IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Добра домакиня ли сте?
amber
публикуване Oct 2 2009, 02:32 PM
Коментар #1

спи във форума
Инфо..

От: Страната на чудесата

Оставяте ли днешната работа за утре?
Кога чистите? Имате ли си дни за това или всеки ден по малко?
КОя част от домакинството ви е най-омразна?
Go to the top of the page

+Quote Post
Dru
публикуване Oct 2 2009, 02:39 PM
Коментар #2

спи във форума
Инфо..
Икона на групата

От: София

Изобщо не искам да си мисля Катето как ще ме засрами в тази тема, но....

Признавам без бой - чистенето не ми е най-любимото занимание, като особена мъка ми е лъскането на фурната и търкането на банята nono.gif С готвенето също съм скарана и само на моменти ме прихваща музата. Чистя в събота или неделя, през останалите дни съм на работа и нямам сили и за това. През седмицата се примолвам на Ники да пусне прахосмука или да прибере дрехите, ако не ме е много срам :47:

Ми, като си прочета откровението... даже не знам дали съм домакиня, пък за добра и дума не може да става crazy.gif

--------------------

+Quote Post
мира
публикуване Oct 2 2009, 04:17 PM
Коментар #3

многознайко
Инфо..

От: Пловдив

Не съм ! Не обичам да готвя , нито да гладя , нито да пускам прахосмукачка. Правя го , само защото няма кой друг да го свърши и защото трябва да бъде свършено .

--------------------

+Quote Post
kari79
публикуване Oct 2 2009, 04:45 PM
Коментар #4

многознайко
Инфо..

От: Германия

Ами може да се каже, че съм добра, yes.gif макар че като съм на работа едвам се вмествам във времето. Обикновено в неделя се вихря - готвене, пране, чистене, гладене задължително. Мразя да шия и плета.

--------------------
[size="2"]Направете така, че другият веднага да започне да ви отговаря с "да".[/size][color="#006400"][/color]

+Quote Post
Meга
публикуване Oct 2 2009, 06:05 PM
Коментар #5

клавиатуротрошач
Инфо..

От: Варна

Като изключим готвенето,имам претенции ,че съм добра домакиня.Обичам да чистя у дома.Николай никога и с нищо не ми е помагал с чистенето,замислих се,как ще реагира,ако го помоля да пусне прахосмукачка :) Знам,че Вальо на Катрин мие банята .....
Аз всъщност обожавам да чистя-намествам си лимките в главата и когато ми е подредено и чисто у дома,съм в хармония със себе си.
Гладя почти всяка вечер-не прибирам неизгладено пране по шкафове,гладя дори чаршафи и чорапи...

Но мразя да готя :112:
Което автоматично ме разкарва от класацията за добра домакиня...

Мнението беше редактирано от marginaly: Oct 2 2009, 06:06 PM

+Quote Post
Десунка
публикуване Oct 2 2009, 06:22 PM
Коментар #6

пристрастен
Инфо..

Аз съм ужасна домакиня. Не обичам да чистя, но го правя всеки ден по малко. Не обичам да мия чинии и да гладя. По принцип като се чисти, се чисти целия апартамент и го правим двамата с Венци. Това става няколко пъти в месеца, а през другото време аз "поддържам". Пускам прахосмукачка, прибирам дрехи и т.н.
Обичам много да готвя, но за съжаление не ми се получават много добре нещата ( за разлика от на Венци манджите :mad: ). Важното е, че имам желание.

--------------------

http://gledane.tochica.com/r/509/Гледане на карти!

+Quote Post
p0liglot
публикуване Oct 3 2009, 05:33 AM
Коментар #7

напреднал
Инфо..

През седмицата от работа и ангажименти ми е трудно с чистенето-обикновено наваксвам в петък вечер или събота-тогава основно чистя, мия, бърша и най-страхотно се чувствам поглеждайки резултатите от труда си. :flex: Когато е чисто и подредено е някак и по-светло и празнично и вкйщи, и на душата ми.Но съвсем не съм маниачка на тази тема-защото имам познати които са, но това за мен е болестно състояние.
А за готвенето-офффф- обичам да се занимавам с разни сладки изкушения и други неща, но само когато имам настроение.Мразя да го правя по задължение, както е с пригтовянето на ястия всеки ден! :dots:

Мнението беше редактирано от p0liglot: Oct 3 2009, 05:34 AM

--------------------

+Quote Post
Gigi
публикуване Oct 3 2009, 07:16 AM
Коментар #8

Нов
Инфо..
**

Мисля, че съм добра домакиня. Не мога да кажа, че ми е любимо занимание да чистя и готвя, но поне го правя с желание. Обичам да ми е чисто и да ям сготвено. Единствено не обичам да бърша прах. Докато живеех с родителите ми тази задача винаги се падаше на мен, защото вкъщи беше като музей и ми отнемаше поне 1 час само прах да избърша. Сега все още не сме се заринали с "прахосъбирачки" и секции и т.н., та става бързо. Иначе събота или неделя чистя - прахосмукачка, под, прах. Гладя единствено дрехите на детето. Нашите ги прибирам направо така, нямаме много място в гардероба и се намачкват. Преди да ги облечем всеки си глади своето :evil: С готвенето готвя редовно и разнообразно, не се вихря с разни супер специалитети, но поне ми се отдава.
Понякога чистя и през седмицата след работа, когато знам че събота и неделя няма да мога.
Никога не оставям днешната работа за утре. Мразя сутрин като се събуда и да видя, че денят ми ще започне с миене на чинии, затова колкото и да е късно и да съм изморена ги измивам. Рядко оставям някоа и друга тава да се понакисне.

Мнението беше редактирано от Gigi: Oct 3 2009, 07:18 AM

+Quote Post
monik
публикуване Oct 3 2009, 11:08 AM
Коментар #9

Bebe
Инфо..

От: Къде ли не!

Звучи ужасно,много е лошо сам да се хвалиш.....обаче да! Имам себе си за добра домакиня.Прахосмучка пускам през ден,пода мия 2 пъти в седмицата,прах бърша също тогава,дограми и прочие повърхности.

Имам система коята съм си изградила от преди време.
Първо събирам/обирам всичко разхвърляно,килима излиза на терасата,пускам прахосмукачка,после бърша,измивам пода-чакам да изсъхне и връщам килима обратно.Така минавам към остоналата част на жилището.
Признавам най-трудна и най-много време ми отнема кухнята.

Мразя да гладя! Правя го по принуда, и при първият удобен случей кръшкам или се ослушвам мноооого дълго време.
Най-обичам да готвя,ама много цапам :dots: Гледам да е разнообразно,лошо правя че имам навика да готвя повечко неща...и понякога остават.
Да оставям днешна работа за утре, Най редовно са чиниите,те са другата ми болка.

Да си призная,имам една странност... :47: много мразя мръсни батерии на мивки,душове и т.н. Това ми прави страшно впечатление и може да ме докара до бяс.

--------------------
[/url]

+Quote Post
katerina_katrin
публикуване Oct 3 2009, 11:16 AM
Коментар #10

пристрастен
Инфо..

Не знам дали съм добра или не, но..... Почти всеки ден пускам прахосмукачката, с тези диваци в къщи няма как. Стирката през ден. НО в събота и неделя НЕ ЧИСТЯ, няма смисъл когато всички сме в къщи - ЛУДНИЦА Е !. В понеделнк, всичко е на мястото си, като се развихря.

Обожавам да готвя, по няколко манджи, сладки, торти и т.н. Педпочитам да гтовя отколко да чистя.

Имам помощ от Вальо голяма (както каза Маргото), Вальо чисти банята и терасата. Никога не съм чистил банята, той купува разни препарати дори. Аз мия чинии (не ми е проблем, дори ми харесва, само да не съм скоро лакирана :)), пера, простирам, гладя.

--------------------
test

+Quote Post
Сисил
публикуване Oct 3 2009, 01:43 PM
Коментар #11

пристрастен
Инфо..

От: Испаниа

Всичко кето мразя е нужно да го свърша ,значи не мога да се нарека добра домакиня.

--------------------
Мъдрият не казва никога всичко което мисли,но винаги мисли всичко което казва.

+Quote Post
belqta
публикуване Oct 3 2009, 02:45 PM
Коментар #12

клавиатуротрошач
Инфо..

Не мога да си правя самооценка. Справям се с всичко вкъщи, но с удоволствие бих правила други по-приятни неща.

Мнението беше редактирано от belqta: Oct 3 2009, 02:45 PM

--------------------

+Quote Post
Мамчето
публикуване Oct 4 2009, 11:45 AM
Коментар #13

спи във форума
Инфо..

Не! Не съм домакиня! :47:
Докато бяха по- малки хлапетата пусках прахосмукачка всеки ден, "голямото" чистене го правеше мъжът ми- обикновено в неделя. После децата пораснаха и чистенето беше тяхна грижа (когато се "учеха", чистех след тях докато са навън, без да разберат). Сега "децата" ги няма у дома и прахосмукирането пак го правя аз.
Готвя само аз- при това едно ядене никога не се яде 2 пъти (добре, че ядем само веднъж вкъщи).
От време на време (не е много често) ми идва музата и съм фурия.

Мнението беше редактирано от Мамчето: Oct 4 2009, 11:47 AM

--------------------

+Quote Post
amber
публикуване Oct 4 2009, 11:51 AM
Коментар #14

спи във форума
Инфо..

Цитат(Мамчето @ Oct 4 2009, 01:45 PM) *
... при това едно ядене никога не се яде 2 пъти ...

И в нас започва да се получава нещо такова и много се дразня.
Дени направо си ме пита "Друго няма ли? Защо ядем пак това?"

+Quote Post
Lucky
публикуване Oct 5 2009, 05:35 AM
Коментар #15

Организаторката
Инфо..
Икона на групата

Доколкото да успея да жонглирам със всичко дотолкова съм добра домакиня. Мечтата ми навремето беше да си седя вкъщи и да си гледам къщата и децата, но живота ме завя на друга посока и всичко е колкото успея..... Едно съм се зарекла, да не съм като майка ми. Да припадам от умора, за да е оправено всичко и "какво ще кажат хората" Докъдето имам сили, толкова, и аз съм човек и аз имам нужда от почивка, един живот се живее.

--------------------

+Quote Post
belqta
публикуване Jan 21 2011, 08:17 AM
Коментар #16

клавиатуротрошач
Инфо..

Не искам да съм добра домакиня!!! Не искам въобще да се занимавам с тази работа!

Искам да си лежа и да си ровя в носа!

--------------------

+Quote Post
belqta
публикуване Feb 28 2011, 02:07 PM
Коментар #17

клавиатуротрошач
Инфо..

Каквито и да са желанията ми все пак работата си е работа.

Мисля, че схемата ми на почистване, ще трябва да претърпи реорганизация. Когато чистя през деня не ми оства време за много неща, така че ако чистя вечер след като си легнат децата, през деня ще мога да обърна внимание на повече неща, които ми доставят удоволствие.

--------------------

+Quote Post
Сисил
публикуване Feb 28 2011, 02:47 PM
Коментар #18

пристрастен
Инфо..

От: Испаниа

Биб,съгласна съм с теб.
Преди много годни имах една колежка която ми казваше ,че става през нощта готви и мие и така на следващия ден е свободна.Ами аз много й се чудих на акъла ,но сега като го казваш май жената е много наред.

--------------------
Мъдрият не казва никога всичко което мисли,но винаги мисли всичко което казва.

+Quote Post
amber
публикуване Feb 28 2011, 04:28 PM
Коментар #19

спи във форума
Инфо..

Не бих си жертвала любимата част от денонощието.Времето когато децата спят ми е за релакс, отмора, филми, снимки ... Неща, които през деня не мога да свърша.
Домакинствам през деня - децата не ми пречат, даже Дени ми помага:)

+Quote Post
belqta
публикуване Feb 28 2011, 08:03 PM
Коментар #20

клавиатуротрошач
Инфо..

Аз така или иначе лягам късно, някъде към полунощ. От два три дни действам по новата схема и резултатът ми допада. Вечер, когато никой не ми се пречка свършвам много по-бързо с всичко, а през деня ми остава време и за Бойко.

Вечер мога, но сутрин не бих могла да стана в 5:00 например за да шетам.

--------------------

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 22nd November 2019 - 03:38 AM