IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране ) Стани почитател ·

28 страници V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Фън Шуй и уюта в дома
Гост_Anonymous_*
публикуване Mar 27 2006, 08:46 AM
Коментар #1

Инфо..

Уютно ли е във вашият дом?
Умеете ли да подреждате дома си така,че той да е в хармония с вас?

Във Фън Шуй целият дом е "разделен" на сектори и всеки сектор е свързан с определена сфера от живота.
Безредието, в който и да е сектор, създава проблеми и пречки.
Направете почистването с желание, а не по задължение и наблюдавайте след това какво ново ще ви се случи в живота.
[/b]
Go to the top of the page

+Quote Post
amber
публикуване Mar 27 2006, 09:47 AM
Коментар #2

спи във форума
Инфо..

От: Страната на чудесата

("zvezdna")
Уютно ли е във вашият дом?
Умеете ли да подреждате дома си така,че той да е в хармония с вас?

Ами...ние живеем под наем и не мога да си позволя да направя жилището да изглежда така както на мен ми се иска.Въпреки това се старая да е максимално уютно.Наистина-поне на нас ни е уютно вкъщи,не знам дали и гостите ни се чувстват така.А какво точно означава "да е в хармония с нас"?
Между другото за Фън Шуй знам само че е свързано с подреждането на мебелите и вещите в дома.Не се смейте ако ми е глупав въпроса,но...свързано ли е по някакъв начин и с луната?Казаха ми че не било хубаво детското легълце да е близо до прозореца,защото при пълнолуние детето не можело да спи.Дали е вярно? :roll:

+Quote Post
Гост_Anonymous_*
публикуване Mar 27 2006, 11:42 AM
Коментар #3

Инфо..

Според правилата на Фън Шуй се използват петте традиционни елемента от китайската астрология: огън, земя, метал, вода и дърво.
Всеки елемент има свой цвят, място в дома, което се определя от географските посоки и прочие.
Според Фън Шуй има неща, които са от голямо значение за енергийния баланс.Фън Шуи дава възможност на предметите в дома да се подредят в хармония с човешките ценности и в унисон с природните закони, позволявайки чисто и безпрепятствено движение на „чи”.
И нещо за детските стаи:

При избора на цветовете за килима, дамаските и пердетата не са препоръчани цветове като розово и червено или синьо.
Оказва се, че много по-подходящи за децата са "скучните" землисти цветове като бежово, охра, тухлено, кафяво. Добре е да се освежи с аксесоари в различни тоналности.
Задължително поставете в стаята на тийнейджъра тиктакащ часовник. Самият му звук приучава към дисциплина.
Според учените положително въздействие върху детето оказва картина, окачена точно срещу вратата. Най-добре е хлапето да си я избере само. Дори вкусовете ви да не съвпадат, трябва да си дадете сметка, че то вече е личност със собствено мнение и че няма нищо лошо да го наложи в своята неприкосновена територия.

статията е взаимствана от rozali.com

+Quote Post
Гост_nikoleta9_*
публикуване May 23 2007, 06:51 PM
Коментар #4

Инфо..

По някога доста се влияя от Фън-шуй и това се отразява на някои мои решения.Например според фън-шуй докато спиш тялото ти не трябва да се оглежда в огледало.Преди много харесвах гардеробите с огледала на вратите но вече не искам такъм. [smilie=dntknw.gif] Доста се заинтригувах от ароматерапията на фън-шуй и скоро ще си взема съответните свещи.Може пък и да помага [smilie=confused.gif]

+Quote Post
amber
публикуване May 23 2007, 07:31 PM
Коментар #5

спи във форума
Инфо..

За огледалата четох,че не трябвало да са разположени срещу вратата,както и че трябва винаги да са чисти.

+Quote Post
bez_sqnka_f
публикуване Jul 5 2007, 02:08 PM
Коментар #6

Кандидат-архитект
Инфо..

От: София

и нека споделя нещо, което ми прозвуча плашещо: "Твърди се, че началото му е поставено в Китай преди повече от 5000 години. Възникнало е като наука за намиране на благоприятно място за погребване на мъртвите, защото китайците вярват, че те подкрепят живите след смъртта си. Впоследствие е приложена за домовете на живите хора. " [smilie=naughty.gif]

--------------------

+Quote Post
bez_sqnka_f
публикуване Jul 5 2007, 02:31 PM
Коментар #7

Кандидат-архитект
Инфо..

От: София

А,ето и още конкретни полезни съвети:

• Купа с плодове във вашата кухня или дневна ще донесе изобилие. Тя създава позитивна енергия и носи успех.
• Поддържайте хладилника и килерчето си с провизии добре заредени. Пълният хладилник е знак за изобилие.
• Когато наливате чай на вашия гост, не насочвайте струята към него. Струята разпраща отрицателна енергия, която може да доведе до недоразумения.
• Столовете в дневната трябва да бъдат четен брой. Четният брой символизира успех, а нечетният – самота.
• Когато слагате легло в спалнята си, внимавайте долният му край да не сочи директно към вратата. Енергията прониква бързо през краката ви и може да причини безсъние.
• Не поставяйте леглото си под прозорец. Това ви кара непрекъснато да се ослушвате за неканен гост и ви пречи да спите.
• Убедете се, че спалнята ви е окъпана в светлина. Затъмнените стаи причиняват меланхолия и ленливост.
• Електромагнитното поле, което телевизорът създава, сериозно руши енергията. Ако все пак искате да задържите телевизора в спалнята си, дръжте го в шкаф или покривайте екрана с кърпа, докато спите.
• Дръжте пространството под леглото си празно. Така ще се чувствате по-леко и безгрижно.
• За да подобрите любовния си живот, добавете жълт цвят в спалнята си. Жълтото увеличава комуникативността.
• Избягвайте да окачвате предмети от вътрешната страна на вратата си. Така вратата става по-тежка, а вашият живот – по-труден.
• Поддържайте прозорците си чисти. Това ще донесе повече яснота в живота ви.
• Вратите трябва да се отварят лесно и широко. Така позитивната енергия и свежият въздух ще проникват лесно в дома ви.
• Вратите олицетворяват вашата способност да взимате решения. Пространството около тях трябва да е добре осветено.
• Прозорците са очите на вашия дом. Проверете каква е гледката от всеки един прозорец. Ако не ви харесва, това което виждате, помислете какво може да се промени.
• Когато вратите са разположени точно една срещу друга или срещу голям прозорец, положителната енергия изтича лесно от дома ви. Постарайте се да поставите някаква мебел между тяхм, за да прекъснете потока.
• Облите предмети носят хармония в дома ви, а острите – Помислете затова когато обзавеждате дома си.
• Не поставяйте огледалата в дома си едно срещу друго. Така енергията ще се върти в кръг безцелно и няма да бъде насочена наникъде.
• Поддържайте огледалата в дома си чисти. Мръсотията и прахът намаляват ефективността им.Отражението , което виждате в огледалото е това, което другите хора виждат у вас.
• Огледалата създават оживление. Те могат да бъдат много полезни в тесни и неудобни пространства, защото илюзорно създават повече място.
• Убедете се, че всички мебели в дома ви са удобни и че в тях можете действително да си починете.
• Когато избирате стара мебел или друга антика, внимавайте.Тя може да има отрицателна енергия от предишния си собственик.
• Червеното ще увеличи страстта. Тови цвят носи късмет и символизира огън, топлина и щастие.
• Използвайте светло зелено и синьо, за да създадете успокояваща енергия. Синьото също е и цветът на защитата.
• Toплите цветове като теракота и жълто създават позитивни чувства и увеличават желанието за живот.
• Златото привлича светлината и създава благочестие.
• Бялото подхранва творческите способности.
• Флуорисцентното осветление съдържа отрицателни йони. Избягвайте го.
• Огледалото, поставено срещу входната врата, препятства положителната енергия да влезе в дома ви. Това може да доведе до прекалена конфронтация и отчуждение.
• Огледалата във вашата дневна символизират удвояване на онова, което е на масата.
• За да създадете уют и спокойствие в къщата си, поставете картини с натюрморти на стените. За по-голямо оживление използвайте по-динамично изкуство.
• За декорация можете да използвате старинни монети. Те ще стимулират благосъстоянието ви.
• Висящите дранкулки, които се поставят на места, където има течение, създават музика и оживление в дома.
• Водата, и по-точно течащата вода в дома, привлича позитивната енергия и пари вкъщи.
• Течащите кранове в къщата означават изтичане на пари от дома.
• Водопадчета и фонтанчета около входа на къщата помагат на позитивната енергия да влезе в дома ви. Важно е водата в тях да е чиста и да тече постоянно.
• Ваза със свежи цветя в дневната ще привлече позитивната енергия и ще направи вас и вашето семейство по бодри и радостни от живота.
• Не дръжте в дома си кактуси или други цветя с бодли, защото те излъчват отрицателна енергия и могат да предизвикат спорове. Ако обаче ги държите навън, те ще ви пазят от зло.
• Хубаво е да имате живо цвете в спалнята си, но прекалено многото цветя в една стая, не е полезно, защото те могат да изсмучат цялата положителна енерги я в нея.
• Добре е да поставите цвете до компютъра си, то ще абсорбира вредната енергия.
• Насочените нагоре растения с кръгли листа увеличават кислорода в помещениято, както и позитивната енергия.
• Птиците и рибите са идеалните домашни любимци. Те символизират богатство.
• Домашните животни могат да бъдат много полезни за активиране на позитивната енергия. Те се движат непрекъснато и така енергията прелива от стая в стая.

--------------------

+Quote Post
amber
публикуване Jul 16 2007, 08:18 PM
Коментар #8

спи във форума
Инфо..

Фън шуй съвети от Лилиан Ту

Съвет 1: Избягвайте вода в спалнята.
Присъствието на вода води до загуба – загуба на пари и на взаимоотношения.
Това се отнася до картини, изобразяващи реки, водопади и езера.
Чашата с вода върху нощното шкафче не е проблем.

Съвет 2: Поставете табуретка с три крака във всекидневната, близо до входната врата за привличане на парите.

Съвет 3: Редовно подрязвайте растенията и дръвчетата си.
Така ще сте сигурни, че няма да прораснат толкова, че да отрежат достъпа на скъпоценната ян енергия от слънчевите лъчи.
Когато растенията пораснат прекалено, те натрупват твърде много ин енергия.

Съвет 4: Увесете кристална топка на някой от прозорците.
Изберете прозорец, който е изложен на директна слънчева светлина. Кристалът провежда светлината под формата на прекрасни цветове.

реклама
Методът е превъзходно средство за късмет във взаимоотношенията и върши особено добра работа, когато е поставен в югоизточния ъгъл.

http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=3513

+Quote Post
Monka
публикуване Aug 9 2007, 04:20 PM
Коментар #9

спи във форума
Инфо..

От: Варна

И аз съм една почитателка на фън шуй [smilie=flowerysmile.gif] и откакто го използвам забелязвам подобрения в живота си.Ние също не живеем в наш си дом ,а при свеки и ми е трудно да спазвам правилата ,но в нашата стая съм се постарала.За цветя в спалнята не съм съгласна.Също и кактуси най-вече.Разтенията с иглички и остри листа предизвикват лоша енергия-стрели "ша".Цветята в спалнята са наличие на други жени.Преди имах проблеми с едни девойки ,които звъняха постоянно на мъжа ми и създаваха връждебност между нас,откакто махнах цветята изведнъж спряха обажданията :) Циганчето по принцип се смята за цветето на любовта и брака.Картини с цветя не е добре да имате също.За новия ми дом ще повикам експерт и ще подредя всичко както трябва да бъде ,съобразено с посоки,цветове и всичко.

--------------------

http://martinasolis.blogspot.com/
http://monkapana.multiply.com/

Може да съм солета ,но се бия като цяло пакетче!

+Quote Post
Monka
публикуване Aug 9 2007, 04:21 PM
Коментар #10

спи във форума
Инфо..

ето го сайта на Лилиан Ту http://www.wofs.com/

--------------------

+Quote Post
amber
публикуване Sep 11 2007, 06:34 AM
Коментар #11

спи във форума
Инфо..

Значението на цветовете според Фън Шуй
http://www.tiabg.com/?c=n&id=105

+Quote Post
Monka
публикуване Mar 7 2008, 09:17 PM
Коментар #12

спи във форума
Инфо..

Сега прочетох внимателно темата ,защото днес се сетих за нея.От  година и половина се съобразявам с фън шуй и мога да кажа ,че наистина оказва влияние.
Мога да кажа ,че някои неща съм ги правила и преди без да знам ,че всъщност помагам на добрата енергия да ми помогне.Например преди време ,когато ми се случеше нещо кофти изваждах всички неща от всички шкафове ,почиствах малките боклучета и ъглите на шкафовете и подреждах обратно нещата по големина и цвят.Докато ги подреждах си мислех за проблема .Според Фън Шуй по този начин аз пречиствам енергията в дома си и в себе си и намирам решение на проблема.Всеки може чрез малки корекции да подобри движението на ЦИ .Аз мога да помогна ,ако ми даде план на дома си и разположение на мебелите и леглата.Също и посока север на къде е .Може и на лични  :flowerysmile:
По изчисление на личната посока -която се изчислява по датата на раждане и името се оказа ,че с мъжа ми имаме абсолютно еднакви зони.Зоните се определят като добри и лоши с цифров коефициент от 1 до 8.разположени в Ба Гуа.
Ба Гуа е магическия квадрат ,който  показва 9те зони.

Тези зони могат да се разглеждат както във всяка стая поотделно ,така и за целия апартамент.Личните зони имат значение дали този дом е в синхрон със своите собственици и от голямо значение е къде спи всеки от тях.Ако на мъжа и жената зоните са различни се взема най добрата или втората най-добра посока на мъжа -главата на семейството ,който осигурява дохода.За това също мога да ви помогна да го определите.
Заоните отговрят на :

Просперитет и пари                            Слава                                  Брак

Семейство                                            Здраве                                Деца,творчество

Знания,мъдрост                                    Кариера                              Полезни хора,ментори

Всяка от тези зони може да буде задействана в дадена стая или цялото жилище и тя да работи за вас.
Има разни легенди за Ба Гуа и Фън Шуй ,но изторията и нашият старобългарски календар са доказателство ,че основата е у нас и не само на китайците ,ами и на много други народи.Ба Гуа е една част от календара и представлява също чакрите на човешкото тяло.Старобългарския календар е най точния (по точен и от този на маите ,който тази година изтече мисля).
Всеки дом си има душа ,както и всеки предмет също.Душата им зависи от нас.Ние го кодираме.Може би сте чували за един ориз който му е говорено няколко седмици на единия с добро ,а на другия лошо и той станал черен.Ако всеки ден псуваш нещо сто процента то ще се счупи.Счупения предмет,изгорялата крушка ,наръбената чаша са предупреждение.Нащърбените чаши и посуда се изхвърлят веднага,Счупеното огледало се сменя,счупеното стъкло също.Крушката се сменя веднага.
Намерението което вкарваме в дадена работа или изработка е нашият код към нея и ако казваме "Няма да стане"то наистина няма да стане.

--------------------

+Quote Post
amber
публикуване Mar 7 2008, 09:22 PM
Коментар #13

спи във форума
Инфо..

Страшно ми е интересно и искам да науча повече както за дома си така и за себе си но ми се вижда ужасно сложно.

+Quote Post
Monka
публикуване Mar 7 2008, 09:28 PM
Коментар #14

спи във форума
Инфо..

Аз доста се интересувах и мога да ви бъда полезна.Имам и изкривяване -като вляза в един дом го гледам по фън шуй дали е подреден.Знам какви са проблемите на хората и как мога да им ги реша ,но ако не искат не се меся.Имаме един приятел на който бизнеса му върви много добре.Потръгнал е когато си е направил жилището.Стана ми интересно ,защото за просветените или е изчел тези книги или е извикал специалист.Вътре всичко беше направено със замисъл ,даже и фонтан си има и стълбище което е в зоната на просперитета.Попитах го и ми каза ,че е изввикал специалист.Чудел се много дали да си плати ,ама накрая решил и според мен това е ключа към успеха му.

Ето тези книги прочетох:

--------------------

+Quote Post
amber
публикуване Mar 7 2008, 09:31 PM
Коментар #15

спи във форума
Инфо..

Май не всеки може да си подреди дома според фън шуй.Аз например не мога да си сложа фонтан или стълбище вкъщи.
Единствено...подредбата на мебелите евентуално.

+Quote Post
Monka
публикуване Mar 7 2008, 09:36 PM
Коментар #16

спи във форума
Инфо..

Дори да са ти подредени вече чрез малки корекции може да се поправи всичко.Не е задълчително да имаш стълбище.Той си е купил горния апартамент и си е направил мезонет .Имал е правото да реши къде да му е стълбището и ако беше избрал друго място може би нямаше да му върви така добре бизнеса.

И още :
и за аромотерапията ,но я няма в нета нещо :rolleyes:

--------------------

+Quote Post
Monka
публикуване Mar 7 2008, 10:04 PM
Коментар #17

спи във форума
Инфо..

Ще ви разкажа за това което съм ползвала аз...
Жабата ,кято носи пари-на снимката долу.Има паричка в устата си,може да и залепите такава българска ако няма-моята нямаше.Тези предмети може да бъдат скрити някъде ,не е задължително да са на показ.
Поставя се на сектор богатство -като влезеш в стаята най левия ъгъл.Вратата винаги се намира на линията  Знание,Кариера,Ментори
Може и близо до вратата ,но не на пода и не на много високо и не до прозореца.
Има и друг вид жаби.Пеещи с една пръчка ,която се слага в нея и тя издава звук на жаба.Пак може да и залепите стотинка ,а когато я потърквате може да си пожелаете нещо.
Магазин във Варна има точно до кино Палас -една барачка и цените са страшно изгодни ,за разлика от другите места

--------------------

+Quote Post
Monka
публикуване Mar 7 2008, 10:14 PM
Коментар #18

спи във форума
Инфо..

Вятърни чанове и камбанки
Аз ползвам подобен чан и подобна камбанка.Ще ги снимам и ще ви покажа.Чана беше едно от първите неща които си купих -исках да си купя книги за фън шуй -но ми бяха далеч от приоритетите,когато започнах първата си работа без изобщо да знам къде се слага и какъв трябва да е.Този е универсален дърво и метал и тогава съм го поставила в зоната на просперитета без да знам и сега пак го сложих там.
Камбанката се слага в зоната на знанието,моята е с корабче с платната на вътре от входната врата.КАртините на кораби и фигурките кораби трябва да се поставят по този начин с плятната на вътре.
Чана не е задължително да е китайскирпостявя се там където срещу врата на стая има прозорец-за да бъде бариера да не замине направо ЦИ.

--------------------

+Quote Post
Monka
публикуване Mar 7 2008, 10:25 PM
Коментар #19

спи във форума
Инфо..

Личните кристали.Всеки от нас има личен кристал ,както и компютъра ни ,защото постоянно беше на ремонт и все нещо му ставаше-изгоря нещо на монитора,изгоря една платка ,постоянно вируси ,по едно време се рестартираше -това е от лоша енергия и от лоши очи.От както има личен кристал -пирамидка с едно слонче в него -последно работи няколко месеца без никаква защита и въобще не ми се омаза Уиндолса -беше си ок занесох го по други причини и тогава ми сложиха.
Личните кристали на хората трябва да не се пипат от чужди хора ,както и от партньора,майката,бащата.Може техните вибрации или вашите да повлияят на личния кристал.Той трябва да се почиства от насъбралата се енергия ША от време на време.Аз ги чистя на няколко месеца или преди сесията ни.
Почистването става по следния начин.В еди буркан или съд се слагат кристалите и седем лъжици морска сол и стоят седем дни на открито-на балкона или на прозореца след което се измиват със хладка ,студена вода.Горещата вода ги разваля-тя е различна от слънчевите лъчи обаче.
Ако го изтървете или нараните трябва да се пречисти по този начин.
Нашите кристали ги крия в една кутия в зоната между знанието и кариерата

--------------------

+Quote Post
Monka
публикуване Mar 7 2008, 10:28 PM
Коментар #20

спи във форума
Инфо..

Китайски монети -3 във връзка
Такива нося в портмонето си ,може да се поставят на бюрото или на видно място
Носят финансов успех и успех в бизнеса

--------------------

+Quote Post

28 страници V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 23rd May 2018 - 04:27 PM