IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

> Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?
Meга
публикуване Mar 13 2009, 05:39 PM
Коментар #1

клавиатуротрошач
Инфо..

От: Варна

[tt]Надявам се темата да е интересна и за други момичета от форума.
Аз лично държа много и се интересувам от тези продукти.Както за себе си,така и за детските.

Главното предназначение на всички пасти за зъби е да почистват зъбите и устната кухина от налепи и различни остатъци храна, които в резултат на тяхното разлагане разрушават зъбния емайл.

Пастите за зъби се различават по своя състав. Почистващите частици могат да бъдат твърде големи по своя размер и да оказват “скърцащо” въздействие върху емайла, който започва да изтънява. Затова и ползата от употребата на пасти с микрогранули все още се оспорва от някои специалисти. В резултат на тях по зъба могат да се появят неравности, “удобни” за настаняването на бактериите. Така зъбите започват да се разрушават.
При прекалено малък размер на частиците за почистване те пък не могат да се справят с налепите, т.е. не почистват добре.
Как да намерим златната среда
Абразивността на пастите за зъби се измерва в условни единици – RDA. Ако например RDA на пастата за зъби е равна на 25, това означава че тя е предназначена за деликатно почистване на чувствителни зъби, които болезнено реагират на горещо и студено, сладко и кисело и други дразнители. Тази паста е идеален избор за децата и подрастващите, при които все още се формира емайлът на зъбите, за бременните и кърмещите жени, а също така за хората с повишено изтриване на емайла или след отстраняване на зъбен камък.
RDA 75 е оптимален показател за повечето пасти за зъби. Те са предназначени за възрастните, т.е. за всички, които са с вече формиран зъбен емайл. Тази паста за зъби е подходяща за всекидневна употреба – може да се каже, че тя отстранява бактериалните налепи без да уврежда зъбите.
Най-високият показател на RDA е 200. Такава паста се използва за отстраняването на пигментираната зъбна плака, която се появява например на фона на пушене, честа употреба на кафе, чай и някои лекарствени препарати. Тя също така е полезна за полиране на емайла и за профилактика на образуването на зъбен камък. Стоматолозите препоръчват такава паста да се използва не по-често от веднъж седмично.

Сега ще ви покажа,кои са продуктите в шкафчето ми над мивката в банята ;)
Тази паста открих преди 3 години и горещо я препоръчвам.Тя е силно абразивна за избелване на зъбите,но се ползва 2 пъти в седмицата.В упътването пише 1 на ден,но моята зъболекарка ми каза,че не бива да се прекалява с този тип продукти и е достатъчно употребата и през 3 дни:
Аз харесвам някой продукти на Астера и особено тези два вида пасти за зъби:
Почти "постоянна"-та ни паста
Тази вода за уста е невероятна,но за съжаление в България не се намира лесно.Напоследък виждам някой от видовете в специализираните магазини.

http://www.rubella.bg/products.php?lang=bg...l&groupid=1

Конци у дома ползвам само аз.Сега съм със Сензодин,но съм ползвала и Триза
[/tt]

Go to the top of the page

+Quote Post

Мнения в тази тема
- marginaly   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 13 2009, 05:39 PM
- - Monka   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 13 2009, 05:49 PM
- - marginaly   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 13 2009, 06:10 PM
- - marginaly   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 13 2009, 06:13 PM
- - marginaly   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 13 2009, 06:18 PM
- - Stani   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 14 2009, 09:09 AM
- - Monka   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 14 2009, 11:02 AM
- - Monka   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 14 2009, 11:05 AM
- - marginaly   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 14 2009, 05:40 PM
- - Monka   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 16 2009, 09:08 AM
- - marginaly   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 16 2009, 09:40 AM
- - Dru   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 16 2009, 11:14 AM
- - marginaly   Орална Хигиена: как и с какво се грижим за зъбите си?   Mar 20 2009, 02:20 PM
- - marginaly   По принцип не ползвам продукти на Blend-a-med ,но ...   Jan 13 2010, 04:52 AM
- - Militsa.H   Аз от няколко години използвам електрическа четка ...   Jan 29 2010, 05:16 PM
- - love_make_up   Обичам зъбките си и се грижа за тях много прецизно...   Aug 3 2010, 01:18 PM
- - dani.zhekova   Здравейте, Като видях топика грижа за зъбите , мо...   Mar 2 2017, 04:13 PM

Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 25th April 2018 - 06:37 AM