IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

12 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Коя книга четеш в момента?
bez_sqnka_f
публикуване Jul 3 2007, 07:50 AM
Коментар #1

Кандидат-архитект
Инфо..

От: София

..беше "Парфюмът" на Патрик Зюскинд.Подариха ми я за рождения ден,сега е популярна,защото излезе екранизацията й [smilie=wink.gif]
Книжката е приятна и много странна...приятно странна. Става въпрос за човек с толкова фин нюх,че долавя миризми иззад каменни зидове и разпознава всяка миризма по света.Превръща се в убиец,за да извлече съвършеното човешко ухание,което побърква всички и историята му свършва много изненадващо :D Наистина е шантава книгата,езикът е сложен по интересен начин,имах даже непознати думи [smilie=blush.gif] Различна е и я препоръчвам на всеки,който може да я понесе още от самото й начало :D Описва живота във Франция през 18-ти век,преди Революцията,още в системата на 3-те съсловия,когато за хората е недостойно да се къпят,а само се парфюмират [smilie=bad.gif] Царят едновременно задръжки и разврат.В това отношение книгата е доста показателна.
Единственото,което ме озадачава,е че авторът е немец [smilie=dntknw.gif]

--------------------

Go to the top of the page

+Quote Post
Dru
публикуване Jul 3 2007, 08:21 AM
Коментар #2

спи във форума
Инфо..
Икона на групата

Цитат("bez_sqnka_f")
..................
Единственото,което ме озадачава,е че авторът е немец [smilie=dntknw.gif]

Ми, как да си признае,че и немците не са се къпали [smilie=naughty.gif]

А по темата:
Последната книга, която прочетох е "Маншон,Полуобувка и Мъхеста брада", сега чета "Карлсон,който живее на покрива", а ме чакат "Приключенията на Лукчо" :lol:

--------------------

+Quote Post
kkk
публикуване Jul 3 2007, 08:32 AM
Коментар #3

напреднал
Инфо..

В момента чета "Сърце" на Едмондо де Амичис.
Тази книга беше в задължителният ми списък след 3 клас преди повече от 25 години. Все още помня впечатлението, което тя ми направи тогава. И сега я чета за незнам кой си път. И ми става тежко. Става ми тежко, защото на фона на днешната арогантност сред която растат децата ни, тази книга изглежда сладникава, направо блудкава с опитите си да възпита, да събуди точно у децата любов към хората наоколо, уважение към всеки труд, толерантност към всяка класа и съпричастност към съдбата на всеки един човек, срещнат по пътя на живота ни, да възпита семейни и обществени ценности.
И се питам, защо тази книга вече не е в задължителните списъци? Толкова добре ли се справя обществото ни с възпитанието на следващото поколение, че с толкова лека ръка се отказваме от помощта на "възпитателните" романчета?

--------------------
лед болката от изпепелените криле,
стремили се като Икар да стигнат слънцето,
какво е болка от изгарящи нозе?
Така се раждат НЕСТИНАРКИТЕ.

+Quote Post
dazi
публикуване Jul 3 2007, 09:21 AM
Коментар #4

пристрастен
Инфо..

От: гр.Силистра

Мислех, си че само аз обичам детските книжки. [smilie=wink.gif]

Любима ми остана "Емил от Льонеберя", а да и ""Пипи Дългото чорапче".

+Quote Post
bez_sqnka_f
публикуване Jul 3 2007, 10:34 AM
Коментар #5

Кандидат-архитект
Инфо..

И на мен е Пипи :D Никога не съм обичала истински "Мечо Пух",колкото и мъдри да са словата в книжката [smilie=beee.gif] [smilie=bleh.gif]
Харесвам Ерих Кестнер;: "Антон и Точица","Двойната Лотхен","Хвърчащата класна стая"...
Приказките на Андерсен,но най-много обичам "Приказките на братя Грим" [smilie=bye.gif]

--------------------

+Quote Post
amber
публикуване Jul 3 2007, 11:05 AM
Коментар #6

спи във форума
Инфо..

От: Страната на чудесата

Последната книга,която си купих и в момента чета е "Изкуството да бъдеш родител" на Д-р Фицхю Додсън.Изключително полезно четиво,за което за съжаление нямам много време:(

+Quote Post
bez_sqnka_f
публикуване Jul 10 2007, 07:15 AM
Коментар #7

Кандидат-архитект
Инфо..

Та сега съм на "Подсъзнанието може всичко" от Джон Кехоу.Оказва се много,много полезна :) Съдържа съвети как да овладеем мисълта и да вярваме в успеха [smilie=wink.gif]

--------------------

+Quote Post
bez_sqnka_f
публикуване Jul 25 2007, 09:18 PM
Коментар #8

Кандидат-архитект
Инфо..

Днес си взех от любимата ми книжарница "Ciela" (истинска съкровищница) "Монк отива на Хаваите" [smilie=bleh.gif] по-нова дори от "Монк отива в пожарната", която - мисля - е първа.

Аз харесвам сериала, защото е неангажиращ, забавен и наистина се кефя на налудничавите навици на Монк :D Понякога човек има нужда да чете за заплетени криминални престъпления, описани със съвсем "повърхностен" маниер.

--------------------

+Quote Post
Danito:)))))
публикуване Jul 26 2007, 07:12 AM
Коментар #9

Нов
Инфо..
**

От: Бургас

Аз последно четох "Живей бързо" Васил И Георги Илиеви на Надя чолакова.даже си я взех вчера за плажа и до вечерта я прочетох,беше ми страшно интересна:)

+Quote Post
bez_sqnka_f
публикуване Jul 26 2007, 08:31 AM
Коментар #10

Кандидат-архитект
Инфо..

Ей, за какво се разправя? Какъв й е жанрът? Само общо сподели, не с подробности, че може да си я взема :D

--------------------

+Quote Post
публикуване Jul 26 2007, 06:56 PM
Коментар #11

Нов
Инфо..
**

Mоже би се води криминална,става въпрос за така наречените мутри в Бг.наистина е интересна,естествено ако си падаш по такъв тип книги и също така ако не си чела други такива,защото доста неща се повтарят.

+Quote Post
Juli_17
публикуване Jul 26 2007, 07:12 PM
Коментар #12

многознайко
Инфо..

Аз сега ще се осрамя и ще си призная какво чета - Забравеният годеник от поредицата 28 забравени любовни романа :lol: Чета си я преди да заспя, защото ме успива, след 2 страници и вече съм [smilie=sleep.gif]

--------------------
aз съм зайче

+Quote Post
bez_sqnka_f
публикуване Jul 26 2007, 08:36 PM
Коментар #13

Кандидат-архитект
Инфо..

Цитат("Danito:)))))")
Mоже би се води криминална,става въпрос за така наречените мутри в Бг.наистина е интересна,естествено ако си падаш по такъв тип книги и също така ако не си чела други такива,защото доста неща се повтарят.

Да, схванах. Звучи пикантно. Аз съм си наумила да си взема "9 милиметра" , нещо като проследяване на историята на българската мафия, много хора казаха, че ч/з нея са си обяснили много събития...Звучи наистина загадъчно и примамливо. Ще я имам и твойта на предвид.

--------------------

+Quote Post
публикуване Jul 27 2007, 05:37 AM
Коментар #14

Нов
Инфо..
**

Интересна е но наблягат на двамата братя,ако ти се чете нещо такова,можеш да си вземеш "Смъртта на големите босове" или "Големите убийства в България" и двете са мн интересни и пише доста повече неща.Иначе тази която споменаваш ти също звучи интересно:),може тя да е следващата:)

+Quote Post
bez_sqnka_f
публикуване Jul 28 2007, 02:04 PM
Коментар #15

Кандидат-архитект
Инфо..

Много съм щастлива, защото днес мама ми е взела книгата за Фън Шуй, която толкова много исках и преди малко ми я "доставиха" [smilie=clap.gif] [smilie=newsm81.gif] [smilie=86.gif]

--------------------

+Quote Post
amber
публикуване Jul 28 2007, 02:24 PM
Коментар #16

спи във форума
Инфо..

От: Страната на чудесата

Честито [smilie=clap.gif] и браво на добричката мама:)
Айде и да споделяш с нас разни фън-шуй тайни:)

+Quote Post
Dru
публикуване Aug 2 2007, 07:14 AM
Коментар #17

спи във форума
Инфо..
Икона на групата

Може да ги подкрепя и със сканирани странички,че да "закачим" и ние от таз книжка [smilie=naughty.gif]

Честито! Завиждам ти, затова..... [smilie=blush.gif]

--------------------

+Quote Post
bez_sqnka_f
публикуване Aug 15 2007, 05:11 PM
Коментар #18

Кандидат-архитект
Инфо..

Ми аз прочетох "Монк отива на Хаваите" и още в Бургас си взех "Монк отива в пожарната" - първата книга и ми остана още малко от нея :D
Много ме забавлява този Монк, за някои хора може да е глуповат и изнервящ, но на мен адски ми допада, особено подходът му за разкриване на заплетените случаи :)

--------------------

+Quote Post
palavka
публикуване Aug 16 2007, 11:38 AM
Коментар #19

напреднал
Инфо..

Сега чета една книга-"Най-доброто за един мъж"-от Джон О*Фаръл.Тя е лека,хумористична,но най-много ми харесва,че описва съвсем точно и реалистично мъжката гледна точка на бащинството,с всичките му ядове,понасянето на мрънкането на нервната съпруга.Особено за това,че никога не може да свърши нещата около децата според нейните изисквания.Като чета и се смея и си мисля,че моя мъж я е писал.Тези от вас,които са мами съвсем точно ще ме разберат [smilie=wink.gif] :D А,забравих да кажа,че човекът има 2 деца на -едното на 2 години и бебе на няколко месеца и.....жена му пак е бременна [smilie=newsm05_30.gif] :D

+Quote Post
bez_sqnka_f
публикуване Dec 7 2007, 10:59 AM
Коментар #20

Кандидат-архитект
Инфо..

Ами то...малко срамна работа, сега карам на български символизъм, заради скапаната матура  :mad: Обаче не е чак толкова зле - кога друг път щях да прочета разказите на Елин Пелин, например. А те са дяволски добри по отношение на природоописание.

Елф, ти до къде стигна с дъъъългия списък от 13984488 произведения за матурата, ' щото аз хич не напредвам  :eek: ох, ще се мре, то се знае!

--------------------

+Quote Post

12 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 9th December 2019 - 03:42 AM