IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

Reply to this topicStart new topic
> 11 неща, без които женският гардероб не може
Dru
публикуване Mar 20 2008, 11:01 AM
Коментар #1

спи във форума
Инфо..
Икона на групата

От: София

[tt]На фона на модата, която се мени през всеки сезон, съществуват и т.нар. evergreen правила за една жена, които никога не увяхват, пише Анна Фурлан в prontosofia.com.

Всяка жена има нужда от няколко неща в гардероба си, които може да използва според фантазията си, а не според текущите тенденции.

Понякога именно неволната или търсена грешка в съчетаването на определени елементи и аксесоари създава чар и стил в облеклото.

Обратното - правилното им съчетаване може да доведе до истинска скука.

Или с други думи, няма нищо по-отегчаващо от съчетаването на права черна рокличка без ръкави с перлена огърлица и с елегантни обувки с тънки токчета.

Малка и права черна рокличка без ръкави (tubino)

Това е моделът, измислен от мадам Шанел и аплодиран от списание "Вог" през 1926 г. Веднага след това тoй става нещото, без което една елегантна жена не може.

Носи се във всякакви версии - Едит Пиаф е предпочитала изчистената от всякакви детайли рокличка, Одри Хепбърн я е обличала в "звезден" вариант. "Фепагамо" и "Версаче" я предлагат суперкъса и суперсекси.

Перли

Огряват, повече от каквото и да било, лицето на една жена, карайки го да свети и същевременно не отклоняват вниманието от него. Идеални са перлените колиета на Damiani.

Чанта

Въпреки че не може да се сложи под мишница, голямата чанта е задължителна, защото побира всичко, което сме си напазарували, позволявайки ни в същото време да останем елегантни. Чантите на Prada са истинско богатство.

Бяла риза

Gianfranco Ferre, повече от всеки друг превърна бялата риза в запазена марка на стила си и в задължителен елемент за всяка жена. Бялата риза може да бъде свободна, широка и в "мъжки" вариант или пък лека и ефирна.

Sneakers

Последната мода в Ню Йорк е да се върви, върви, върви... и да се ходи пеша на работа. От 20-ина години насам те станаха задължително присъствие и в италианския гардероб - както в метализиран вариант, така и в елегантна версия.

Елегантни обувки с висок ток

Те повдигат фигурата и я правят да изглежда по-стройна. Най-елегантен дизайн предлага в това отношение Christian Dior.

Смокинг

За пръв път през 30-те години на миналия век Марлен Дитрих дръзва да го облече. След това обаче той започва постепенно да залязва. Etro и Yves Saint Laurent отново го връщат на мода.

Trench

През 1928 г. Грета Гарбо го облича и го превръща от мъжка в дамска дреха. Оттогава тръгва и възходът му. Най-класическият шлифер, който не се влияе от промените на сезоните и модите, е на Burberry.

Дънки

Дънките вървят на всичко. Могат дори да се съчетаят с кожено палто. Най-шик са класическите модели, които предлагат марките Exte и Jacob Cohen.

Ботуши

Правят походката стабилна и устойчива, прикриват дебелите глезени и всякакви други дефекти по краката. Става въпрос за ботушите на Fratelli Rossetti, Santoni и Geox. Те са идеални за града, но не си и помисляйте да ги сложите за уикенда на село.

Сако

Семпло и изчистено. Абсолютно задължителни за гардероба на всяка жена сa сакaта на Max Mara, Ferre и Armani.

prontosofia.com

Анна Фурлан
[/tt]

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1176050

--------------------

Go to the top of the page

+Quote Post
Nokti
публикуване Mar 20 2008, 07:12 PM
Коментар #2

напреднал
Инфо..

Интересна статийка! Браво!  :yes:

+Quote Post
Звездица
публикуване Mar 23 2008, 06:28 AM
Коментар #3

пристрастен
Инфо..

От: Бургас

За гардероба на българката някои от тези неща са излишни.  ;)
Но можем да добавим 1. домашен халат  :),
2. дъълга тениска до под дупето (универсална дреха - може да е нощница, може да замести халата през лятото, да се иде до магазина, ако си обуеш дънки от долу...) :biggrin:
3. Всяка жена трябва да има в гардероба си нощница! Да, не съм се объркала. Една нежна сатенена нощничка с дантелки ... перфектно огладена да виси в гардероба. Сами се сетете защо. ;)

--------------------

Хо`опонопоно: Обичам те! Съжалявам! Моля те прости ми! Аз Благодаря! http://www.youtube.com/watch?v=-lBenJ2lNg0

+Quote Post
NiGhT_eLf
публикуване Mar 24 2008, 01:19 PM
Коментар #4

пристрастен
Инфо..

От: София

Като ,че ли малко от тези неща идват в повечко :)
т.е поне смокинга де  :uraaaaaa: Аз си нямам ... и не искам да си имам ...
Дънките са класика и няма човек който няма поне 1 чифт в гарероба се :) Токчетата също са задълже ,съгласна съм  :naughty:

+Quote Post
amber
публикуване Jan 16 2010, 10:24 AM
Коментар #5

спи във форума
Инфо..

От: Страната на чудесата

От този списък имам само:
чанти
тренч
и много дънки

+Quote Post
Meга
публикуване Jan 16 2010, 08:29 PM
Коментар #6

клавиатуротрошач
Инфо..

От: Варна

А аз само перли нямам,защото не обичам,ако броя едно сако такъв тип за смокинг :)

+Quote Post
lu-bg
публикуване Jan 17 2010, 07:25 PM
Коментар #7

многознайко
Инфо..

От: Германия

Без смокинга и тренч-а всичко друго си ми е в гардероба

--------------------
2011 ще е моята година!!!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 20th September 2019 - 12:02 AM