Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: С цветни лещи е....
www.amber-bg.com > Красота и здраве > Мода и стил
Дония
Какво мислите за цветните лещи?
Смешни,елегантни или страшни ви се струват?
Имате ли,ако да какви марки,цветове?
Споделете коментари на хората около вас!

Имате право на един глас от петте опции!
NiGhT_eLf
Аз съм малко раздвоена относно лещите ...
Имам доста познати които носят ...Една приятелка имаше синьо сиви ... И както казва тя ..с тях прилича на хъски :)
Попринцип бих пробвала да нося .. за да видя просто как ще изглеждам .. И ако си слагам ще бъдат сини естествено  :drun:
Нещото което ме спира обаче е ,че всяка леща си има различна покриваемост ... и като видя някоя дама с лещи на кояттто 40% от кафявото на окото й се вижда .. се отказвам  :crazy:
Дония
NiGhT_eLf -повечето дами предпочитат по-евтините лещи,за това и ефектът е ,,прозрачен,, :crazy:

Ето красиви и много покривни сини лещи.Всъщност проблема при добрите лещи е в диаметъра на зеницата,която денят е свита.По принциш лещите изглеждат по-добре вечер,на изкуствена светлина.

NiGhT_eLf
Ем не съм много в час с цените на лещите .. ама 100лв не ми се виждат от най-евтините ?  :dntknw:
Ако ефекта от по качествените е такъв като на снимката който показваш ... съм за  :flowerysmile:
amber
Не  ми харесват.Супер неестествено ми стоят.Говоря за тези на снимката.
Една приятелка имаше тъмно сини и изглеждаше все едно очите и са болни от нещо.
NiGhT_eLf
Че седи малко неестествено .. съгласна съм .. но е красиво  :eek:
Дония
Цитат
Не  ми харесват.Супер неестествено ми стоят.Говоря за тези на снимката.

Oт тази марка ли си пробвала,те не са популярни у нас,за разлика от Б&Л и FreshLook...

От занчение е естествения цвят на окото,цветът под ретината,косата,кожата...
Гледам на последък все повече мъже ползват цветни лещи :biggrin:

Ето как изглежда най-хвалената марка,най-естествените на дневна светлина.
За съжаление са доста повече от 100лв...

http://img212.imageshack.us/img212/2105/soloslm5.jpg
Звездица
1. Имам позната, която сложи сиви лещи върху кафевите си очи и очите й станаха... сини. :) Стоят много естествено и никой не се съмнява, че това е истинския цвят на очите й.

2. Имах колежка, която си сложи сини лещи на кафевите си очи и те станаха нещо средно между синьо и виолетово. Освен това, отстрани понякога се показва и кафявото на ретината. Изглежда доста неестествено и постоянно я питат "Това са цветни лещи, нали?", което съответно я вбесява. :)

Изводите си ги направете сами.  :biggrin: :flowerysmile:
amber
Цитат
Oт тази марка ли си пробвала,те не са популярни у нас,за разлика от Б&Л и FreshLook...

Не,не съм пробвала никакви лещи.Коментирах просто тези на снимката.
А ти си доста запозната.Имаш ли?
Дония
amber -грешно съм те разбрала :)

Аз нямам.
Набирам инфо и сигурно ще си купя тези от линка.
Nokti
Извинете за въпроса, но между Контактни лещи и Цветни лещи има ли разлика?
И чували ли сте за разтворими лещи?

Инфо:

За цветните контактни лещи
Цветните контактни лещи са четири вида:

за забележим цвят
за увеличаване на цвета
за противоположен цвят
светло филтърни.
Много от тези цветни контактни лещи са достъпни без необходимост от каквато и да е поправка , както и със специален дизайн за астигматици, които се нуждаят от бифокална корекция или за хора, желаещи разтворими лещи или такива за честа смяна.

Лещите за цялостна смяна на цвета са по-дълбоки и напълно променят цвета на окото. Те варират в широка цветова гама, включително лешников, зелен, син, виолетов, аметист и сив цвят.

Аксесоарните и театрални лещи също спадат към групата на лещите за смяна на цвета. Дълго използвани във филмите за специални ефекти, тези лещи днес са широко достъпни за масова употреба и могат да Ви направят най-атрактивната на купона.

Ето още информация:
http://othea.hit.bg/Pages/Lenses1.htm

Информацията е взета от сайта по-горе!!!

Поставяне на лещите:
За да не обърквате лещите, изработете си навик винаги да започвате поставянето с дясното око

Сложете лещата на възглавничката на показателеца.

Убедете се, че лещата не е обърната "наопъки". Лещата трябва да прилича на чашка, краищата й да са обърнати нагоре. Ако лещата е обърната, тя напомня на чиния, краищата й са обърнати навън. Съвременните лещи имат специални маркери, които опростяват тази процедура.

Поставете средния пръст на същата ръка близо до линията на миглите на долния клепач и опънете надолу.
С показалеца или средния пръст на другата ръка повдигнете горния клепач. Поставете лещата на очната ябълка.
Внимателно отпуснете клепача и мигнете.
Ако описания начин е труден за Вас, то офталмологът може да Ви препопъча друг.

Центровка на лещите :
Обикновено лещата автоматично се разполага в средата на роговицата още в момента на поставянето и много рядко се измества встрани. Тогава:
Затворете клепачи и внимателно преместете лещата на мястото и с леки движения през закритите клетачи.

или
Внимателно преместете лещата обратно на средата на роговицата при открити клепачи, притискайки с пръст края на горния или долния клепач.

Сваляне на лещите :
Винаги сваляйте първа тази леща, с която сте започнали поставянето. Преди това грижливо си измийте ръцете
Гледайки нагоре, с показалеца отместете лещата надолу по склерата.
Внимателно стиснете лещата между показалеца и палеца и я свалете.

Внимание!
болка
зачервяване
сълзене
влошаване на зрението
При поява на тези симптоми е необходимо да се обърнете към лекар-офталмолог.
Дония
Цитат
Извинете за въпроса, но между Контактни лещи и Цветни лещи има ли разлика?
И чували ли сте за разтворими лещи?

Kонтактни=диоптрични,така мисля.
disposables сгурно е правилният превод,което означава за еднократна употреба,а не разтворими :)
Такива се продават вакумирани в отделни пакетчета и след свалянето се изхвърлят.Предимството е,че са по-комфортни,нямат нужда от разтвор и т.н.А недостатъка:по скъпи са.

Nokti -благодаря за подробното и много полезно инфо :flowerysmile:
Nokti
Цитат
Nokti -благодаря за подробното и много полезно инфо :flowerysmile:

Няма защо! А аз благодаря за отговора на въпроса ми!
NiGhT_eLf
Аз мисля все пак да пробвам :) Просто ми е любопитно ... как ще изглеждам и до колко ще се промени визията ми :)
Дония
Цитат
Аз мисля все пак да пробвам :) Просто ми е любопитно ... как ще изглеждам и до колко ще се промени визията ми :)

Да ти предпоръчам тогава!Каква промяна искаш:дискретна,фрапираща,естествено-елегантна? :)
И колко пари мислиш да похарчиш за този все по-модерен аксесоар?
NiGhT_eLf
НЕ бих се променила фрапиращо ... не ми допада ... Нещо леко тънко и дискретно  :eek:
Колко пари бих похарчила ...хм ... от де да знам  ;) Колкото трябва
Nokti
Ще ви помоля да ми разясните цените от колко до колко горе-долу лева са!  :secret:
Дония
NiGhT_eLf -предпоръчвам ти БЛ цвят ,,индия,,:
http://img213.imageshack.us/my.php?image=blsoflensep7.jpg
или тъмно-сините на ФЛ.

Nokti -най-евтините,които могат да се намерят на бг пазара са 80-120лв за 2 цв,лещи+разтвора.Обикновено са едногодишни,марките са:Фреш Лук,Адоре,БЛ

По-скъпи,но и по-хубави са Solotica,WaiconTricolor,Elegance..100$++

Най-скъпи са поръчковите,ръчно рисувани лещи.Такива могат да се поръчат от 9мм,CristalReflections...Пращаш снимка на желания цвят и ти го правят,такива лещи обаче се носят само по няколко часа на ден(2-4 часа)и струват 300$+
Amelie
http://www.123optic.com/EN/PRODUITS/FocusSoftColors.asp
Eтo такива нося и съм много доволна  и до сега никой от хората, които не ме познават не е разбрал, че  нося лещи.
monik
-Аз имам топазено-сини лещи/мина им срока/но не съм ги насила повече от 7-8 пъти защото много ме болят очити и ми стават едни зачервени.Вярно освежават лицето страшно много но удобството преди всичко.Купила съм ги от оптика "Леонардо"и струваха 100лв.+15лв за разтвора.
paion
Аз нося цветни лещи,моите са с диоптър.Не виждам абсолютно нищо смешно и страшно в цветните лещи,стига разбира се да се подбере подходящия цвят,които няма да седи неестествено.
Аз имам тъмно сини и зелени,когато съм със сините дори и не може да се предположи,че нося лещи,със зелените вече си личи,но не е фрапиращо.

Дония
Цитат
Eтo такива нося и съм много доволна  и до сега никой от хората, които не ме познават не е разбрал, че  нося лещи.

Би ли дала снимка на окото с лещата,изглеждат много естествени :vlub:Умирам да ги видя!
petuniq
Цитат

От този виртуален магазин ги закупи?
garnet2k
Имам доста познати които носят ...Една приятелка имаше синьо сиви ... И както казва тя ..с тях прилича на хъски :)
Попринцип бих пробвала да нося .. за да видя просто как ще изглеждам .. И ако си слагам ще бъдат сини естествено :drun:
Нещото което ме спира обаче е ,че всяка леща си има различна покриваемост ... и като видя някоя дама с лещи на кояттто 40% от кафявото на окото й се вижда .. се отказвам
bybeto023
Едногодишни цветни лещи от фирма - вносител на ниски цени: РЕКЛАМА СЕ ПРАВИ В СЪОТВЕТНИЯ РАЗДЕЛ!!!
unikalno_mishle
Здравейте, наскоро закупих цветни лещи от bgunique.com и искам да споделя, колко съм доволна. Посетих сайта, където ми помогнаха с избора. Лещите са едногодишни и меки. Останах изключително приятно изненадана, че дори ми предоставиха гаранция, като се има предвид къде живеем.
Monka
50 на 50 съм.Харесва ми сиви примерно ,може да си купя някога за разнообразие ,но не бих ги носила постоянно.
Markova
Maika mi polzva cvetni leshti i e mnogo dovolna, kogato si izpusne leshtata q vijda kude e :D:D:D
silviqkoseva
Аз съм ползвала цветни лещи, но супер много ми дразнеха на очите и сега отново нося очила.
Това е съкратената версия на нашия форум. За да видите пълната версия, с повече информация, моля чукнете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.