IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

Reply to this topicStart new topic
> За ползата от файдата...
Imbecile
публикуване Aug 1 2009, 02:44 PM
Коментар #1

Нов
Инфо..
**

Нещо така като ви чета … гледам, че тези “дюкановски” неща не работят както трябва. Или по-точно работят в началото, докато сваляте вода и разграждате мускулите, а после тялото си ви го връща тъпкано. Не сте ли го разбрали?

Консумацията на прекалено много протеини предизвиква въглехидратен глад. Мозъка е основния консуматор на въглехидрати. А въглехидрати има само на две места: в черния дроб и в мускулите. След като се храните, да речем, 5 дни яко с месо и зеленчуци (те, зеленчуците също са въглехидрати, ако не знаете) вие приемате предимно протеини. Тези протеини правят две неща: карат бъбреците да рабоят яко, вследствие на което се получава … знаете – кетоза. Пикаете по-често. Затова и пиете по-често вода. Но това не ви спасява от увреждането на бъбреците. Освен това мозъкът остава на сухо, защото запасите от въглехидрати в черния дроб са само за 24 часа. След това се започва бавно разграждане на мускулите. И вие сваляте килата  Но не сваляте сланините, а сваляте мускулна маса и вода. И когато един ден решите да се спрете – тялото, като един мизерник, решава, че сега е време да се запаси с въглехидрати. Само че, въглехидратите не могат да се складират в този си вид. Те могат единствено да се складират като мазнини. И килата бавно и тъжно се връщат. Само че сега вие имате още повече тлъстини и по-малко мускули.
И това не се оправя с никакви тренировки.
Само да ви кажа нещо. По дефиниция една калория (не килокалория, просто една калория) е количеството енергия, необходима за да се загрее 1 грам вода с 1 градус. Съществува и друга единица (официална според SI системата), наречена джаул. Та горе-долу 4,5 джаула са една калория.
Тъй. Дневно на средностатистическият човек са необходими между 1500 и 2000 КИЛОкалории. Т.е. от 1500000 до 2000000 калории. Представяте ли си колко енергия е това, измерено в градуси?! Да, не е чудно. Защото много енергия е необходимо, за да поддържате телесната си температура около 37 градуса, независимо от температурата на околната среда. Какво се опитвам да ви кажа ли? Ами това ви казвам, че дори и да лежите на дивана пред телевизора, вашето тяло изразходва неимоверно количество енергия. Т.е. вие отслабвате, дори и като гледате телевизия. Е, тогава, въпросът е: Защо по дявлоите трябва да се мъча да пазя диети? Защо тогава дебелея? Ми отговорът е: твърде много запаси от енергия, които непрекъснато се попълват.
Ако искате наистина читав режим да хранене, посетете xxxxxxxxx ( зоната) Но запомнете – това НЕ Е ДИЕТА, това е начин на живот.
Go to the top of the page

+Quote Post
amber
публикуване Aug 1 2009, 04:13 PM
Коментар #2

спи във форума
Инфо..

От: Страната на чудесата

Цитат
Нещо така като ви чета … гледам, че тези “дюкановски” неща не работят както трябва. Или по-точно работят в началото, докато сваляте вода и разграждате мускулите, а после тялото си ви го връща тъпкано. Не сте ли го разбрали?

Бе ... бяхме го чували това, пробвахме го миналата година, пък то се оказа не било вярно.
Та. ... чували сме го.
Нещо ново ?!

+Quote Post
Десунка
публикуване Aug 1 2009, 05:20 PM
Коментар #3

пристрастен
Инфо..

От: Варна

К'во искаше да каже тоз чиляк  :dntknw:
Хем зеленчуците са въглехидрати, пък като се храним с протеини и зеленчуци не приемаме въглехидрати  :dntknw:
Нищо не схванах  :drun:

--------------------

http://gledane.tochica.com/r/509/Гледане на карти!

+Quote Post
Candy
публикуване Aug 1 2009, 07:00 PM
Коментар #4

пристрастен
Инфо..

От: София

Десунка, отговорът е в никнейма!

Мислех да не се обаждам, ама не се сдържах!

--------------------

+Quote Post
Imbecile
публикуване Aug 1 2009, 08:00 PM
Коментар #5

Нов
Инфо..
**

Хаха, добре, сега ще обясня.
Когато ядете пържола с зеленчуци, вие обикновено ядете една пържола (100 - 150 гр) с 1 домат, 1/2 краставичка или половин маруля.
Ето тук е проблема. При такова хранене протеините са много повече от въглехидратите. За да бъдете в баланс с протеините ви трябват почти толкова въглехидрати. Т.е. ако за 150 гр месо имаме 28 гр протеини, на вас ви трябват около 36 гр. въглехидрати и около 2 гр. мазнини. Това ще рече, че салатата ви трябва да е следната (примерно): 250 гр домати + 500 гр краставици + 100 гр лук. Това е доста голямо количество храна за един човек. Става още по-страшно, ако решите да ядете само зеле или пък само марули. За марули ще са ви необходими около 1500 гр. марули.
И понеже това е огромно количество храна, в която има 80% целулоза (въглехидрат, дето никое човешко съществто не може да преработи), вие не се престрашавате да го изядете. Затова и Зоната не работи при Вас. Единственото неприятно нещо в Зоната е това, че там всичко трябва да се мери точно. И повечето хора се паникьосват:" Олеле, как да сметна сега 2 блока овесени ядки?! Ми то на 100 гр имам 14 грама въглехидрати! Ми сега?! Колко да си сложа? Половин купичка дали ще стигнат?" Проста математика е Зоната. Но на тези, дето не обичат математиката, Зоната жестоко отмъщава :) Така е станало при вас, уважаема е.

Пробвах всякакви диети. Дори и тази на шарлатанина Дюкан (да, такъв е, но това е тема на друг разговор). Бях и при Байкова. Да, всички тези диети работят. За месец свалих 30 кг. Чудесно! Но когато реших да се спра, въпреки усилията, които положих (стрикно по предписанията на Великите Диетолози) в рамките на 2 години тия 30 кила си ги върнах, че и качих още 10 отгоре. И така, бях се отчаял, бях решил, че не желая повече никакви диети. До ноември 2008 г. Един мой много близък приятел и колега се разболя от рак на тестисите. Гадна работа ви казвам. А човекът беше такъв, че с бой не можеш да го накараш да изяде праскова или ябълка. Ядеше един път на ден, в 23:00, кило и половина пържоли с 2 л бира. Това му беше храната и течностите за деня. Та този мой приятел се разболя тежко. Мина операция по отстраняване на единия тестис, мина 5 химиотерапии и след 2 месеца се видяхме в скайпа. Не можах да го позная! От 100 кг беше станал на 88, свеж, все едно никога не е бил болен от рак. Та той ми каза за Зоната. Поинтересувах се, купих си книгата на Бари Сиърс и я прочетох. От 16 януари тази година съм в зоната. Бях 107, сега съм 93 кг. Ям каквото си искам - торти, пици, пържоли, мазно, солено, кисело. Но в строго определено количесто и съотношение. Ям по 5 пъти на ден, вклчително 10 минути преди лягане вечер. Шест часа сън са ми предостатъчно, концентрацията ми е във върхово ниво. Защо ви пиша всичко това? Защото знам, че диетите на Дюкан не работят както трябва. Те са бомба със закъснител. Истината е, че трябва да се яде разнообразна храна. Това е и ключът към предпазване от рак. Еднообразната храна убива.
Диетата на Дюкан много прилича на режима на дневалните в казармата. В казармата се смята, че да спиш един път по 8 часа и 8 пъти по 1 час е еквивалентно. Да, ама не. Който го е пробвал това може да потвърди, че това не е вярно. Така и диетата на Дюкан - не е едно и също, ако 2 дена ядеш само протеини и после 2 дена ядеш само въглехидрати. Това не прави 2 дена протеиново-въглехидратно хранене.

Но, изборът си е ваш. След година, две, три, тялото ви ще престане да се лъже, защото принципът на Дюкан, Байкова и останалите е точно такъв - тялото се лъже, но мазнини не се изразходват. Свалят се мускулна маса и вода.  А килцата бявно и тъжно, но сигурно ще почнат да се катерят нагоре. За съжаление тогава ще се обадят и бъбреците, а вярвайте ми, когато са ви болни бъбреците, всяка диета за отслабване ще ви убие.

И нека ви кажа нещо в заключение: по ника посрещат, по акъла изпращат :)

+Quote Post
Stani
публикуване Aug 1 2009, 08:08 PM
Коментар #6

клавиатуротрошач
Инфо..

Аз честно казано съм съгласна с човека.

Минах през Байкова - резултат: останах без жлъчка. 30 кила обратно.

Минах през Дюкан - резултат: хипогликемия. върнати килограми.

Сега: разнообразно хранене, много бавно и мъчително отслабване. Надявам се този път здравето ми да не пострада.

+Quote Post
amber
публикуване Aug 1 2009, 08:11 PM
Коментар #7

спи във форума
Инфо..

От: Страната на чудесата

На мен пък Дюкан ми се отразява добре.
Както първият път, така и сега.Мислех, че сега няма да мога да ям отново същите храни, но не.
И физически и психически се чувствам отлично.

+Quote Post
Stani
публикуване Aug 1 2009, 08:14 PM
Коментар #8

клавиатуротрошач
Инфо..

То диетата е начин на живот като цяло. Всеки си намира неговата. Аз затова не съм крайна по принцип и не хваля никой режим.

+Quote Post
Imbecile
публикуване Aug 1 2009, 08:17 PM
Коментар #9

Нов
Инфо..
**

И нека да ви споделя нещо от моя опит.
Дори сега, в зоната, понякога се изкушавам да си хапна нещо сладичко.
Преди 2 месеца си направих експеримент: една събота и неделя се храних с пици, торти и еклери. Само това. Пак 5 хранения, по малко.
Започнах в събота, свърших в неделя.
Измерих си килцата в понеделник. Нищо особено, 500 грама отгоре. Бях супер щастлив, казах си "А, ето, открих как да злоупотребявам! Ура!"
И така бях спокоен още 2 дни. На третия ден обаче кантара ми показа 3 кила отгоре! "Олеле, казах си аз, какво направих?! Нали съм в зоната от два дни?!"
Та ... отне ми още 30 дни, за да си върна тези 3 килца.

Каква е поуката? Килцата не се качват веднага, ами след 2-3 дни. А се свалят за 30.

На дюканджиите ще пожелая само добър метаболизъм и късмет с "бомбата". Вече знаят защо.

+Quote Post
Candy
публикуване Aug 2 2009, 01:25 PM
Коментар #10

пристрастен
Инфо..

Цитат
И нека ви кажа нещо в заключение: по ника посрещат, по акъла изпращат :)

Приятно ми е да се запознаем! Тук анонимността не се тачи.
Ако знаеш колко като теб са минали и заминали.

Назидателните ти трактати едва ли ще впечатлят тукашната публика.

Всеки има право на личен избор.

Баща ми се хранеше изключително разнообразно и то като се има предвид кога е роден с храни, които сега се опитват да ни продават на баслословни цени по хипермаркетите с бомбастични ЕКО-етикети, не пушеше и не пиеше и нямаше проблеми с теглото. Никога не е имал. Отнесе го тумор в мозъка - за около месец.
Така че съпоставянето, което правиш между режима на Дюкан и рака някак си не може да ме впечатли!
Ако има някаква връзка то тя е по отношение на отровите, които приемаме с храната и с боклуците, с които тя е натъпкана.
Аз съм сигурна, че догодина мошеникът в твоите очи ще е Бари Сиърс.
Защото... каквото и да си говорим и каквито и диети да спазваме, ако се държим със себе си като с прасе на прасе ще заприличаме!

--------------------

+Quote Post
Мамчето
публикуване Aug 2 2009, 01:32 PM
Коментар #11

спи във форума
Инфо..

Candy проговори  :kef: :kef: :kef: след почти месец мълчание  :uraaaaaa:
:lol_sign: :lol_sign: :lol_sign:

Благодаря ти, Imbecilе, че се изока, независимо дали съм съгласна с теб  :biggrin: На мен ми е ценно мнението и присъствието на Candy, а ти я провокира  :clap:

--------------------

+Quote Post
MoniA
публикуване Aug 4 2009, 10:02 AM
Коментар #12

Нов
Инфо..
**

От: АYT

ВСЯКА ДИЕТА Е ВРЕДНА АКО Е ПРОДЪЛЖИТЕЛНА , НО ТУК ГОВОРИМ НЕ ЗА ДИЕТА, А ЗА РЕЖИМ НА ХРАНЕТЕ.

ТОВА Е РЕЖИМ ЗА ХОРА БОЛНИ ОТ ОБЕЗИТЕТ( СВРЪХ НАДНОРМЕНО ТЕГЛО) И ЦЕЛИ ДА ГИ НАУЧИ ДА СЕ ХРАНЯТ И ПСИХИЧЕСКИ ДА ПРЕОСМИСЛЯТ ХРАНАТА. РЕЖИМА СПОРЕД МЕН Е ДОБРЕ ИЗМИСЛЕН И НАИСТИНА ПОМАГА НА СВРЪХ ДЕБЕЛИТЕ ХОРА , КОЙТО СА СВИКНАЛИ ПОСТОЯННО ДА ДЪВЧАТ.

ОСВЕН ТОВА  СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ НИСКО МАСЛЕНИ ХРАНИ ,КОЕТО НЕ ЗАТРУДНЯВА ЧЕРНИЯ ДРОБ. А ТОВА ЧЕ СЕ ПИЕ ВОДА Е МНОГО ДОБРЕ, ЗАЩОТО АЗ НЕ ЗНАМ ДРУГ НАЧИН ДА СЕ ОТМИЯТ ШЛАКИТЕ И ИЗХВЪРЛЕНИТЕ МАЗНИНИ ОТ ОРГНИЗМА. АКО СЕ СПАЗВА РЕЖИМА В РАМКИТЕ НА НОРМАЛНОТО БЕЗ ВМАНЯЧАВАНЕ ИМА ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ И ТО ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ.
ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ НАГЛАСАТА НА ЧОВЕКА. АЗ САМ ДОВОЛНА ОТ РЕЖИМА, ЗАЩОТО НЯМА СТОПЯВАНЕ НА КОСТИ И МУСКУЛИ И ИМА ЕДНО ИЗХВАРЛЯНЕ НА ИЗЛИШНАТА ВОДА ОТ КЛЕТКИТЕ. ПРЕДИ БЯХ ПОДПУХНАЛА И МУДНА , А СЕГА СЕ ЧУВСТВАМ ДОСТА ЕНЕРГИЧНА И СВЕЖА. МИНАЛА САМ И ПРЕЗ РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ И ПРЕЗ ИЗЧИСЛЯВАНЕТО НА ВЪГЛЕХИДРАТИ, МАЗНИНИ И БЕЛТИЧИНИ , И ПРЕЗ ПИРАМИДАТА НА ХРАНЕНЕТО И КАКВО ЛИ ОЩЕ НЕ .... НО ЗАСЕГА СЪМ НАЙ ДОВОЛНА ОТ РЕЖИМА НА ДУКАН, ЗАЩОТО ПОМАГА ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ ДОБРЕ. ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ ДРЕВНИТЕ ЕЛИНИ= ЗДРАВ ДУХ В ЗДРАВО ТЯЛО  :lol_sign:  НО ВСИЧКО В РАЗУМНИТЕ ГРАНИЦИТЕ И С МИСЪЛ !!!

--------------------
To be or not to be ! This is not question, it's a wish smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 20th September 2019 - 12:04 AM