Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Фън Шуй и уюта в дома
www.amber-bg.com > Дом,градина,хоби > За дома
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Monka
Има значение ,дори и неподредена маза има значение. Тавана ти е над главата и е нормално да ти тежи нещо ако е неподреден
roz
Аз пък най-накрая си окачих хубава снимка на влюбени, които се целуват, над леглото ми в спалнята, а освен това снимката я барнах в червено.... А и освен всичко друго ми е любима от доста време, така че много си ме радва. И не, на снимката няма вода - никаква вода в спалнята! Съвсем достатъчно е, че гадните тапети са сини. Скоро минавам и на огнени чаршафи. Свещи горят там всяка нощ, имам много готина цветна нощна лампа, абе.. малко по малко ще я превърна в романтично място тая спалня! Даже съм се замислила огледалото и него да го покривам с червено, ама по-нататък.
Иначе в момента у нас тече кампания по подмяна на всички изображения по стените. Всичко ще бъде решено в любов съвсем скоро!  :vent:
Касиопея
Ей,сега в скайпа пратих на моя приятелка линка с фън шуя,нали може да се чете и без регистрация отвън.
Като и заобяснявах днес какви специалисти има тук по фън шуй и като се амбицира ,сега се сетих като ме потърси в скайпа да и покажа тия капацитети. :specool:
И като домашно почна да чете в леглото кое как да променя.
Нали все още консултациите ви тук са безплатни?!
:bleh:
little_devil
НАМЕРИХ ГО! :uraaaaaa:
Вземете снимка  или обява на вашата къща ,залепете отгоре зелен или червен надпис "продадено" и я поставете в сектор Полезни хора на ба гуа .Поставете снимката в черно-бяла рамка или с черни и бели панделки наоколо.Всяка сутрин преди ставане и всяка вечер преди лягане отделяйте по няколко минути ,за да съзерцавате снимката.И изхвърлете от главата мисълта ,че пазарът е свит -това размътва заобикалящото ви енергийно поле.
източник :Фън шуй за 5 минути

Ако не можеш да се орентираш къде се намра в дома ти сектора полезни хора -това е десния ъгъл успореден на вратата на вашия хол или всекидневна стая.

Звезди да ми кажеш дали действа  ;)
Аз направих в Word на един лист трите снимки на нещата, които продавам, сложих им рамка в черно и бяло и по средата на снимките зелено правоъгълниче с червен надпис "ПРОДАДЕНО". Принтирах и сложих в сектора "Полезни хора"  :yes: Да видим ще има ли резултат  :flowerysmile:
roz
Дами, само едмо въпросче:
някъде четох, че вечер трябва да спускам щорите/пердетата на спалнята, пък аз не го правя, защото обичам да ми е светло сутрин, като си отворя очите. Обаче така като се замисля, в старата ми квартира спускахме пердетата, у дома в Провадия също си спусках пердетата вечер.. само тук досега не съм. Тази вечер реших да пробвам. Вие как мислите? Мен лично никога не ме е притеснявало, че нещо се вижда отвън, и затова не се бях замисляла. Искам потвърждение дали според фън шуй е така или не. :)
Monka
Каси безплатно е  :biggrin:
Роз принципно ако и харесва да ти е светло сутрин мисля ,че не вреди.Аз лично не се сещам да съм го чела или поне не ми е направило впечатление.
Звездица

НАМЕРИХ ГО! :uraaaaaa:
Вземете снимка  или обява на вашата къща ,залепете отгоре зелен или червен надпис "продадено" и я поставете в сектор Полезни хора на ба гуа .Поставете снимката в черно-бяла рамка или с черни и бели панделки наоколо.Всяка сутрин преди ставане и всяка вечер преди лягане отделяйте по няколко минути ,за да съзерцавате снимката.И изхвърлете от главата мисълта ,че пазарът е свит -това размътва заобикалящото ви енергийно поле.
източник :Фън шуй за 5 минути

Ако не можеш да се орентираш къде се намра в дома ти сектора полезни хора -това е десния ъгъл успореден на вратата на вашия хол или всекидневна стая.

Звезди да ми кажеш дали действа  ;)
Аз направих в Word на един лист трите снимки на нещата, които продавам, сложих им рамка в черно и бяло и по средата на снимките зелено правоъгълниче с червен надпис "ПРОДАДЕНО". Принтирах и сложих в сектора "Полезни хора"  :yes: Да видим ще има ли резултат  :flowerysmile:

Ми добре действа. :) Още като бях в София на курс се обадиха нашите купувачи. На 08.09.2008г. подписахме договора за продажба.

Дами, само едмо въпросче:
някъде четох, че вечер трябва да спускам щорите/пердетата на спалнята, пък аз не го правя, защото обичам да ми е светло сутрин, като си отворя очите. Обаче така като се замисля, в старата ми квартира спускахме пердетата, у дома в Провадия също си спусках пердетата вечер.. само тук досега не съм. Тази вечер реших да пробвам. Вие как мислите? Мен лично никога не ме е притеснявало, че нещо се вижда отвън, и затова не се бях замисляла. Искам потвърждение дали според фън шуй е така или не. :)

Не се вманиачавай, roz. :biggrin: Прави това, което ти харесва. Важното е ТИ да се чувстваш добре.  :clover:
Касиопея
Каси безплатно е  :biggrin:
Роз принципно ако и харесва да ти е светло сутрин мисля ,че не вреди.Аз лично не се сещам да съм го чела или поне не ми е направило впечатление.

Monka,щом са безплатни (все още)консултациите аз пък ще ти бъда PR без хонорар.
:flowerysmile: В интерес на истината днес говорих с моята приятелка,чела до 2 през нощта всичко по фъншуйската тема и толкова се зарибила,че се опитала и да се регистрира,но нещо се закучило.
Та ако влезе една Илиада като ник значи е спечелена за каузата на сайта! :specool:
roz
Все пак спах на спуснати пердета тази нощ и да ви призная - спах като пън! Дали е от това, че съм леко болна и тялото ми е по-слабо от обикновено, не знам. Само за протокола ще кажа, че да не сънувам глупости за мен е абсолютна рядкост, а да не сънувам нищо - още по-голяма. Причината за спокойния ми сън ще стане ясна след като оздравея. Ако продължавам да спя като бебе, ще си спускам пердетата винаги, хе хе. Иначе тази вечер ще окача още една красива снимка на стената, на друга влюбена двойка, отново в червено. Планът е да станат общо 3. Вчера с изненада открих, че цялата ми спалня попада в сектора на връзките в квартирата ми! И тъй като за пръв път имам възможност да определям почти всичко сама, възнамерявам да хвърля една идея повече усилия и да направя от спалнята си супер отпускащо и романтично място. Ще ви държа в течение за бъдещи промени.

А относно вманиачаването - не мисля, че се вманиачавам, просто наистина искам да овладея тънкостите на фън шуй, защото от години ми е интересно. А за пердетата прочетох, че трябвало да се спускат вечер, веднага след като публикувах поста си тук. В крайна сметка е ясно, че човек трябва да прави онова, което го кара да се чувства добре и това обикновено е най-добрият избор. На мен пердетата не ми пречат, тази сутрин си ги дръпнах и пак ми стана светло (доколкото е светло навън в 6:30) :)
little_devil
Мисля на Монка й беше любопитно къде ще се падне стълбата в нашата къща. Направих грубо на ръка разделението на зоните по тази схема:

така разграфено стълбата се пада в зоните "Знание" и "Семейство".
Тъпото е, че останалата част от "Семейство и Здраве" ми се пада в мокрото помещение. Ми там е пълно с отверки, ножици, клещи... Не знам дали това не е от значение. Имаме лятна пристройка към къщата, в нея има само цветя и маса със столове - ползваме я когато е слънчево и то за хранене. Като гледам начина, по който Монка разграфява - на квадрати, ми то тогава цели зони ще ми попаднат в това помещение  :confused:

Китайските монетки за какво са ви? Аз едно време имах ластик за коса с такива, от една италианка разбрах, че било монети... вече не знам къде е този ластик, но ако трябва - да си купя амулетче с тях?
Звездица
Дълго гледах чертежа на жилището ти и не мога да реша как да тълкувам видяното.

1-ви вариант: липсва ти цялата зона на "знание, самопознание" и почти цялата на "семейство и здраве"

2-ри вариант: имаш си всички зони, но силно засилени са ти "покровители, пътуване" и "семейство, деца"

Ама при всички положения не би трябвало да имаш проблем с парите. ;)
Monka
Литъл девил ти ли го рисува това и кой ти определи така зоните.Моля те наечертай ми на ръка къщата с двора от къде е вратата порталната после на входа ,на колко етажа е ,ти на кой етаж си ,къде се пада стълбището и изгледа на горния етаж от мезонета ти.Начетрай и мебелите зашото може те да ти оказват влияние и ми кажи окло двора какво има -отпред,отзад,отстрани
little_devil
Тази схема, Звезди, не е на моето жилище, а примерна, по която гледах как да направя моята. Монка, ще начертая една скица, но в мащаб ли трябва да е?
Monka
Ако имаш възможност да,ако не горе долу
little_devil
Ето и чертежче, не е перфектно, но мисля се разбира. На втория етаж няма кой знае какво, предимно е таван.
Нямаше място за двора, но той е само прева и оградата е предимно от зеленина, няма масивна ограда, няма порта, нищо.

Етаж 1
Етаж 2
Звездица
Какво означава лятна дневна? Това е нещо като остъклена част от двора ли?
Кой е основния, главния вход на къщата? Този на лятната дневна или следващия?[br]Правилно ли съм разбрала, че мокрото има две врати - една навън и една към кухнята?

Да не би главния вход да е м/у шкафчето и стълбището?[br]

Там, в ляво, където пише маса със столове, за трапезария ли се използва?[br]
Печката е на кофти място. Има ли възможност да се премести. Когато човек готви, не вижда кой шава в стаята.
little_devil
Какво означава лятна дневна? Това е нещо като остъклена част от двора ли? - да, остъклено е и не се отоплява - ползва се само в слънчевите дни, предимно като тряпезария
Кой е основния, главния вход на къщата? Този на лятната дневна или следващия?[- входът е вратата до стълбата (м/у стълбата и банята). При лятната дневна е вратата за двора.
Правилно ли съм разбрала, че мокрото има две врати - една навън и една към кухнята? - да

Да не би главния вход да е м/у шкафчето и стълбището?[br] - да, от ляво на стълбата, или по-точно като влизаш в къщата стълбата се пада в ляво на влизащият

Там, в ляво, където пише маса със столове, за трапезария ли се използва? -  да
Печката е на кофти място. Има ли възможност да се премести. Когато човек готви, не вижда кой шава в стаята. - няма как да се премести, а и къщата не е моя и собственикът няма да се захване да я мести заради мен. Аз временно живея тук.
Звездица
къщата не е моя и собственикът няма да се захване да я мести заради мен. Аз временно живея тук. [/b]

Ммдааа...
А дълго ли ще живееш там? ;) :blush:

Ами какво да ти кажа!? Малко трябва да се поразмести.  :)
little_devil
Ами това е къщата на приятелят ми, пък той нещо не се впечатли от Фън Шуй. Което мога ще разместя, но кухнята и да искам не мога - монтирани са печки, миална, хладилник м/у шкафове...
Иначе живот и здраве, догодина съм в моя апартамент, който в момента е празен, голи стени. Него ще си го направя по Фън Шуй  :biggrin: Даже стените още не са боядисани и сега им мисля цветовете. И него ще дам тук за помощ, но поне му имам чертежите на Аутокад  :yes: Той е мезонет.

Да уточня, че на леглото до компютъра никой не спи, то е за ако някой остане да пренущува при нас  :yes:
Звездица
Например, защо за да се сервира храната, трябва да се мине през холовия кът, че да се отиде до трапезарията!?
Нормалното е трапезарията да е до кухнята.

Не е хубаво (по законите на фън-шуй) човек да стои с гръб към врата или прозорец. Чувства се неспокоен, несигурен. А диванът е точно така поставен.

Зоната на любовта е ъгълът, където е лампата (в трапезарията).
Зоната на парите е в кухнята - ъгъла, дето е плота.

Да уточня, че на леглото до компютъра никой не спи, то е за ако някой остане да пренущува при нас 
Ми вие къде спите?
little_devil
Ние сме на вторият етаж, там има само спалня, така да се каже.
На Дивана се седи само в зоната, която е под прозорците, не се седи с гръб към вратата.
За съжаление няма как да преместя трапезарската маса... На две от стените има нарисувани картини и там не може да се сложат неща, за това нам и как да размествам подредбата в хола  :sad:
За зоната на любовта и парите и аз така ги определих, на прозореца до лампата сложих една фигурка на две прегърнати котета.
В зоната на парите, над плота има шкафове - за алкохол и за подправки  :) Сложих в единият няколко монетки  ;)
Но искам да видя, ако Монка има време, как ще разграфи, да сравня с моето разграфение и, ако има разминавания - да местя нещицата дето сложих за активиране  :biggrin:
Картата на съкровищата я сложих под ъгъла на дивана... мисля там се пада Просперитет  :confused:
Звездица
виж тук: http://fengshui-bg.com/page-11.html
Monka
Ще разгледам подробно като имам повечко време и ще ти отговоря
little_devil
Ще разгледам подробно като имам повечко време и ще ти отговоря
Благодаря, когато ти е удобно и си в настроение  :)
Monka
Това което Звезди ти каза е абсолютно точно .Печката е много зле там.Поне сложи един Чам на входа или някакво огледалце ,може малко символично.Друго което не ми харесва е ,че врата срещу врата не е добре .От там има изтичане на Ци .За корекция имаше нещо ама ...трябва да видя дали с чам и кристал е точно или с огледало ,снощи го мярнах обаче нямам такъв случай и не му обърнах внимание.

little_devil
Благодаря Монка   :clover:
Аз бях си направила разпределение по тази схема

но виждам, че има разминавания, ще се доверя на твоята схема, като експерт, но ми е чудно тя каква е и от къде да прочета за нея?

Monka
БА Гуа и пише във всички книги по фън шуй за нея .Питах един експерт дали е правилно и той ми потвърди и си карам по нея
little_devil
БА Гуа и пише във всички книги по фън шуй за нея .Питах един експерт дали е правилно и той ми потвърди и си карам по нея
ок, ясно ще размествам, оказа се, че картата ми на съкровищата не е направилното място  :dntknw:

Благодаря Монка  :flowerysmile:
amber
Никъде не мога да намеря "Фън Шуй за 5 минути" както и "Фън шуй за свещеното пространство".Поръчах си ги на Тишо за рожденния ден, но и той не ги намерил.Май ще ги поръчам в нета.
НО ми подари ето тези две:

http://www.azola.bg/product.php?p=7277

http://books.balkanatolia.com/c/sl-b/cid-1...ciklopedia.html

Някой има ли ги и има ли впечатления?
Monka
НЕ съм ги чела и двете
Monka
Ето какво намерих -страхотни картни и смятам в къщи да си сложа някои
http://74.125.93.104/translate_c?hl=bg&...yq40RhTF4MAG3dA
Звездица
amber, няколко книги имам за фън шуй, но тези ги нямам. :)
Според мен, ако влиза в употреба, значи е хубава книгата. ;)
Браво на Тишо!  :clap:

Monka, май тези картини умишлено не са снимани целите. Как иначе ще ги продадат!? Ама и аз се замислих над някои от тях. ;) :biggrin:[br]

интересни фън шуй-ски неща има в този сайт! :yes:
Monka
Звезди като цъкнеш горе в ляво на средния бутон и ти ги показва само има проблем със запаметяването.Аз размишлявам от вчера върху тях и ще ги нарисувам или ще помоля някой да ми ги нарисува .Само се чудя дали ако ги разпечатам на картон и рисувам с маслени бои отгоре дали няма да ми е по лесно.Никога не съм рисувала с масло ,а ми се иска да изглеждат същите.От друга страна ако помоля някой той ще знае как точно да смеси цветовете което аз не знам изобщо.
Monka
ЗА защита :
Заемете поза лотос и затворете очи .Визоализирайте бял или лилав яйцевиден кръг около себе си.Това заздравява аурата и пречи на вредителите да проникнат или наранят аурата ви.Ако знаете кой точно е вредителя го гледайте в средата между очите .Очите са мощен енергизатор и чрез очите вие получавате лоши стрели.Ако се притесявате за накой близък дете или мъж или някой друг може да си го представяте него заобиколен от яйце в бяло или лилаво.
Това го правех когато живеех при свеки.
Друго упражнение което винаги правех преди изпит и от както го практикувам винаги си вземам изпитите .На държавния го правех доста дълго време.Замете разкрачена поза ,клекнете така ,че колената ви да сочат настрани ,рапънете ръце и изправете нагоре длани,следкоето се наведете с цялото тяло напред малко и затворете очи ,след малко ще почувствате топлина в ръцете си -това е Ци.
Правете го колкото може по дълго и минута да е помага ,може да го правите на почивки ,ако ви предстои нещо важно.

Друго да ми кажете вие как го разбирате:В книгата на Лилиан Ту за богатство и изобилие пише:За омъжените жени много да внимават къде поставят водната украса .Тя трябва да е от дясно като застанете с лице към вратата за излизане  :confused:,защото водата редизвика харем от любовници ....
Е хубо де как така нали трябва да е в зоната на просперитета.Освен ако не се вземат впредвид подоките ,тогава може и да се падне да е от тази страна .Това важи както за вътре в жилището ,така и за отвън т.е тераса ,градина ....
светулчица
И аз исках да попитам за тези картини може ли да си ги рисуваш сам? И има ли значение с какви бои?
И сигурно има значение къде ще се сложат?

Чета темата и колкото повече чета все повече се обърквам.
Monka
Ами линка който съм дала е с машинен превод от гугъл на офизиалния сайт на Лилиан Ту и от това което пише разбирам ,че може да е копие .КАртините са на някакъв художник ,който ги е рисувал специално да са съобразени с фън шуй .На всяка картина пише къде е подходящо да бъде поставена ,някои от тях са универсални.Боята е масло.
little_devil
В eBay има богат избор на Фън Шуй нещица, сега наддавам за един чам, много хубав, с пеперуда отгоре. Ако го спечеля, ще ви го покажа  :biggrin:

Монка, имам въпрос. В къщата имам следната ситуация - три врати на една линия - входна - холна - лятна дневна (за справка - чертежа няколко поста по нагоре). Трябва да сложа чам, но се чудя - един чам стига ли или трябва по един пред всяка врата  :dntknw:

Утре ще отида в едно китайско магазинче, за кристали и други нещица. До колкото разбирам чам или кристал може да се ползва за ситуациите врата-прозорец. Но отделно е хубаво да си имам и един мой кристал, скрит от чужди очи?

По напред в темата четох, че при проблем с компютъра (моят лаптоп от известно време, без причина, напрекъснат забива) трабва да се сложи кристал. Не разбрах къде по-точно да го сложа?

Иначе от както чета тази тема - изчистих къщата, изхвърлих всичко ненужно, (че и продължавам). Сложих в сектор Брак две прегърнати котета-статуетка, в сектора за Знание един учебник, в Просперитет - Картата и няколко монетки... За Пътуване къде се слага, в Ментори ли?
Monka
За 3 врати и аз имам същата ситуация и аз това се чудя .Мисля си да сложа малки кристали върху вратите или друг вариант е да сложа в коридора един голям чам.
Дай линк за фън шуй нещата в е-бей
Аз си държах кристала върху компа ,но той не беше лаптоп ,а сега незнам ...може би някъде в чантата на лаптопа или ако имаш определено място къде си го държиш до него някъде .
little_devil
Ето - http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksi...-All-Categories

Аз пък току що си взех това:

[br]Хмм, сигурно ще залепя с тиксо малки кристали на рамката на вратите, чам, ако сложа приятелят ми няма да го хареса... малко в повечко ще му дойде
Звездица
Само се чудя дали ако ги разпечатам на картон и рисувам с маслени бои отгоре дали няма да ми е по лесно.Никога не съм рисувала с масло ,а ми се иска да изглеждат същите.От друга страна ако помоля някой той ще знае как точно да смеси цветовете което аз не знам изобщо.

Мони, картините ще изглеждат същите, само ако ги купиш същите. ;) :)
Енергийните картини се рисуват като иконите. С необходимата нагласа. За това, ако дадеш поръчка на художник, резултата няма да е очаквания.
Ако видя картина с планини и птици към тях, ако ми даставя удоволствие да я гледам - да, ще си я купя. Нищо, че не е същата. Дори плакат да видя такъв ще си го купя. Убедена съм, че ефекта ще е същия. :yes:
Светулчице, ако ти се отдава рисуването, нарисувай си сама картина, защото ще знаеш защо я рисуваш. Желанието за бъдещи събития, мислите ти, твоята енергия, ще бъдат в картината.

Друго да ми кажете вие как го разбирате:В книгата на Лилиан Ту за богатство и изобилие пише:За омъжените жени много да внимават къде поставят водната украса .Тя трябва да е от дясно като застанете с лице към вратата за излизане  :confused:, защото водата предизвиква харем от любовници ....
Е хубо де как така нали трябва да е в зоната на просперитета.

Това го знам отдавна. :)
Нали просперитета ти е в ляво, влизайки в стаята?  :) И в дясно, като застанеш с лице към вратата. Ако си в средата на стаята ти остава зад гърба, но си е в дясно. :yes:
Звездица
За 3 врати и аз имам същата ситуация и аз това се чудя .Мисля си да сложа малки кристали върху вратите или друг вариант е да сложа в коридора един голям чам.

Забрави ли, че освен кристалите и източниците на светлина вършат същата работа!? :)
Ако две от вратите са в антре, просто си сложи едно полюлейче. Семпла, подходяща за помещението висяща лампа. :specool: В предния апартамент беше така. :)
Пердетата също спират енергиите. Подходящо цветно, може и прозрачно перде на вратата на дневната или хола ще свърши добра работа. :biggrin:
Имам предвид вратата към терасата или задния двор.
Monka
Звезди объркала съм в книгата пише от ляво като си с гръб ....което е станно сигурно има правописна грешка при превода .Прегледах всички книги обстойно снощи.Значи Школата на Драконовата порта използва това с посоките ,но във всички книги е посочено квадрата какт съм ви го показала .Използвайте само квадрата за разпределяне на зоните за да не се объркате .Посоките спазвайте само за положението на главата при сън ,за цветовете може и за елементите.
Това за цветовете мога да поспоря и за елементите .Имам един чам който е метален и абсолютно не отговаря на зоната на Просперитета а аз съм сигурна ,че генерира Благоденствие и Просперитет със страшна сила.Местила съм го в други зони да си правя експерименти и съм сигурна ,че той е причината за успеха.
Monka
Антрето съм го заложила да  е с две големи огледела и силно осветление от 4,5 лунички най силните които имат
Ето така .Ако виждате нещо нередно да ми кажете .Огледало мисля да сложа и на колоната на липсващата част а от вън ще сожа цветяи разни работи да направя тераста част от Просперитета

[URL=http://g.imageshack.us/img527/picture006lu6.jpg/1/]

Огледалата са в лилаво
Monka
Звезди ти можеш ли да намериш това къде си го прочела за водната украса .
Звездица
Звезди объркала съм в книгата пише от ляво като си с гръб ... Да, де. Влизаш в стаята и спираш. Вратата ти остава зад гърба, а просперитета ти е отпред в ляво.  което е станно сигурно има правописна грешка при превода .Прегледах всички книги обстойно снощи. Значи Школата на Драконовата порта използва това с посоките, но във всички книги е посочено квадрата както съм ви го показала. Използвайте само квадрата за разпределяне на зоните за да не се объркате. Посоките спазвайте само за положението на главата при сън, за цветовете, може и за елементите.
Това за цветовете мога да поспоря и за елементите. Имам един чам, който е метален и абсолютно не отговаря на зоната на Просперитета, а аз съм сигурна, че генерира Благоденствие и Просперитет със страшна сила. Местила съм го в други зони да си правя експерименти и съм сигурна ,че той е причината за успеха.
Чакай, чакай. Възползвах се преди години от съвет за много пари. Метални монети в глинено гърненце и т.н. Така се развиха събитията, че за месец печелех по 1500 евро.

Звезди ти можеш ли да намериш това къде си го прочела за водната украса .
Ще потърся.
Ставаше въпрос за аквариум с рибки и съвети колко да са рибките, какъв цвят и т.н. Най накрая пишеше "Внимавайте къде поставяте аквариума, защото..."
Моя аквариум беше на дясната секция. :) Веднага разчистих секцията от ляво и го преместих. :laugh:
Monka
олелел не може да се раберем  :)
Пише в книгата ,че когато застанеш с лице към вратата ЗА ИЗЛИЗАНЕ водата НЕ ТРЯБВА да ти е от дясно,т.е не трябва да си е в зоната на Просперитета.
ТОва с гърненцето щего пробвам
Звездица
олелел не може да се раберем  :)
Пише в книгата ,че когато застанеш с лице към вратата ЗА ИЗЛИЗАНЕ водата НЕ ТРЯБВА да ти е от дясно,т.е не трябва да си е в зоната на Просперитета.
ТОва с гърненцето щего пробвам
Аааа.....  :laugh:
Ми сигурно е грешка при превода.  :laugh: :lol:

Monka
100 процента е така ,защото по напред в книгата  дава съвет аквариумите да са в зоната на просперитета ,в сайта и също съм чела.
Тез картини не метревожи цената ,ами размера им не пасва на мястото и затова искам да си ги рисувам аз.Мога да си направя пречистване преди да рисувам и така.
Звездица
Чакай да ти кажа за гърненцето.
Значи, взимаш глинено гърненце. Аз си купих кисело мляко в гърненце и после го използвах за тази цел.
Взимаш лъскави метални монети. Желателно е да са жълти. Асоциацията е със злато, както се сещаш. :)
Слагаш гърненцето до главата си като си лягаш, (на земята де) а монетите до него. Сутрин, като се събудиш, първата ти работа след като се протегнеш е да вземеш монетите, да ги пускаш в гърненцето и да ги слушаш как звънкат. Доста е идиотско, но живеех сама и можех да си позволя всякакви щуротии. :biggrin: И така няколко месеца, като имаш предвид, че съм ужасно разсеяна и тази сценка не се правеше всяка сутрин.
Ми след около 5-6 месеца покрих всичките си задължения към държавата и топлофикация и си направих основен ремонт на жилището. След ремонта целия фън-шуй се скапа и айде отначало. :)
Monka
Добре днес ще си купя кисело мляко с боовинки  :specool: :0015:
Това е съкратената версия на нашия форум. За да видите пълната версия, с повече информация, моля чукнете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.