да е цинична, вулгарна, но нищо подобно. Чувствата, които изпитва са толкова силни и красиви, като твоите и моите като се влюбим. Как да я споделя с някого, как да я обсъдя, като никой не би си я купил. Поне аз не бих. Интересна е, но не е кой знае каква ценност. Не ми се свиди да я дам на някого, а и ще ми е интересно какво мислят другите за нея.

--------------------

Хо`опонопоно: Обичам те! Съжалявам! Моля те прости ми! Аз Благодаря! http://www.youtube.com/watch?v=-lBenJ2lNg0

+Quote Post
iyiuvigy
публикуване May 29 2008, 06:53 PM
Коментар #9

напреднал
Инфо..

От: Italia

Любовна тактика
Томас Макнайт    Робърт Филипс

Може би този „специален" човек
не е толкова недостижим, колкото си мислите.
Може би това, от което имате нужда,
са няколко ефикасни стратегии,
които ще Ви помогнат да предприемете
правилните стъпки.
Ако сте срамежливи, малко затворени или просто
не сте получили признанието,
което смятате, че заслужавате,
„Любовна тактика"
ЩЕ ВИ ПРЕДЛОЖИ ОТГОВОРИТЕ, КОИТО ТЪРСИТЕ.
Всичко е тук - как да станете по-самоуверени,
как да изведете на преден план положителните черти
на характера си, как да печелите доверие
и да поддържате интереса и надеждите на Вашия любим
за реализирането на истинска романтична връзка.
„Любовна тактика"
съдържа Всичко, което искате да знаете - от първата
стъпка и вдъхването на кураж до определянето
на среща и съхраняването на чувствата,
след като вече сте спечелили сърцето на вашия любим!
Увлекателно написана и лесна за възприемане,
книгата предлага изобилие от практически съвети
за това как да накарате този, когото харесвате,
да се влюби във вас.
Стига вече -  излезте от сянката
и развълнувайте нечие сърце!
Позаинтерисувайте се,струва си! :bye:

+Quote Post
iyiuvigy
публикуване Aug 7 2008, 01:44 PM
Коментар #10

напреднал
Инфо..

От: Italia

д-р Светлозар Попов
“Българското име в библейски времена”
Предговор
Уважаеми читатели,
Това е третата книга на д-р Светлозар Попов, която издателството предлага на вашето внимание. Лекар по професия, той почти две десетилетия се занимава със задълбочени проучвания на българското минало и се нарежда сред плеядата непрофесионални историци, които дават своя принос за запълване на белите петна в българската история. Интересът към “Авитохол и Ирник. Начало на българската държавност”, която излезе в края на 1999 г., беше много голям и предстои нейното ново, допълнено издание. Втората му книга, “Българската идея и демосферата” от 2001 г., повдига въпроса за българската национална доктрина и представлява доста успешен опит за нейното формулиране и аргументация в обществено-исторически план.
Настоящето изследване е плод на дългогодишните проучвания на автора по темата за присъствието на българското име и българите в световната история.  Като цяло то надхвърля тази тема и дава една мащабна картина на исторически събития в библейската древност, проследява миграциите на племена и народи и търси корените на българския род. В своите търсения Светлозар Попов тръгва от “Библията” и българското име в нея, а после включва източници от различни области на науката – историография, археология, палеонтология, митология, фолклор и етнография, езикознание,  океанография, философия. Той събира отделните факти и аргументи като скъпоценни камъчета, с които подрежда мозайката на своите хипотези и се опитва да даде отговор на някои от многобройните въпроси, стоящи пред българската история

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 15th December 2019 - 11:50 AM