IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

6 страници V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Амбърстрой ООД -или как преградихте,освежихте,ремонтирахте вашия Дом.
Тишо
публикуване Nov 30 2008, 10:57 PM
Коментар #21

многознайко
Инфо..

От: Варна

Марти, а това на пода - тези сини и червени тръби .. не са ли водно подово с термо помпа ? Защото, писа за закупуването на климатици на късен етап, не е ли по добре да се ориентираш към газификация - много по икономично ще ти е с нея от колкото с климатици и топлината ще е приятна.. 

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Monka
публикуване Dec 1 2008, 08:10 AM
Коментар #22

спи във форума
Инфо..

Това е парно ,а парното постоянно го надписват и се плащат фантастични суми за него .На всичкото отгоре и не топли толкова много .ПАрното е на макс в кратирата и включвам печки като се прибера.Не мога да разчитам на него .Ще си слагам едно подово което сега навлиза в БГ ,още не е известно ,но ще ви го покажа в темата като стане сайта.Много е икономично и има йонизиращ ефект.Гори колкото крушка ,а тръбите за парното ще си ги зазидам в стената за всеки случай ,ако се променят нещата и топлофикация вземе да предлага нормални условия .

--------------------

http://martinasolis.blogspot.com/
http://monkapana.multiply.com/

Може да съм солета ,но се бия като цяло пакетче!

+Quote Post
Stani
публикуване Dec 1 2008, 06:57 PM
Коментар #23

клавиатуротрошач
Инфо..

От: София

Марти, парното в новите сгради е евтино и много топли! Аз плащам по 100 лв на месец!!! А у нас е сауна.

+Quote Post
Monka
публикуване Dec 1 2008, 08:56 PM
Коментар #24

спи във форума
Инфо..

Вече реших ,а и ако сложа парно ще ми заема място което ми е кът особено в трапезарията

--------------------

+Quote Post
Monka
публикуване Dec 12 2008, 01:37 PM
Коментар #25

спи във форума
Инфо..

Ето ми ги планчетата Sweet Home
Тераската

Вътре

Ел.инсталация и тавани -гипсокартон( с червено) с осветление

--------------------

+Quote Post
belqta
публикуване Aug 19 2009, 07:39 AM
Коментар #26

клавиатуротрошач
Инфо..

Пак за строителството.... пак за къщата...

В момента един майстор (този дето бях доволна от него - прави ни изолацията), ни измазва три стени от вътрешната страна на къщата. Само, че аз не съм там да гледам и по телефона се опитва да ме хвърля на черешата. На места било идвало 15 см  :eek:. Е това не звучи ли несериозно! Едно измазване би било в рамките на допустимото при дебелина не повече от 4 максимум 5 см. Я някой да хване линийката и да види колко са 15 см  :rolleyes:. Поставя рабица и мазилка, защото не съм привърженик на гипсокартона. Та, защо винаги трябва да става така? Аз да речем, ще му платя колкото поиска, но дали ще го потърся пак, а?

Сега ми се чини, че се опитва да ме ядоса, а просто не знае какво си пожелава  :furious:. Като пристигна , първата ми работа ще е да премеря точната квадратура ( с външната изилация си сложи 3-4 кв. отгоре, ма карай, направих се, че не съм разбрала) и ще се пазарим. Реални цени в момента на измазване с рабица идват приблизително 12 лв/кв и това е с голяма печалба. В момента няма работа на пазара и цените падат. Мисля, че при цена за труд 3-4 лв за кв, за всичко ще се радва ако му дам 8-9 лв/кв.

Да не говориме, че става въпрос и за къща в провинцията.

--------------------

+Quote Post
Dru
публикуване Aug 19 2009, 08:03 AM
Коментар #27

спи във форума
Инфо..
Икона на групата

[tt]Защото майсторите се обучават един друг и си предават тарикатлъците. Все им е криво, все материалът е некачествен, все нещо им куца, а когато си далече са още по-доволни. Няма кой да гледа какво прави и се развихрят на воля

Бибка, свий му перките и му покажи, че не ядем доматите с колците, макар и да живеем в София  ;)
[/tt]

--------------------

+Quote Post
belqta
публикуване Aug 19 2009, 08:09 AM
Коментар #28

клавиатуротрошач
Инфо..

Ми аз исках да поддържаме добрия тон, защото иначе хората работят добре. Но... на каква цена бре. То ако идва разлика от 15 см, да беше наредил тухли, а не да прави мазилка.  :beee:

Не е ли по-логично да каже прилични цени и да работи много и цялата къща, отколкото да направи 2-3 неща и да се изпокараме? Ако сме коректни, едни към друг, както в началото ще изкара повече и така ще има двама доволни - той и аз!

Защо хората не гледат в хоризонта, а само върха на носа си?! 

--------------------

+Quote Post
monik
публикуване Aug 19 2009, 08:30 AM
Коментар #29

Bebe
Инфо..

От: Къде ли не!

Тъй като баща ми е строител ще ти кажа от къде идва проблема / в повечето случеи/ Това съм чувала от различни разговори...

1. Жената на чорбаджията /собственика/ винаги знае по-добре и от най-големият специалист
2.Ако има възрастни роднини на "стража" те същи ги "разбират" нещата
3. Има много нелоялни колеги,който са доказали,че думата МАЙСТОР се връзва с останалото "Да не ти влиза в къщата"
4.Просто винаги има един тарикат,който не иска примерно да прави фина шпакловка, а груба зидария "много" квадрати и ще ти вземе повече
пари.

Така смятам,че е решил да дайства вашият човек-ако наистина не е така,както казва.... :rolleyes: :dntknw:ама аз не разбирам
ама пак бая дебелко ми се види...15см.егати дувара дато е станал :rolleyes:

--------------------
[/url]

+Quote Post
Dru
публикуване Aug 19 2009, 08:34 AM
Коментар #30

спи във форума
Инфо..
Икона на групата

[tt]Бебе, 15 см мазилка за вътрешна стена ???? Това не е зидане, а измазване все пак. Някак ми се струва несериозно да е 15 см и ако е така... дали няма да падне, бе, въпреки рабицата и не знам кое си ?[/tt]

--------------------

+Quote Post
monik
публикуване Aug 19 2009, 08:35 AM
Коментар #31

Bebe
Инфо..

От: Къде ли не!

Бе много ми идва сякаш и на мен,кви дупки пълни той?

А сетих се нещо... в нашият апартамент бяха цепили дърва вътри в стаите прад вратите на терасата :rolleyes: бяха се образували
едни вдлъбнатини,като дълбоки локви.За да наредят терикота в кухнята влезнаха 20 чувала лепило от изравняващото да пълни дупките и стане равно.
В хола същата работа,за да се подравни за паркета,нивото ни се вдигна със 6см. спомням си,че Краси казваше че добре е напревил да се изчака с поръчката на вратите.Аз за това съм го и запомнила де.

--------------------
[/url]

+Quote Post
belqta
публикуване Aug 19 2009, 08:42 AM
Коментар #32

клавиатуротрошач
Инфо..

Беб, мен затова ме е яд. С този ремонт не се занимава никой друг освен мен. В смисъл всичко се договаря между мен и съответния майстор. Никога не съм отишла да се наложа и да уча накой ка да си върши работата. Въпроса е в това, че аз практикувам по следния начин: набелязвам си варианти на краен резултат, виакм майстор и питам кое как може и дали може и колко пари ще излезне ( разбира се всичко е в груби сметки) защото баща ми няма банка и трябва да си правя сметка на парите. Е, добре, тогава питам, не видя ли стените докато обсъждахме наична на изпълнение на работата?  Баси, тя една тухла четворка е по-тънка от 15 см!!!! А ги и имаме в двора  :).

Аз за материали и цени винаги правя консултация със братовчед си. Той работи в тази област вече много години и е запознат с всичко. Обектите, които ръководи са далеч по-големи от една невзрачна къщурка в провинцията  ;) - става въпрос за административни сгради в столицата с огромни размери.  Така, че да не си мисли оняр че аз като съм "надута" софиянка трева паса тук по асфалта  :beee:.

--------------------

+Quote Post
belqta
публикуване Aug 19 2009, 08:44 AM
Коментар #33

клавиатуротрошач
Инфо..

Наде, няма да паднер  защото не са 15 см   :laugh:. Споко   ;).     

--------------------

+Quote Post
sisinka
публикуване Aug 19 2009, 01:10 PM
Коментар #34

Нов
Инфо..
**

Ние строим къща. Ужасно се ядосвам покрай строежа, защото ако неседиш до задника на майсторите плескат всичко. Е сега лепим плочки в дневния тракт и какво се оказва според вас? 7 сантиметра разлика в замаската. Побеснях просто, можя ли такова безобразие. Такъв скандал направих, че веднага се върнаха да го оправят. И как да го видя това на момента ми кажете, защото докато я правиха бях там ама като не разбирам... За да си строиш къща трябва да си специалист по всичко инъче всеки гледа да те изцака с лева или си върши работата едно към гьотере и ти го разбираш чак като дойде следващия майстор и ти каже " Госпожице, който е работил тука си е оставил ръцете!" Инъче пускам една снимка на фасадата, надявам се тук и е мястото.

+Quote Post
Monka
публикуване Aug 19 2009, 01:13 PM
Коментар #35

спи във форума
Инфо..

Чудна е къщичката ти !
Къде се намира ?

--------------------

+Quote Post
sisinka
публикуване Aug 19 2009, 01:29 PM
Коментар #36

Нов
Инфо..
**

Ами аз съм от Варна попринцип, но не искахме да е в града, затова се спряхме на село Доброглед. Това се намира точно след Игнатиево. Много е спокойно и въздуха е чист, мястото е наистина хубаво. На 14-15км от Варна е, но всички имаме коли и разстоянието не е проблем :)

+Quote Post
Monka
публикуване Aug 19 2009, 01:32 PM
Коментар #37

спи във форума
Инфо..

Знам къде е .Добре сте се ориентирали да не е в  града. :flowerysmile:

--------------------

+Quote Post
belqta
публикуване Aug 19 2009, 01:35 PM
Коментар #38

клавиатуротрошач
Инфо..

Цитат
И как да го видя това на момента ми кажете, защото докато я правиха бях там ама като не разбирам...

Sisinka, специално за замаската ливваш един варел вода и гледаш къде ще се събере локвата  ;). Иначе и аз така се оцъклих като свършиха със зидарията на банята и започна лепенто на плочките. Явно ъглите между стените  бяха различни от 90 градуса, но не ми беше хрумнало да сравнявам дължината на диагоналите.      

--------------------

+Quote Post
sisinka
публикуване Aug 19 2009, 02:10 PM
Коментар #39

Нов
Инфо..
**

Ооо върнах ги аз майсторите. Тя къщата е дадена на фирма и попринцип те осигуряват всичко. Между другото са страшно коректни и когато нещо не е направено както трябва (както в случея) връщат майсторите и оправянето на дефектите не се плаща. Е то е нормално да не се плаща, ама няма разправии с шефа от рода на " Еми тя уговорката ни е такава; то така се прави..."

+Quote Post
светулчица
публикуване Aug 19 2009, 08:22 PM
Коментар #40

пристрастен
Инфо..

sisinka, супер е къщичката, дори и в незавършен вид!

+Quote Post

6 страници V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 20th November 2019 - 11:19 PM