Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Лунен календар 2011
www.amber-bg.com > Красота и здраве > Диети и упражнения
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
Dru
Януари
04 Януари 2011, 11:03, вторник, новолуние
12 Януари 2011, 13:32, сряда, първа четвърт
19 Януари 2011, 23:22, сряда, пълнолуние
26 Януари 2011, 14:58, сряда, последна четвърт

Февруари
03 Февруари 2011, 04:31, четвъртък, новолуние
11 Февруари 2011, 09:19, петък, първа четвърт
18 Февруари 2011, 10:36, петък, пълнолуние
25 Февруари 2011, 01:27, петък, последна четвърт

Март
04 Март 2011, 22:47, петък, новолуние
13 Март 2011, 02:46, неделя, първа четвърт
19 Март 2011, 21:11, събота, пълнолуние
26 Март 2011, 15:08, събота, последна четвърт

Април
03 Април 2011, 17:33, неделя, новолуние
11 Април 2011, 15:06, понеделник, първа четвърт
18 Април 2011, 05:45, понеделник, пълнолуние
25 Април 2011, 05:47, понеделник, последна четвърт

Май
03 Май 2011, 09:51, вторник, новолуние
10 Май 2011, 23:34, вторник, първа четвърт
17 Май 2011, 14:09, вторник, пълнолуние
24 Май 2011, 21:53, вторник, последна четвърт

Юни
02 Юни 2011, 00:03, четвъртък, новолуние
09 Юни 2011, 05:11, четвъртък, първа четвърт
15 Юни 2011, 23:14, сряда, пълнолуние
23 Юни 2011, 14:49, четвъртък, последна четвърт

Юли
01 Юли 2011, 11:54, петък, новолуние
08 Юли 2011, 09:30, петък, първа четвърт
15 Юли 2011, 09:40, петък, пълнолуние
23 Юли 2011, 08:03, събота, последна четвърт
30 Юли 2011, 21:40, събота, новолуние

Август
06 Август 2011, 14:09, събота, първа четвърт
13 Август 2011, 21:58, събота, пълнолуние
22 Август 2011, 00:55, понеделник, последна четвърт
29 Август 2011, 06:05, понеделник, новолуние

Септември
04 Септември 2011, 20:40, неделя, първа четвърт
12 Септември 2011, 12:27, понеделник, пълнолуние
20 Септември 2011, 16:39, вторник, последна четвърт
27 Септември 2011, 14:09, вторник, новолуние

Октомври
04 Октомври 2011, 06:16, вторник, първа четвърт
12 Октомври 2011, 05:06, сряда, пълнолуние
20 Октомври 2011, 06:31, четвъртък, последна четвърт
26 Октомври 2011, 22:56, сряда,

Ноември
02 Ноември 2011, 19:39, вторник, първа четвърт
10 Ноември 2011, 22:17, четвъртък, пълнолуние
18 Ноември 2011, 17:10, петък, последна четвърт
25 Ноември 2011, 08:10, петък, новолуние

Декември
02 Декември 2011, 11:53, петък, първа четвърт
10 Декември 2011, 16:37, събота, пълнолуние
18 Декември 2011, 02:48, неделя, последна четвърт
24 Декември 2011, 20:06, събота, новолуние
Мамчето
Ооо, Наденце, благодаря. Аз съм трети ден на фрешове и чай. Две вечери хапвах салатка- краставици и моркови с лимон. Тази вечер ще си лягам. То като съм болна не ми се и яде
Мамчето
Пълнолуние е. Днес така се получи, че не стигнах до обяд и реших да започна от тази сутрин. Удържах невечерята (ама на скъпия приготвих вкусотийки)...и утре през деня ще изкарам на фрешове грейпфрут, портокал и лимон и на чайчета...ама как ще е вечерта...
Dru
Маме, днес е пълнолунието wink.gif
Мамчето
Да, бе Наде, ама аз от вчера (вечерях в сряда за последно) не съм яла- 2 дни карам.
Издържах и тази вечер невечерянето. Много съм доволна от себе си!
amber
Тази вечер някой?! Мамчето е ясна, има ли други?:)
Освен вода какво друго мога да пия? Сокове, айряни, бульони, може ли?
Захира
И аз се записвам в редиците на лунуващите, твърдо съм решена да започна и да продължа на всички фази на луната - междувременно "навих" няколко колежки, та ще се подкрепяме. Раздала съм информационно четиво на всички дори и за детоксикацията, като им разказах и какво сте споделяли в темичката от 2010 г. и страшно сме се запалили. Да видим - тази вечер в 21.11, нали?!
Много ще ни е лесно този път, ми се струва, аз направо ще си легна и ще спя утре до късно, а после мисля на чай и сок от грейпфрут и ябълки. И тъй като пълнолунието е до 21.11 ч на 19-ти, когато пак ще си лягам да спя, смятам да изкарам до обяд в понеделник, когато ще си хапна таратор в неограничени количества!
Ели, никъде не съм прочела, че може бульони и айрян! Върни се в предната тема - там момичетата доста подробно са писали за лунуването и за детоксикацията по време на пълнолуние!
Засега аз ще лунувам по най-простия начин!
belqta
Аз мисля, че се кара на вода, чай и фрешиве.
Мамчето
Добре сте ми дошли! 24.gif
Щом аз мога, значи и вие можете! Вече го правя 3- 4 години (за който не знае, събирайки инфо за Лунната, попаднах на форума И ОСТАНАХ тук).

Ели, бульони не е препоръчително (имат мн. сол и емулгирани мазнини), но ако това ще ти помогне да изкараш 24 часа- не е фатално...всъщност ако ти си свариш зеленчуците и ги пасираш във водата, даже е супер.
Първите 3- 4 пъти е мн. тежко, кошмарно е направо...в началото а-а-а да успея и точно в последните часове, на финала- се "освинвах", ама не защото умирах от глад, а защото се лишавах от нещо (всичко е в главата)...Затова реших, че ще се награждавам...с чаша бира, с ядки, с плод, с айран...
Сега организмът ми си го иска този разтоварващ ден
С фреш от грейпфрути и портокали ми е най- лесно.
Важното е да се приема като глезотийка, а не като "наказание"...това се "възпитава", но трябва мааалко време и мнооого постоянство (след всеки провал- нов опит)

Аз започнах от тази сутрин още.

Днешното пълнолуние е специално! Няма начин да не успеете!
amber
Мамче, благодаря:)
Не знаех, че покрай лунната си попаднала тук:)
А ти през всички фази ли лунуваш или само при пълнолуние?

И аз вече започнах;) Страх ме е! :)))
Мамчето
Ели, няма страшно...но не е лесно в началото wink.gif
Ще си споделяме. Старай се само да не се оставяш без течности- стомахът ти трябва да е непрекъснато пълен с течности- топлите дават чувство за ситост.
Аз карам всичките фази- пропускам 3- 4 годишно (в началото не успявах), но при мен вече е необходимост. Не съм безумно стриктна- мога да хапна супа (бульон), салатка. Вечер е най- трудно, когато всички зобат каквото им душа иска laugh.gif
Понякога ако имам "мероприятие", измествам лунуването с един ден.

В този сайт има много информация http://lunaf.com/bulgarian/fazi-na-lunata/...-kalendar-2011/
amber
Ще си опитам да изкарам само на кафе, чай и вода.
Благодаря ти и успех;)
Мамчето
Кой освен Ели е тук? Как върви?
Аз се наливам с гореща вода и чай, защото вече съм гладна (за последно съм яла в петък вечер). За сила изпих половин литър сок от грейпфрут и портокали. Имам още толкова.
Остават някакви си 7- 8 часа...Ама мисля да не вечерям- само чаша вино с малко ядки евентуално
Весето
И аз искаааааааааам dntknw.gif от коя фаза на луната какво трябва да правя;ЗАЩО НИЩО НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА!!!
amber
Весето, Надето чудесно го е обяснила в другата тема.
Някои карат само на течности само по пълнолуние, а други лунуват през всички фази на луната (пълнолуние, четвърти, новолуние...).
В първият пост от тази тема ги има фазите на луната - на коя дата, от колко до колко часа е определената фаза.
На мен сега ми е за първи път да лунувам и смятам да го правя във всяка една фаза, а това е веднъж седмично.
През останалото време съм си изградила мой си режим на хранене, като съм изключила въглехидратите, наблягам на зеленчуци и протеини.
Ето един линк за лунната диета, Мамчето го е дала малко по-нагоре:
http://lunaf.com/bulgarian/lunna-dieta/24-...va-lunna-dieta/
...горе в менюто ще видиш и други варианти на лунната диета, но това е което спазваме ние.
Dru
Весе, Луната минава през 4 фази за един месец. Всяка седмица от месеца, всяка фаза си има пик. Точно на този ден от седмицата трябва да лунуваш, т.е. да приемаш само течности. В първото мнение от темата е дадена всяка фаза по дати и часове. За тази седмица си я изпуснала, ако искаш да опиташ, можеш да го направиш на 26-ти март.

Това означава, че на 26-ти март, от 15:08 ч. до 27-ми март - 15:08 часа, трябва да пиеш само вода, сокове и чай.

Надявам се така да е по-ясно wink.gif
Весето
Е така вече ДА laugh.gif Благодаря!!!
Весето
Чували ли сте за някакъв съд със вода който оставяли при пълнолуние или при нещо там друго;та тая вода се пиела за определени дни или нещо такова... wink.gif Има ли нещо вярно???
amber
Не съм чувала.

Аз издържах до 19:00.Цял ден бях на 1 кафе, много вода и 1 чай.Следобяд ми беше ужасно студено, изнервих се още повече и вечерта бях ужасно, невероятно, мъчително много гладна:)
Следващият път пак ще съм на линия, обаче не знам дали ще изкарам всичките часове.Много ми е мъчително.
Весето
Добре ,какъв е ефекта?
Мамчето
Kaто за първи път е много добре, Ели!
Хубаво е да пиеш топли неща, чаят- с мед, за да си набавяш въглехидратите и фрешовете са за това. След няколко седмици вече няма да изпитваш глад.

Весето, мисля, че за да се отслабне с Лунната диета трябва да се спазва много стриктно захранването. Тя подпомага други режими. Основното тук е разтоварването и пречистването на организма.

Аз си готвя за утре броколи със сметана и няколко сирена. Мисля, че няма да се издъня до края на вечерта- до преди малко децата бяха у дома и хапнаха и пийнаха и изобщо не ми правеше впечатление.
Сутринта мисля да пийна едно кисело мляко за начало.
Dru
Весе, ефектът е прочистване на организма.

Ели, ако включиш фрешове от цитруси, които са си съвсем разрешени, няма да чувстваш глад и няма да си нервна. Казвам ти го от опит. Детоксикацията, която правих е три дни и нямах никакъв проблем и през трите. Пробвай другата седмица.
amber
Мамче, евала! Не знам как издържаш.Сега ти видях и предният пост ...за фрешовете.Как си ги приготвяте, със сокоизтисквачка ли? Аз понеже нямам, не може ли да си хапвам направо плода?

Иначе се "захраних" на бързо с една купа зелена салата с кисело мляко и яйца и половин парче лазаня :(
Dru
Захранването, според мен, е било малко тежичко.

Ели, аз ги изстисквам на кухненския робот и става за нула време. Мамето и тя съвсем скоро си купи нова сокоизстисквачка - електрическа. Понеже нямаш, се сещам за три варианта:

1. Тишо ти изцежда 1-2 литра сок на ръчната

2. Тишо ти купува цитус преса и ти стиска сок (ето от този тип:

3. Тишо ти купува електрическа сокоизстисквачка и ти се оправяш сама с плодовете
amber
Вторият вариант много ми харесва, ще си помисля;) Мерси Наде.
Мамчето
Сокоизстисквачката ако е без цитрус приставка не е удачна ( а как се чисти- ужас). Аз една изгорих (гаранционна) и сега новата ми стои като паметник. Имам една кана за механично цедене на цитруси от магазините за левче- с нея става за отрицателно време. Но вторият вариант на Надето е супер (моят мъж много ми цедеше сокове, ама напоследък се ослушва нещо).

С много чай (на всеки час и половина- два) и фреш не е толкова трудно да се издържи 24 часа. Лятото е още по- лесно като има дини.
48 часа правя само няколко пъти в годината и то, когато не съм на работа втория ден.
amber
И аз си помислих, че чая ще залъже, ама не.Без захар ми е блудкав, а мед не понасям.Все пак сложих малко, сложих и лимон, но само разнообразих водата, нищо повече.
С фрешове мисля, че ще се получи наистина.
А през лятото може диня, така ли? Супер!
Захира
ИЗДЪРЖАХ!!! И съм страшно горда - само течности съм приемала 24 часа (чай, разреден с вода прясно изцеден сок от портокали и грейпфрут - около 6 литра). Не съм почувствала глад, но пък станах доста късно - в 11 часа и си легнах в 23 ч в неделя. Днес все още не съм почувствала глад, но аз никога не закусвам, едва към 11 хапвам някакъв плод, а за обяд си нося таратор и малко пилешко, което приготвих с фикса на Маги с четирите сирена още в петък. Вечерта съм решена да не вечерям! През следващата фаза отново ще се включа!!! Винаги много съм искала да имам един разтоварващ ден в седмицата, но никога не съм успявала. Това лунуване много ми допада. До скоро, че бързам за съвещание!
Мамчето
Страхотно, Захира!
Аз днес бях зле- страшно отпаднала. Хапнах към 9 и после на обяд пак, а сега не ми се яде. Скоро няма да правя 48 часа.
Lorka
Сега дивях как е календара за този и месец, но 26ти още съм на жито, така че на 3.04 съм с вас :)
Мамчето
Дами, утре е денят! 15:08 е часът. Ох, много стрес за организма- нали и часовниците ще местим.
Тази вечер ще хапна рибка и мисля да я подкарам още от сутринта.
Някой ще ми прави ли компания?
amber
Аз съм на линия;) Но от утре в 15:00 ;)
Мамче, това с часовниците е супер- ще гладуваме 1 час по-малко ;)
Мамчето
Цитат(amber @ Mar 25 2011, 10:19 PM) *
Аз съм на линия;) Но от утре в 15:00 ;)
Мамче, това с часовниците е супер- ще гладуваме 1 час по-малко ;)

Ооо, Ели, супер! Не бях се сетила! laugh.gif

Хайде успех, ако не се "видим" утре (което е малко вероятно).
Мамчето
Вижда му се краят вече! За обяд ще хрупам зелена салата и малко пилешко.

Да почерпя и тук

amber
Аз мааалко пооплесках нещата:)
Вчера точно преди 3 си хапнах хубавичко, че да не огладнея случайно, а днес прекъснах в 14:00 с парче руло Стефани...
Dru
Еее, Ели, мисля, че е супер!
Мамчето
Ели, така е в началото. Мисля, че се справи супер и двата пъти!

Аз карах от вчера сутринта до 15- 16 часа и се "захраних" с едно мааазно кебапче...видях много реалистично как се стича мас по чистите ми черъвца и ми стана адски гадно...Ужас, повече няма да ям кебапчета- аз не ги обичам, ама как миришеха само.
Захира
Мамче, и аз не пропуснах този път - не писах, защото имаше други обстоятелства, които ме тревожеха, но съм решена да не пропускам лунна фаза.
Ще позабегна и към житната тема, но ще съм постоянна тук. Обещано! Хахахах, после да не ме гоните да ми връчите някой скункс за неизпълненото обещано?!
Dru
Захирче, тук се дава "Златна луна"
Захира
Наде, надявам се да не я спечеля, макар и да е златна! lol_sign.gif
Мамче, в неделя преди началото на лунната фаза задължително ли трябва да се пият само течности? По-точно въпросът ми е преди 17.30 в неделя какво се консумира - салати, плодове или само течности? Предишните два пъти започвах с ограниченията от посочения в календара час, но прочетох, че на теб доста повече часове ти се събират да лунуваш.
Пак ще съм тук в неделя и понеделник, а после отпрашвам към житната и към Надето и Лорка!
Мамчето
Обикновено хапвам нещо леко на последното хранене преди лунуването. Ако се падне около обяд началото на фазата- сутрин не ям нищо (така и така никога не закусвам). Понякога при пълнолуние карам 48 часа.

Ето малко инфо http://lunaf.com/bulgarian/lunna-dieta/

Утре на обяд ще хапна сигурно пилешка пържолка със салата и после ще се опитам да пропусна и вечерята в понеделник.
amber
Една статия за новолунието утре.Само последното изречение от нея е свързано с лунната диета:
"Диетата в дните на Тъмна луна и новолуние в огнен знак е изключително силно пречистваща и спомага за ефективно редуциране на теглото."
но все пак си струва да и хвърлите едно око;)
Новолуние в Овен
Lorka
Аз съм решила да лунувам, но с кисело мляко. ще има ли други в отбора?
amber
И аз ще лунувам.
Мамчето
00001.gif Тук съм!
Мамчето
Хапнах за последно на обяд (към 15:00) домати и сирене.
Изцедих за утре почти литър фреш- портокали, грейпфрути, лимон.
Хубаво е с компания (мнооого си падам по компаниите)! wink.gif
Захира
И аз съм тук - обядвах към 14.00 (това ми беше яденето за деня, сутринта изгризках една ябълка), ама доста добре, досега се наливам с минерална вода, а сутринта ще изцедя и цитрусовия сок, предвиждам към 2 литра чай и още толкова минерална вода. Леко и спокойно лунуване!
amber
Пълен провал!
Не издържах още снощи, само 2 часа след началото!
И днес до 13:30 пих вода и кафе и после ми стана ужасно студено, изнервих се зверски и чак започнах да се карам на себе си че се изтезавам по този начин:))))
Станах и изядох една топла пилешка супа.
Вече съм ок и даже не се чувствам виновна ...
Мамчето
Ели, и аз прибягвам до супите като видя зор. А защо трябва да се чувстваш виновна?
Аз днес имам адски кофти ден, повдига ми се от нерви и напрежение чак- дори и не съм помисляла за ядене.
Lorka
Аз пък вечерта ядох, но на следващия ден бях на кисело мляко цял ден :) Почти си направих лунуването :)
Това е съкратената версия на нашия форум. За да видите пълната версия, с повече информация, моля чукнете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.