IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

Reply to this topicStart new topic
> Владеете ли чужди езици...?
bez_sqnka_f
публикуване Jul 26 2007, 08:39 AM
Коментар #1

Кандидат-архитект
Инфо..

От: София

и какви :)

Аз владея правилен български, смея да твърдя :D

Английски - що-годе справям се вече добре с него -все пак уча в английска гимназия. И всичко започна с превеждане на текстове на песни ...

Испански - също песните помагат, но най-вече в у-ще.

Италиански - боравя с няколко фрази, поздрави, псувни още не знам :D а, всъщност знам една, но не знам точно какво значи [smilie=blush.gif]

Гръцки - рецитирам азбуката, знам няколко поздрава, най-вече великденски, специфичната дума "малака", употребявана често като псувня или като нарицателно за пълен тъпанар... [smilie=blush.gif]

Руски - разбирам основното, въпреки , че са ставали дребни недоразумения [smilie=blush.gif]

Немски - уф, много зле е положението там, така и не се хванах да го понауча, знам само , че те главно се псуват на животни, тъй че ако изнамеря урок за зоологическата градина бих се справила успешно; подмазвам се на класната с нещо от сорта: "Du bist ein wahrer Schatz!" (Ти си цяло съкровище :D един германец ми го каза миналото лято [smilie=bleh.gif] )

Ей, по едно време знаех и изрази на чешки, преди да замина миналата година...ама нейсе, само "Наздар" ми остана , "намести", "вари" ... а и не беше нужно - там има много българи и със словаците пак на български се разбирахме.

и това е май, мога да кажа "Обичам те" на 10-ина езика, въобще с нищо по-особено не мога да се похваля.

Иначе не се надявам на доброто овладяване на английски, мисля да се концентрирам в/у италианския, най-много ще ми е нужен в близките 4-5 години.

--------------------

Go to the top of the page

+Quote Post
Mert
публикуване Aug 29 2007, 07:38 AM
Коментар #2

напреднал
Инфо..

От: Пловдив

Скарана съм с английската граматика , но разбирам какво ми се говори и мога да отговоря. В момента уча испански и се справям много добре.

+Quote Post
Juli_17
публикуване Aug 29 2007, 01:51 PM
Коментар #3

многознайко
Инфо..

И тази тема виждам чак сега [smilie=confused.gif]
Иначе - знам английски, разбирам руски (мама е рускиня, но аз го научих в училище :D ) Учила съм френски и немски (немския цели 4 години) но нищо не знам [smilie=blush.gif]
Разбирам и македонски :lol:

--------------------
aз съм зайче

+Quote Post
Lucky
публикуване Aug 29 2007, 02:11 PM
Коментар #4

Организаторката
Инфо..
Икона на групата

От: Варна

Руски и немски перефектно - живяла съм в страните
Англисйки съм учила във всичките си възможни училища но го знам колкото да се разбера с някого най-елементарно :D

--------------------

+Quote Post
little_devil
публикуване Sep 19 2007, 01:16 PM
Коментар #5

напреднал
Инфо..

Владея английски, датски и немски...
Българският ми е роден и го знам най-добре, но още има какво да се желае [smilie=wink.gif]

+Quote Post
Гост_nikoleta9_*
публикуване Sep 19 2007, 01:35 PM
Коментар #6

Инфо..

Цитат("bez_sqnka_f")
Гръцки- специфичната дума "малака", употребявана често като псувня или като нарицателно за пълен тъпанар... [smilie=blush.gif] .

Нали няма да я използваш тази дума за да обидиш някой защото не значи точно това което си мислиш (или поне не си писала)
Аз си знам руски не много перфектно но вече взех да ко забравям [smilie=flowerysmile.gif]

+Quote Post
NiGhT_eLf
публикуване Sep 19 2007, 02:43 PM
Коментар #7

пристрастен
Инфо..

Ммм смея да твърдя че испански и английски знам доста добре ...от как уча се съм на тва :) От сръбски чаткам горе долу щото ни е близък и знам тук таме някоя думичка на гръцки :)

+Quote Post
imperia
публикуване Nov 1 2007, 09:01 AM
Коментар #8

напреднал
Инфо..

Имах един колега твърдеше, че знае 7 езика, като броеше българския, македонския, руския, беше учил в ЕГ и наистина много добре владееше английски и немски, учеше арабски, и последния не го помня кой беше, май сръбски, щото беше учил във Видин в ЕГ.

Аз лично добър писмен и говорим български, навремето бях много напред с немския, даже се гласях за висше във Виена, но ми се размина само за малко, вече доста съм го позабравила, английски поразбирвам, както и руски и македонски [smilie=hysterical.gif]
Испански съм учила известно време и съм ходила в Испания, но не мога да кажа, че го знам.

+Quote Post
little_devil
публикуване Dec 12 2007, 10:59 AM
Коментар #9

напреднал
Инфо..

имам един приятел от Босна и Херцаговина и той като ми говори на неговият език, всичко разбирам  :biggrin:
и той ме разбира аз като му говоря на български  ;)

+Quote Post
Meга
публикуване Feb 4 2008, 10:27 PM
Коментар #10

клавиатуротрошач
Инфо..

Владея немски,английски и руски.От трите руският ми е най-зле,ама като дойде тази демокрация...

+Quote Post
Звездица
публикуване Feb 11 2008, 11:55 AM
Коментар #11

пристрастен
Инфо..

От: Бургас

"Владеете ли чужди езици...?" - амии... к`во да ви кажа...? То някои не обичат да се цалюват с език, за това е трудно да им го овладее човек.  :00025:  Ама има и разбрани Ора, податливи... :0006: Таа..., едно овладяване пада...  :76: По някое време не се разбира кой кого владее. Аз ли овладях неговия език или той - моя.
Мии... таковата... шом е Ентелегентен чиляк, що да не овладява чуждите езици!?

Ааре! Цунки мунки гунки!

П.П.  И да си вледеете собствения език, Ей! :00053:

--------------------

Хо`опонопоно: Обичам те! Съжалявам! Моля те прости ми! Аз Благодаря! http://www.youtube.com/watch?v=-lBenJ2lNg0

+Quote Post
Manuela_Love
публикуване Mar 8 2008, 10:29 PM
Коментар #12

напреднал
Инфо..

Английски и испански  :specool: Руски също. И сега работя върху осъвършенстването на немския ми.  :eek: Иначе знам и ПЛАЖЕН френски, румънски, полски и гръцки  :laugh:

+Quote Post
iyiuvigy
публикуване May 30 2008, 07:38 PM
Коментар #13

напреднал
Инфо..

От: Italia

[quote author=Siesta del sol link=topic=724.msg8597#msg8597 date=1185439150]
и какви :)

Италиански - боравя с няколко фрази, поздрави, псувни още не знам  :D а, всъщност знам една, но не знам точно какво значи  [smilie=blush.gif] 
Казвай как я знаеш,да ти кажа какво значи! :secret:

+Quote Post
deni_ko
публикуване May 30 2008, 07:49 PM
Коментар #14

пристрастен
Инфо..

От: East of the eden

Ахахах iyiuvigy ще ни учи да псуваме на италиански. :tongue:  Все е нещо, важното е, че чуждица сме научили. :laugh:

--------------------
Слава Богу, че рано или късно всеки си намира майстора!

+Quote Post
p0liglot
публикуване Jun 8 2008, 08:27 AM
Коментар #15

напреднал
Инфо..

Български естествено-филолог съм все пак :lol:Освен това-полски-преводач съм, руски,поназнайвам малко словашки и сръбски.Отлично английски и средна хубост френски! ;)

--------------------

+Quote Post
deni_ko
публикуване Jun 8 2008, 12:37 PM
Коментар #16

пристрастен
Инфо..

От: East of the eden

Уау, ти верно си полиглот! :shocking:
В училище учех руски. Смея да твърдя, че го знаех доста добре. Сега съм забравила всичко, сякаш никога не съм го учила. :dntknw:  Забравих май последно в 10-ти или 11-ти клас го учих, сиреч преди 5г. А сега ми е толкова чужд...Две години учих и английски, но едната учителката ни постоянно ходеше на очни, т.ст. отсъстваше и все карахме свободни, а другата пътуваше и често я нямаше - пак свободни. Научихме елементарни неща като азбуката и "Аз се казвам..." а тях вече ги знаех.

--------------------
Слава Богу, че рано или късно всеки си намира майстора!

+Quote Post
p0liglot
публикуване Jun 8 2008, 05:25 PM
Коментар #17

напреднал
Инфо..

:blush: :biggrin: :pc2:

--------------------

+Quote Post
ems1ty
публикуване Jul 18 2008, 03:58 PM
Коментар #18

воайор
Инфо..
*

Който владее датски да казва .. мога да му намеря xубава работа :]]

--------------------
avr!L 4eweer (h)

+Quote Post
lussi
публикуване May 7 2009, 10:50 AM
Коментар #19

многознайко
Инфо..

Немски - доста добре, живях няколко години в Германия, английски - много години съм го учила, но май немския ми е по-добър. Всичко е практика!
А руски за срам - грам не знам!
И испански учих, но никак не го "владея"... :rolleyes:

--------------------

"Ако спрем да се опитваме да сме щастливи, е възможно да започнем да си прекарваме доста добре живота."

+Quote Post
BrunetteSalad
публикуване Apr 6 2010, 10:10 AM
Коментар #20

Нов
Инфо..
**

За мен пък не е важна бройката,а качеството на езика-за сега смея да кажа,че се разбирам свободно на френски,английски и руски

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 15th December 2019 - 11:46 AM