Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Имате ли си хоби?
www.amber-bg.com > Дом,градина,хоби > Труд и творчество
Страници: 1, 2
amber
Нещо с което обичате да се занимавате? Рисуване,шиене,цветя,компютри или нещо друго?
Покажете свои неща:)
pipi_m
Плета, но напоследък времето е малко [smilie=flowerysmile.gif] ето последното ми творение - бюстие:

bez_sqnka_f
Ах,че е красиво!Браво,давай в същия дух,чакаме модна колекция [smilie=bleh.gif] [smilie=flowerysmile.gif]

Моето ново хоби са цветята,в случай,че още не сте разбрали :D
vikuna
Шия гоблени
bez_sqnka_f
Тук защо не съм писала почти [smilie=confused.gif] :D
Ами моите хобита...да видим: цветя, домашни любимци, рисуване, танци, естествено-книжки; нартаства интересът ми към Фън Шуй,но специално езотерика-не съвсем.Спортувам поне 2 пъти в седмицата-тае бо,даже си имам мечта-да водя тренировки някой ден,тъй като имам инструкторка,която е истински професионалист.
Отделно-събирам салфетки още от малка и картички,особено картички имам от различни места,на които съм ходила.За салфетките-гадната ми братовчедка ми унищожи колекцията преди време поради липса на тоалетна хартия [smilie=2guns.gif] и аз я зпочнах наново...обаче всички пораснахме и сега няма с кой да си разменям [smilie=hysterical.gif]
Обичам също да готвя, не защото мога, а защото искам и съм гладна [smilie=bleh.gif]
NiGhT_eLf
хм нека погледна ... Салфетки и аз събирах ама както казваш вече няма с кой да си разменям :) КАртички и календарчета също имам в изобилие но скоро един познат ме помоли да му дам някое календарче и аз зех че му дадох всичките :) ОБичам да ходя на риба и да се разхождам в планината :) [smilie=flowerysmile.gif]
dazi
В момента шия гоблен!
Mert
Когато нямам какво да правя ,правя свещници.
Dru
Цитат("Mert")
Когато нямам какво да правя ,правя свещници.

Заинтригува ме, би ли снимала някои от тях? [smilie=blush.gif]
Mert
Няма проблеми , но това ще стане след няколко дни. А и да си кажа че те не са кой знае какво.
Dru
Аз съм търпелива [smilie=wink.gif]
zlplst
Цитат("Mert")
Няма проблеми , но това ще стане след няколко дни. А и да си кажа че те не са кой знае какво.

Хайде де!И мен много ме заинтригува.майка ме научи как да си правя свещи каквито на мене ще си ми харесват,и ако се науча да си правя и свещници-иииххаааа [smilie=clap.gif]
Dru
Цитат("zlplst")
Цитат("Mert")

Хайде де!И мен много ме заинтригува.майка ме научи как да си правя свещи каквито на мене ще си ми харесват,и ако се науча да си правя и свещници-иииххаааа [smilie=clap.gif]

Мерт [smilie=confused.gif] К'во стана,пиле,с тез снимки [smilie=confused.gif] [smilie=blush.gif]

Май само аз съм с две леви [smilie=crybaby.gif] [smilie=crybaby.gif] .

zlplst, а ти би ли споделила [smilie=blush.gif] Пък да се излъжеш и по някоя снимчица да метнеш [smilie=blush.gif] Много са ми интересни таквиз занимания.
zlplst
Цитат("Dru")
Цитат("zlplst")
Цитат("Mert")

Мерт [smilie=confused.gif] К'во стана,пиле,с тез снимки [smilie=confused.gif] [smilie=blush.gif]

Май само аз съм с две леви [smilie=crybaby.gif] [smilie=crybaby.gif] .

zlplst, а ти би ли споделила [smilie=blush.gif] Пък да се излъжеш и по някоя снимчица да метнеш [smilie=blush.gif] Много са ми интересни таквиз занимания.

Значи снимки немога да пусна,първо защото хич не съм на ти с компютрите,и второ защото използвам компа от работа и ще стана малко нахална ми се струва :D
А цялата философия е много лесна.
Значи купуваш си 1 кутия свещи най обикновенни-20 свещи около 2,3 лева.ако имаш самотна чаша от цял изпотрошен сервиз,и ти е останала само една или две ще използваш тях.ако ти се намира някоя и друга мидичка,или там каквото се сетиш ще ти послужи за украса
И така срязваш свещта примерно на половина.Издърпваш фитила.Восъка разтапяш в нещо което няма да ти трябва.Аз използвам метална кутия от нес кафе.слагаш мидичките на дъното на чашката и отгоре едно картонче за да не протече восъкът.Връзваш единият край на фитилчето по средата на 1 клечка(ако ти е малка чашката-ракиена на клечка за зъби)и поставяш клечката от горе на чашката,така че фитила да падне вътре а клечката да го държи да стои прав.Като разтопиш восъка,го наливаш в чашката и готово.
Ох май много се оплетох но ако не сте разбрали ще се опитам да го напиша по добре,и разбираемо
bez_sqnka_f
Имам си ново хоби и това е изработката на различни обемни тела от хартия (не че не ми трябват за курсовете  :biggrin:) и разни оригами се научих да правя, имам няколко доста сполучливи опита вече,смея да твърдя, обаче за Коледа чак ще имам апарат  :naughty: мой, мой, мой! И тогава ще снимам, + и някои от нещата по рисуване.
dazi
Ето това, в момента е моето творение!Фонът се шие в момента!

А пък това са ми другите две готови гобленчета!
[/url]
NiGhT_eLf
Браво Дази - Страхотни си ... Аз изобщо нямам нерви за такива неща  :shocking:
amber
dAZI поздравления за търпението и красотите  :clap:
bez_sqnka_f
Браво на майсторката!  :flowerysmile: Аз шиех като по-малка и имам даже някъде забутан един много красив гоблен с една девойка с ефирна шапка с цветя  :yes: ако го изровя някога от някъде непременно ще го покажа...отне ми месеци изработката но си струваше :)
Иначе имам сладки бродерии със зайчета и патета от още по-ранния ми период на творческо осъзнаване  :lol: не знам само дали не е отишло всичко на боклука  :ak:
dazi
Ето това вече е завършена работа! Стои и краси домът ни!
А това е бъдещия шедьовър! ;), който ми донесе Дядо Коледа!
Звездица
Браво, dazi , че намираш време и нерви за да създаваш такива красоти!  :11:

Преди 16 год. бях започнала един гоблен "Есен иде" и още е незавършен. Ами нямам време. :dntknw:
Ако случайно ми остане малко временце, чета фън шуй или астрология. За сега това ми е интересно.
Мамчето
Красиви са. Обичам гоблени.
Преди 6- 7 години наших набързо 10- на гоблена, исках да им намеря пазар, но никой не знае, че ги продавам  :rlol:. Трябва да ги снимам и да ги споделя с вас. Аз много си ги харесвам.
dazi
Хайде мамче, покажи твоите гоблени! :)[br]
Цитат
Хайде мамче, покажи твоите гоблени! :)
Все още чакам! :winkiss:

А аз да покажа докъде съм стигнала със Четирите годишни времена
Мамчето
Обещавам, другата седмица. Бях забравила.
Трябва да сканирам снимките и ... ама не съм работила със скенера още  :blush:. Ще се поправя  :rolleyes:
Много е красив, Dazi  :ok:
Мама ми подари за РД "Хитлеровата зима" с красива, семпла дървена рамка. И него ще покажа.
Monka
Дази браво много добре се получава :specool:
Мамчето
Някъде пак прочетох, че Дази чака снимки на гоблените ми  :blush:
Но нали страдам от остра недостатъчност на време. Днес ги снимах.
Винаги, когато ги разглеждам, се чудя кога съм успяла да сътворя това  :confused:
Пейзажите за мен са загуба на време, но имам няколко (от ранния ми период  :rlol:). Върховото ми постижение е "Тайнствената нощ"- той е много голям.
Ето ги:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=277335
Dru
[tt]Леле, направо ми скри шапката  :eek:

:clap: :clap: :clap:

Това, шиенето на гоблени, винаги ми е изглеждало толкова трудно и пипкаво,че ме ужасява само мисълта да се пробвам. Като видях какво количество си нашила направо  :crazy: :eek:

Възхищавам ти се!  :vlub:
[/tt]
Мамчето
Последните три са от мама за нас- и трите са гооолеееми.
dazi
Мамче, просто онемях!  :eek: :gestos18:

Каква красота! Каква прелест! Какво майсторство! Ти си .......нямам думи!  :clap: :clap: :clap:

И само не ми казавй, че не си ги подредила...

А аз бавно израствам и ще те гоня в майсторлъка!  :blush:
keisi
Бях решила да ви покажа моите гоблени и даже започнах да качвам снимките, но като видях на мамчето..., онемях, засрамих се и се отказах!
Мамче ти ми скри шапката! направо нямам думи да изразя възхищението си.
БРАВО!!!

И произведенията на dazi  много ми харесаха, особено последния, който шиеш в момента!
dazi
Цитат
Бях решила да ви покажа моите гоблени и даже започнах да качвам снимките, но като видях на мамчето..., онемях, засрамих се и се отказах!

Е, Кейси, недей така! Покажи ги, де! Моля!  :38:
Въпросът е в желанието и копнежа от сътвореното! Пък всеки си знае, кой-колко е майстор! Важното е удовлетворението!
Мамчето
Хей, дами, недейте така  :blush:
Кейси, моля те, покажи твойте, те със сигурност са различни и са много ценни. Не ме карайте да съжалявам, че ви ги показах, моля ви.
Тук "майсторлъкът" е  на художниците и на тези, които са направили схемите (сега е лесно, има програми, но Вилеровите схеми са ръчни). От мен е само търпението да шия. Аз не ги "обичам" (но ги харесвам) и искам да ги продам.
Дори не съм ги купувала- една приятелка ми даваше схемите и номерата на конците и ги събирах цвят по цвят.
Започнах да ги шия, за да оцелея, работата беше на живот и смърт...и успях. Броиш по схемата... боцкаш и броиш ... и така часове, дни и нощи, седмици, месеци...2 години. Броиш, боцкаш и не мислиш. Мисълта е впрегната в нещо полезно. И всеки път казвах "Този е последен". И в един момент казах край и ... продължих напред.
Ако някой някога ми беше казал, че ще шия гоблени, щях да му се изсмея...Никога не казвай никога!
Dru
[tt]Маменце, много те обичам! :love: :usp:[/tt]
roz
Моето хоби, по настоящем и моя професия, е графичният дизайн. Разбира се, това, което правя на работа, няма почти нищо общо с удоволствието, тъй като работя в печатница и графичната ми работа е твърде малко. Или е много, но скучна.
Както и да е. Обичам да правя фотоманипулации, някои изкривени до неузнаваемост. Показвам ви две от последните си неща, за жалост напоследък нямам време за това.
Линковете са взети от deviantART, където си имам галерия. Всички подробности по изображенията са написани там, така де, искам да си спетя досадния процес на кредитиране :)

Толкова от мен. Приятен остатък от деня!
:clover:
keisi
Е хайде пресрамих се, само защото Мамчето се почувства виновна,че умее да шие хубаво и има достатъчно търпение /за разлика от мен/.

Мамчето
Кейси, много са хубави  :clap: Те са от тематичните, дето са на групи. И си ги обичаш, и си ги сложила да им се радвате   :specool:
keisi
Oт доста време съм започнала и Маргаритите , но не знам кога ще го завърша,  :blush:че нямам много време, :crazy: пък и съм на моменти , ааа момента не е дошъл ... :rlol: :rlol: :rlol:
dazi
Кейси, наистина са хубави!  :clap:  Малки са, но с предназначение и ти досатавят радост,  сигурно!
В оригинални рамки си ги сложила, а и те са важни за крайния резултат! :ok:
И моите са малки, но съм ги наредила на стената в коридора, да ме радват! :biggrin:

Цитат
roz
Обичам да правя фотоманипулации, някои изкривени до неузнаваемост

Това е непознато за мен, но пък ми възбуди интереса и любопитство.
roz
Дази,
Всичко това се прави с Фотошоп :) Грабваш една снимка и я превръщаш в.. нещо тотално различно!  :yu:
PrEs4oYy_f
Аз си събирам салфетки :) . Ако искате мога да снимам няколко ;)
little_devil
Хммм, щом се води хоби събирането на разни неща, да споделя моите - картички от местата, които посещавам, събирам и печатите на БТС, от скоро събирам и малки брошки (или както там се казват) за дрехи.
Ах, да, събирам и готини пликове... не ме питайте защо  :dntknw:
Monka
Aз събирам торбички за подаръци,които ми се свиди да подарявам  и етикети от дрехи -памучни и картонените .
Ванеса
В последно време забелязвам че доста хора се занимават с шиене на гоблени. И на мен преди години това ми стана хоби като гледАХ комшийката ми се "зарибих" и аз, тя естествено ме научи за което съм и много благодарна. И сега си шия но в последно време не ми остава много свободно и спокойно време за това. А като се занимавам  много ми харесва и се задълбочавам все повече и повече.    :flowerysmile: :flowerysmile: :flowerysmile:
dazi
Цитат
В последно време забелязвам че доста хора се занимават с шиене на гоблени. И на мен преди години това ми стана хоби като гледАХ комшийката ми се "зарибих" и аз, тя естествено ме научи за което съм и много благодарна. И сега си шия но в последно време не ми остава много свободно и спокойно време за това. А като се занимавам  много ми харесва и се задълбочавам все повече и повече.    :flowerysmile: :flowerysmile: :flowerysmile:

Ванеса, сега ще трябва и да покажеш какво шиеш или вече си ушила! Непременно!  :)
Ванеса
Дази непременно, самоче в момента нямам направени снимки, не ми е идвало на акъла да ги снимам. Всъщност имам само 3 произведения до тук като първото ми беше учебно това е мелницата, едно малко такова, което подарих на майка си.Другото ми е жена с котка (ще го снимам да го покажа), а сега, това което правя е първа целувка на фирмата милена и съм съвсем в началото, просто сега с бебчо не ми остава време да се занимавам, иначе много искам, но при първа възможност ще си го почна пак !
belqta
А ето ги и моите гоблени :

първият

тези двата са на майка (теменугите ги е започанала когато се е родила сестра ми, а от зимата беше ушила няколко реда), но аз и ги довърших

този го шия с кръстат бод, но мисля, че пак се получава добре  ;)

dazi
Беличке, прекрасни са! Тези, които си сложила в рамка са невероятни!  Като се справя  със започналия гоблен , ще премина на коне или религиозен мотив.

Добре, де като имате такива хубости, наредихте ли ги? Какво ги правите? Виждам някои са в рамки, но красят ли домът ви? /това  е отправено към всички масторки на  гоблени/

Ами моите са малко и засега имат предназначение у дома! Но ако се натрупат, мисля, че трябва да подаря или да продам/колкото и да са ми скъпи и ценни/!!!! Вие не ги ли продавате???
belqta
Дази, не съм ги закачила... и аз не знам защо  :dntknw:! Определено не ги шия, за да ми висят по стените. В началото на годината си осветих един гоблен (по реда, в който съм ги показала е втори ), да пази семейството. Не съм много вярваща, но тогава имах нужда да направя нещо такова. Само него съм закачила. По принцип ми е трудно и да определя къде ще седят най-добре, защото не съм си ги купувала, например за хола или за кухнята, а просто за да ги ушия. Обожавам конете и кучетата, затова и два от тях са с коне. Сега мисля този с конете в рамката да го сложа на Бойко в стаята, защото той си го хареса и като го види в гардероба само го разнася и ме кара да го закача. Преди години бях си харесала един много як гоблен ( тогава ми се видяха много парите и не си го купих. Сега ме е яд). Беше с една разрошена екстравагантна негърка. Него бих закачила в хола си - щеше да пасне и цветово на помещението. Понякога съм си мислила да ги продам, но като се сетя колко труд съм хвърлила.... Но пък ако парите от продажбата им ще ми послужат за нещо смислено, нещо , което няма да изям или скъсам, може би за нещо в къщата в Елена може и да се реша на такава стъпка.
Лека-полека ще си ги сложа всичките в рамки, защото така имат друг вид - завършен. Но това ще стане с времето. Рамките никак не са евтини . 
Мамчето
Belqta, Много са красиви! Браво!
Много харесвам "Конете" и не заам защо не съм го ушила досега  :confused: Чувала съм, че този гоблен носи пари. Дали да не взема да го ушия все пак, въпреки, че съм приключила с гоблените? Ако чуете, че някой иска да купува- свиркайте. Аз ги продавам моите, но никой не знае  :laugh:
belqta
Ооооо, Мамче :116:!

Значи, казваш, пари носел  :newsm12:! Да взема да му сложа рамки и да го закача и аз тогава някъде. Че с тези дини под мишниците, бая от тези хартийки ще ни трявбват  :00049:!       
Това е съкратената версия на нашия форум. За да видите пълната версия, с повече информация, моля чукнете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.