IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Книги и жанрове
Mira
публикуване Feb 24 2007, 06:25 PM
Коментар #1

многознайко
Инфо..

Какви книжки четете? Остава ли ви време за това удоволствие? А списания! Любимото ви четиво!

--------------------
РАВИ ТОВА, КОЕТО ИСКАШ ДА ПРАВЯТ НА ТЕБ!
Go to the top of the page

+Quote Post
amber
публикуване Feb 24 2007, 07:39 PM
Коментар #2

спи във форума
Инфо..

От: Страната на чудесата

Страшно много обичам да чета,но за съжаление нямам никакво време за това занимание.А и този нет.....може да се каже,че "мишката изяде книжката".
Сега цялата ми библиотека е в компютъра ми.Вчера започнах да чета "Съдбата като шанс" на Торвалд Детлефсен (не го бях чувала).Съвсем в началото съм,но за сега книжката ми харесва.Ако някой проявява интерес ще я кача да си я дръпне.

+Quote Post
kkk
публикуване Feb 25 2007, 01:40 AM
Коментар #3

напреднал
Инфо..

Чета всичко, поглъщам всичко. Чета страшно бързо и обожавам това занимание. Радвам се, че научих и децата си да обичат да четат. Да ви кажа ли как стана това? Слушайте...
Когато синът ми завърши първи клас и получи първият си задължителен списък с книги, загуби интерес към четенето (той чете свободно от четиригодишен). Реших, че трябва да му припомня колко приятно е четенето. И започнах да практикувам пороците си без да се крия - четене на масата, четене в тоалетната, четене в леглото вечер... (до тогава го правех тайно, че да не създавам лоши навици с личния си пример [smilie=wink.gif] ) Дъщеря ми също вече умееше да чете. И аз започнах да им обяснявам "ТАКА НЕ СЕ ПРАВИ, мама си позволява да чете на масата(или в тоалетната, или в леглото), защото това е най-голямото удоволствие и най-добрата почивка за мене, а друго време нямам". и го повтарях по 5-6 пъти на ден. Накрая децата, нали си падат по забраненото, решиха да се впуснат в това удоволствие, заради което майка им нарушаваше собствените си правила :D . Получи се! Сега като влязат в тоалетната с книга, аз си подскачам пред вратата и никой не го е грижа [smilie=hysterical.gif]

--------------------
лед болката от изпепелените криле,
стремили се като Икар да стигнат слънцето,
какво е болка от изгарящи нозе?
Така се раждат НЕСТИНАРКИТЕ.

+Quote Post
Mira
публикуване Feb 25 2007, 02:13 PM
Коментар #4

многознайко
Инфо..

Ха-интересно предложение! [smilie=bleh.gif] Много е хубаво децата от малки да им е приятно да четат. Четенето е едно от най-приятните занимания. Много отморяващо и много неща се научяват. Много обичам да чета. Харесвам Пауло Коельо. Чела съм почти всичките му книги.Хубаво е че са по-нестандартни по- дълбокомислени. Сега чета " Не вярвай на никого" на Айрис Йохансен. Води се бестселър номер 1 на "Ню Йорк таймс"-но аз не съм очарована.Харесвам трилъри, фантастика, разкази ,български по-стари и по-нови...Също чета много много списания ,вестници ...Много харесвам "Космополитен " -събирам всички броеве и често си ги препрочитам

--------------------
РАВИ ТОВА, КОЕТО ИСКАШ ДА ПРАВЯТ НА ТЕБ!

+Quote Post
karizma
публикуване Feb 26 2007, 07:50 AM
Коментар #5

напреднал
Инфо..

От: Бургас

Куелю ми е любимият автор .Навремето много четях криминалета,най-вече на Чейс .Сега имам по-малко време за четене,както казва амбър "мишката изяде книжката" :lol: .Затова пък дъщеря ми много чете.Чете от 5 годишна и продължава да и е интересно.Почвам да се затруднявам като реша да и купя книга ,защото почти всичко е изчела.Хари потър го мина на екс.И почти всички детски романи. [smilie=clap.gif] Много се радвам че обича да чете.В малкия не усещам такава любов. :D

--------------------

+Quote Post
Dru
публикуване Mar 5 2007, 12:05 PM
Коментар #6

спи във форума
Инфо..
Икона на групата

От: София

Обичам да чета! Тъкмо свърших с препрочитането на Смъртния скок ( автобиография на Лазар Добрич ), сега мисля да се заема с Леонардо да Винчи: Полетите на мисълта (води се най-пълната му биография), обичам да чета и приказки :D [smilie=blush.gif] , а сега с малкия си имам и извинение да го правя. Харесвам Антон Дончев, Светослав Минков, всичко на Удхаус ми е любимо и изобщо английският хумор,чета и поезия ....
Време не ми стига, но когато мога грабвам по някоя книжка и чета [smilie=book.gif] .

--------------------

+Quote Post
balance
публикуване Mar 5 2007, 12:35 PM
Коментар #7

напреднал
Инфо..

От: Несебър

Аз съм завършила книгоиздаване - четенето ми не само ми е вкръвта, то ми е професионално изкривяване :lol: ! Сега съм се зачела в поредицата на Джийн Оел - "Деца на земята". Препрочитам я за сто и двайсети път и винаги намирам по нещо ново. Това е невероятно добър роман - популярна книга за праисторията. За съжаление е пълна скръб по отношение на вида си. Срамота! По цял свят книгата е бестселър и й правят страхотна реклама, страшно оформление и всичко останало, а в България изглежда отвратително и е пълна с правописни грешки! Аз да си изплача мъката... [smilie=crybaby.gif] Подсмрък!

+Quote Post
NiGhT_eLf
публикуване Sep 4 2007, 08:58 AM
Коментар #8

пристрастен
Инфо..

Отдавна не сте се включвали тука - да не забравихте да четете :)
реших да изкажа мнение за една от последните книги които прочетох - Мирис на пари на Иван тренев . Става въпрос за прането на милиардите по българското черноморие ,дяйствията се развиват бързо и динамично и е доста интересна .Препоръчвам ви я . сега зачетох Железния светилник ... :)

+Quote Post
Гост_nikoleta9_*
публикуване Sep 4 2007, 03:48 PM
Коментар #9

Инфо..

Колко ти завиждам за "Железния светилник"-ако имаш време причети и другите от пиредицата.Аз взех на милото "Живей бързо"-за смъртта на Васил и Жоро Илиеви.Нали много ме слушка[smilie=besote.gif] му взех и "Калигула бесни"Като ги прочета ще споделя мнение

+Quote Post
NiGhT_eLf
публикуване Sep 4 2007, 07:00 PM
Коментар #10

пристрастен
Инфо..

Всички ми говорят как едва ли не на един дъх са го прочели светилника ,а незнам защо ама на мен не ми е чак толкова интересен че да го мина за 3 дни .... Харесва ми но чак па толкова...Купих си "смъртта на големите босове " но незнам кога ще стигна до нея ..

+Quote Post
Гост_nikoleta9_*
публикуване Sep 12 2007, 11:00 AM
Коментар #11

Инфо..

Всеки има вкус но щом поне малко ти харесва няма проблем.За мен беше голям ужас да прочета "Тютюн"-така и не я разбрах тази книза,може би защото много ми е далечно "онова време" .Прочетох вече "Живей бързо" и смятам че си заслужава но има и втора част така че още не съм си изяснила всичко.NiGhT_eLf на кой автор е тази книга и като я прочетеш сподели впечатления

+Quote Post
NiGhT_eLf
публикуване Dec 5 2007, 10:09 AM
Коментар #12

пристрастен
Инфо..

Последно прочетох СИК 1-вата част. дочетох я снощи ... хареса ми ,аз обичам такива книги ...  :wink:

+Quote Post
Mert
публикуване Dec 6 2007, 12:21 PM
Коментар #13

напреднал
Инфо..

От: Пловдив

Обожавам да чета , предпочитам историческите романи и езотеричната литература.

+Quote Post
Dru
публикуване Dec 6 2007, 12:52 PM
Коментар #14

спи във форума
Инфо..
Икона на групата

Аз онзи ден приключих "Фламандския майстор" на Артуро Перес-Реверте. Доста добро книжле  :specool:

--------------------

+Quote Post
amber
публикуване Dec 6 2007, 02:34 PM
Коментар #15

спи във форума
Инфо..

В момента чета "Край река Пиедра седнах и заплаках" на Паулу Куелю.Още съм в началото и нямам впечатления.

+Quote Post
Dru
публикуване Dec 6 2007, 02:40 PM
Коментар #16

спи във форума
Инфо..
Икона на групата

А аз до сега не съм чела нищичко от Коелю :blush:

--------------------

+Quote Post
NiGhT_eLf
публикуване Dec 6 2007, 03:04 PM
Коментар #17

пристрастен
Инфо..

Дру не е ли те срам бе жена :) Аз също не съм чела Коелю но мама прочете доста от него и сега я питах похвали Алхимикът , Зехира и това което в момента чете Амбър 

+Quote Post
amber
публикуване Dec 6 2007, 03:09 PM
Коментар #18

спи във форума
Инфо..

Мен малко ме е срам да казвам,че съм го чела,защото нали се говори,че бил любим автор на всички манекенки  :laugh: Ако сте забелязали в интервюта като ги питат за любим автор и веднага "Паулу Куелю".
Имам почти всиките му книжки и ...не е лош."Вероника решава да умре" ми беше любима."Захир" я имам,но не съм чя чела.
"Край река..." я чета в електронен вариант.Някой ако я иска ще му я изпратя или ще потърся от къде я дръпнах.

+Quote Post
NiGhT_eLf
публикуване Dec 6 2007, 03:27 PM
Коментар #19

пристрастен
Инфо..

Ахах ти ме уби просто :) Ем според мен една от причините всички манекенки да казват това е защото може би само него са чували от по известните писатели  :rlol: Чувала съм че я има в интернет ,но не обичам да чета пред компа ..

+Quote Post
amber
публикуване Dec 6 2007, 03:29 PM
Коментар #20

спи във форума
Инфо..

И аз предпочитам да се излегна с книжка в ръка,но ....всичките книги,които имам на компа ако трябва да си ги купувам ...ще се разорим:)

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 14th December 2019 - 02:18 PM