Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Фън Шуй и уюта в дома
www.amber-bg.com > Дом,градина,хоби > За дома
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Stani
Ами  :blush: Спалните за североизток, холът югозапад.
Monka
Половин час се пулих за каква карта виза си няма Стани и Ели ,а то ставало дума за карта и ваза :laugh:
Беб аз мисля ,че ако прекарвате повече време в шумен трябва да с взмеш нещата там.Две карти няма смиъл.Нищо ,че не си там тя картата си действа .Може да я вземеш в шумен ако искаш.Аз всички неща съм сложила и активирала,нищо ,че не съм у дома ,а в квартирата.
Предметите когато се местят от дома се местят увити  в комринен плат!!!!
Звездица
Ето как се разпределя енергията на осемте посоки:
http://img406.imageshack.us/my.php?image=d...aspalniahq1.pdf

Върху всяко жилище се налага зеления чертеж от деветте квадрата. Средния е неутрална зона. В случая чертежа не е точен, защото съм пропуснала голямата тераса на хола. Квадратите трябва да са по-големи и да обхванат терасата.
После се разполагат елементите в зависимост от посоките - вода, земя, дърво, метал, огън.

Този зелен чертеж може да се наложи и само върху една стая. Направила съм го върху спалнята. Важи и за двете спални, защото и двити имат врати на югозапад.
Спалня №2 е под влияние на елемента вода, което е благоприятно за Стани (тя е елемент дърво, а водата създава дървото), НО е неблагоприятна за майка й, тъй като тя е елемент метал.
Най-благоприятното място за легло е в ляво от вратата.

Спалня №1 е под влиянието на елемента дърво и е благоприятна и за двете.
Най-благоприятното място за легло е в дясно по средата на стената с глава на югоизток. В средата на дясната стена е зоната на децата. В източния ъгъл се намира зоната на брака.

Когато се влезе в апартамента, лявата стена трябва визуално да се избута още на ляво, защото се вижда, че жилището има неправилна форма. Добра работа би свършило едно огледало на стената.

Малката баня има ъгъл на запад, който формира тъй наречената Ша стрела. - с отрицателна енергия.
Същото се отнася за ръба на голямата стая, който гледа на изток.

Свършвам, щото вече ми се карат. :blush:
Stani
Звезди  :24: Аз сега ще попрочета да разгадая написаното. Безкрайно ти благодаря!  :flowerysmile:
Звездица
Кухнята ви е обзаведена много подходящо, за да се чувствате добре и двете.  :specool:

Трапезарията както и да го погледна е в зоната на "злополука и неуспех", елемент метал. Внимавайте за инциденти. Особено ти. Стъклената витрина те спасява от душевен дискомфорт, тъй като стъклото е вода, която е благоприятна за теб (елем. дърво)
Западната част на терасата също е метал. Ако трябва да направиш нещо съобразявайки се със земния дизайн, там трябва да сложиш символ на вода или дърво.
Символ на водата са прозрачните стъкла, огледалата (но точно там не е за огледало!), неправилни заоблени форми, цветове - синьо, светло зелено.
Символ на дървото са цилиндрични форми, фигури от дървен материал.

Каквото е хубаво за теб, същото важи и за приятеля ти, защото сте подвластни на един и същ елемент - дърво. :)

Монка може да допълни.
Също и да каже как се неутрализират Ша стрелите.

П.П. Ако имаш въпроси, питай.  :biggrin:
Monka
Звезди много добре обясняваш и аз затова не се меся.
Monka
Стани от къде се влиза за малката и голямата баня?
Аз ще погледна къде е най добре да бъде огледалото в антрето.
Stani
Ами то се оказва, че дори без да искам съм следвала фън шуи. В трапезарията си имам стъклена витринта, а на терсата точно в западната част имам цилиндрична дървена ваза. И в спалните долу горе нещата не са фрапиращи.  :specool: Ще се попросветя още малко с какво мога да подобря ситуацията.

Стани от къде се влиза за малката и голямата баня?
Аз ще погледна къде е най добре да бъде огледалото в антрето.

Марти, вратите на баните са директно една срещу друга.
lussi
Здравейте момичета,

моят проблем е в спалнята.  Огледалото на гардероба отразява директно семейното легло! :confused:
И  няма начин, както и да се разместят, това не може да се промени! Просто стаята е малка!
Ах, защо не знаех нищо за Фън Шуй преди да купя гардероба! Дори този с огледалото беше със 100 лева по-скъп!

Четох, четох, но никаде не срещнах нещо по въпроса, дали това може да се неутрализира по някакъв начин?
Или да му ушия перденце?

Много се надявам някой от по-знаещите по въпроса да ми помогне!
Monka
Сесил много ме затрудни с това пак нищо не стана .НЕ го праща и не .Ще измисля нещо по късно как да ти обясня.
Стани ще го разгледам в къщи ,защото тръгвам от работа.
Люба варианта с перденцата не е лош.
amber
luba_a ето какво пише във "Фън шуй за 5 минути"
"Защо някои фън шуй експерти отричат огледалата в спалнята?

Някои азиатски култури вярват, че нощем душата напуска тялото.Смята се че когато се връща в него малко преди събуждането, може да се стресне от отражението си  в огледалото.
Западната култура обаче няма нищо против огледалата в спалнята-те са традиция.Стига вие самите да нямате нищо против тях , можете да ги използвате за разрешаването на много проблеми.Вслушайте се в гласа на вашата интуиция, за да вземете правилното решение.Никй страничен експерт не познава вашият дом и настроенията му по-добре от вас."

Така, че споко;) Не си загрозявай гардероба с разни перденца.
Нещо повече-  за неблагоприятно положение на леглото дават да се правят корекции с огледало.
Например ако не виждаш вратата, докато си в леглото (нещо което е много важно) трябва да окачиш огледало, така, че то да отразява вратата и да можеш да я виждаш;)
lussi
amber, благодаря ти много за информацията.
На мен също ми се струва, че ще стои тъпо с перденца...,
ама  пък кои иска 3-ти хора във връзката си?!!
Наистина ще се оставя на интуизията си,
а и времето ще си покаже!
Monka
Аз от личен опит ще кажа ,че от както се преместихме в квартирата и докато огледалото отразяваше леглото имахме страхотни ежедневни  скандали за глупости и с много неприятни думи.От деня в който преместих огледалото така ,че да не отразява леглото скандалите спряха ,Милото отношение се върна и не сме се карали от тогава за нищо.
Сисил
МОНКА  ---най- накрая се получи :uraaaaaa: .Мерси. :flowerysmile:След като огледалото не е на подходящто място ти имашли някаква идея.  :drun: ;)
Monka
Така ли съм написала .Бързах и не го прочетох  :secret: Огледалото ти е на най -подходящото място възможно в коридора.То отразява добрата енергия и я изпраща навътре по коридора  :specool:
Радвам се ,че се получи . :flowerysmile:
Сисил
Вижте каква ваза си купих .Не знам дали е подходяща, но когато я видях си помислих ,че това ще да е вазата ФШ .А кристала мисля ,че пишеше че е за успех не съм сигурна ,но имаше много видове с различни цветове и всеки цвят беше определен за нещо. Вие какво мнение имате.

[IMG height=350]http://img99.imageshack.us/img99/6347/florerofsh.jpg[/img]
Monka
Идеална е !
Аз се чудя как да поискам пръст без да ме помислят за черна магьосница и луда?
Сисил
Аз си поисках пръст като обясних,че имам едно цвете за което са ми ka3aли ,че иска смес от различна почва :specool:
Monka
И аз обмислях този вариант и ще взема да го направя  :flowerysmile:
amber
След толкова много болести вкъщи (Дени почти не е оздравявал за 5 месеца) започнах  да си мисля дали фън шуя няма някакво отражение.На рафта над мивката в кухнята съм сложила всички лекартва, които пием в момента, а те са буквално една камара и заемат целия рафт.Проблема е че не мога да определя в коя зона са тъй като кухнята е Г-образна.Може ли някой да ми помогне? Прилагам схемата на апартамента, обаче е преди ремонта.В кухнята стената която е с червено вече я няма.

Dru
[tt]Ели, ето Ба гуа шаблони. Ползвай, който ти е по-удобен  ;)

Не мисля, че е от Фън шуя, по-скоро е от гадното временце, от това, че му е първа година в градината и сега изгражда имунитет ...

Моят съвет е, лекарствата да не са на рафта видими. Прибери ги в шкафче, в което има само лекарства или в кутия, която  не е прозрачна, така че да не се набиват на очи
[/tt]
amber
Dru, аз ги знам секторите, обаче тъй като кухнята е Г-образна, не знам как да ги разположа в нея  :dntknw:
Dru
[tt]Би трябвало да е така:

Нали винаги се взима за отправна точка входната врата на помещението
[/tt]
amber
Е да ама ти си направила само на половината стая:) Там където пише "кухня" е същото помещение, само че широката му част .
В цялото помешение се влиза от коридора, а в самата кухня няма врата коята да я разделя на две.
Dru
[tt]Ели, врата се слага и мислено. Там, където съм ти сложила схемата е кухнята, другото не е ли трапезария? А ако искаш да разглеждаш цялото помещение, ползваш за отправна точка вратата на трапезарията. Тук имаш възможност за "свободно четене"  ;)

Нарочно го смалих малко плана, за да видиш кое къде се пада, защото някои зони са ти в друго помещение  :yes:
[/tt]
amber
Ами ето ... както и да го въртим, лекарствата са ми в зоната на децата  :eek:
Dru
..................Ако искате да подобрите гуа на здравето, има няколко прости стъпки, които трябва да предприемете.
Първо, добавете цвете в дома си, което може да увеличи енергията на здравето и баланса ви. Боядисайте тази част в дома ви, която отговаря на гуа на здравето в жълто или земни цветове, за да подобрите здравното си “чи” (енергия). Прибавете нещо, което гъделичка чувството ви за хумор в центъра на това пространството, за да задържа позитивната енергия на здравето ви, като същевременно премахнете всички дървени, тънки и високи предмети, както и зеления цвят (с изключение на растенията) от там....................
.

http://tia.bg/?c=n&id=11&p=0
Monka
Реших да си ушия матрак-общ понеже сега е разделен и положението ми е разделено.Напълних го с пълнежа от двата  се получи неравен на топки -сега ще трябва да си купя нов ,защото ще ни боли гърба .Бях длъжна да опитам. :biggrin:
Мислих си за пръст от градина на богат човек.Ами ако взема от обществена градина -такава като вила Боргезе ,може би в Прага ще има такава градина ...
Tania
Здравейте момичета, аз съм нова в форума :) Започнах да чета усилено за Фенг Шуй от няколко дни насам, и попаднах на този форум. Много хубави неща сте написали.

Имам въпрос, при налагане на схемата с секторите, терасите играят ли значение или мога да си разглеждам стаите една по една и съответните сектори в тях? Аз в момента съм решила да си ремонтитам изцяло жилището, след като се разделих с бившия си съпруг / живяхме в друга държава/ и се върнах в България. Проблема е, че терасата на кухнята е издадена 1,5 м напред от другите тераси, а смятам да вградя към стаите терасите на кухнята и спалнята за повече жилищна площ. Така сектора ми *Брак* който е в момента някъде на терасата на хола, ще изпадне съвсем от рамките на стаите. Формата на жилището - трите стаи /спалня,кухня,хол/ са на една линия/една до друга/ като кухнята е 1,5 м напред, с изложение ЮИ, входната врата е на север.

Единственото хубаво нещо от цялата ситуация е, че мога да подредя каквото както и където искам. Ще ремонтирам, боядисвам и ще купувам нови мебели и общо взето всичко друго. Единственото ми помещение което е завършено е банята, избрала съм за там светло сини плочки още преди 6 години. Всички други стаи ще стягам сега.
Monka
Tania здравей !
Добре дошла при нас !Дай схема на апартамента и ще ти кажа какво мисля.Терасите по принцип не се включват но имат влияние,затова най добре нарисувай за да разбера.
Матрака не е толкова зле.Май ще си спестя 120лв и ще го оставя.
Tania

Здавейте :) Нещо такова... малко нескопосано ама... :)

Това което мисля да правя, е да сложа дограма и да иззидам терасите на спалня и кухня, така че да станат част от помещенията. Ще изградя един свод на мястото на старите прозорци и врати в спалнята, да не стърчат ръбове...ще си сложа там завеса с някакъв приятен цвят, златисто, кремаво, нещо нежно. Терасата на спалнята ще превърна в работен кът, но ще е отделено от самата спалня с тази завеса.

Същото нещо за кухнята, но там няма да градя свод - видях някъде из интернет точно на мястото където е бил стария прозорец, стъклена витрина която се отваря от двете страни, точно над бар-плота, с подредени вътре кристални чаши и цветни елементи - червена ваза и още нещо което забравих. Много ми хареса, та мисля да си направя подобно. Помещението което ще се оформи от терасата ще е част от самата кухня, смятам да си изнеса навън хладилника, че да не ми заема много място вътре. Общо взето това е :)
Monka
Ако ми покажеш къде е север и си сметнеш посоките на теб и мъжа ти ще ти кажа как най-добре да разположиш леглото в спалнята.

Така са наложените сектори върху дома ти.Харесва ми .За да имаш по добър фън -шуй направи част от дома ти терасите -за да се получи правоъгълна форма на жилището.Това става ,чрез цветя декорации,фонтани и др.
Не си посочила къде са прозорците и ми е малко трудно.
Нямаш някакви аномалии за корекции.С лилавите точки съм отбелязала местата за чан или кристал .Може да наложиш примерни мебели да ти кажа дали нещо не е наред.Много хубаво си решила за арките и избягвай острите ъгли /Освен за фън шуй ще е добре когато имаш малко щъкащо детенце което няма да получава цицини  :laugh:
Нещо ,ако искаш питай.
Tania
Апартамента ми е изцяло южен, север се пада където съм отбелязала входната врата, т.е схемата която приложих по-нагоре в форума, ако я завъртиш на 180 градуса ще сочи посока юг. Всички стаи гледат в една посока - юг, може и да се пада малко ЮИ, но с съвсем малко отклонение. Моето число е 9, от 1 месец насам вече не съм омъжена, та засега ще се съобразявам само с себе си за ориентация на мебелите :) Мисля да разположа леглото посока И-З, като главата ми ще сочи изток. В средата на спалнята, та да има място за нощните шкафчета от двете страни.
Хубаво е, че ако се изнесат цветя на терасите ще се подобри фен шуй. Така както съм го запланувала ремонта, единствената отворена тераса ще е тази на хола, която лятно време ще е нещо като *градина*. Мисля си, за теракот имитация на розов мрамор като настилка за тази част.
Прозорците са с едно и също разположение - към терасите, гледат на юг.
Tania
О, и току що забелязах, точно където си сложила средната лилава точка, в кухнята, точно там искам да си направя тази стъклена окачена витрина с кристалните чаши и цветните елементи. Само като видях снимката, и си помислих еййй едно такова искам в кухнята като махна прозореца, точно над бар-плота... сякаш съм си знаела :)
Monka
Хората по принцип имат вътрешно усещане за ФШ .Добре си решила!
Tania
Благодаря за съветите :) Сега се сетих и още едно нещо. Ще си купувам и котка, та не мога да реша в кой сектор е най-*безопасно* да разположа котешката тоалетна. Ще купя от затворените с филтър отгоре, но така или иначе си  е източник на *мръсотия*. Сигурно в сектора *знание* понеже вече съм с висше, 3 езика... стига толкова съм учила :) Там сигурно ще ми навреди най-малко...
Monka
На някоя от терасите ,ако може:) Чак толкова не вярвам да навреди ,ако я поддържаш
Tania
Планирането на обзавеждането работи под пълна пара :) Възникна още една чуденка - къде да разположа огледало в коридора ? Прилагам чертеж. Доста е пренаселен с врати коридора, а не е особено голям. Място има единствено до входната врата от лявата страна, срещу банята. Лошо ли е ако има огледало срещу вратата на банята или на спалнята? С лилаво съм надраскала една черта, там има един трегер, та огледалото ще изглежда глупаво точно под него ако е.

П.С. Врата има и към хола, точно срещу *W* -то на *whodna wrata* на чертежа.

Вчера докато обикалях улиците на Варна намерих 2 магазина за подобни неща /китайски индиийски и други стоки и сувенири/, един срещу окръжна болница посока чаталджа, и един до кино Палас, има ли по -големи ? Тези и двата бяха доста мънички. Иначе като цени май бяха добре :)
Звездица
Възникна още една чуденка - къде да разположа огледало в коридора ? Прилагам чертеж. Доста е пренаселен с врати коридора, а не е особено голям. Място има единствено до входната врата от лявата страна, срещу банята. Лошо ли е ако има огледало срещу вратата на банята или на спалнята? С лилаво съм надраскала една черта, там има един трегер, та огледалото ще изглежда глупаво точно под него ако е.

П.С. Врата има и към хола, точно срещу *W* -то на *whodna wrata* на чертежа.

Ето и моето мнение по въпроса:
Няма да ти е комфортно на душата, ако излизаш от хола или банята и да си виждаш отражението отсреща т.е., има лош фън-шуй.
Според мен най-добре ще е вратата на банятя да е огледална от външната страна.
ele0nora
Здравейте,
и аз съм много запалена по фън шуй, така че ще се радвам да обсъждаме разни идеи. Ще следя този форму с голям интерес. Днес се регистрирах и вече намерих полезни свети за моят дом :)
Monka
Здравей Ели ,добре дошла при нас! :flowerysmile:
tanii
здравейте и от мен
случайно попаднах на вас и успяхте да ме надахате

сега обаче имам нужда от савет,много моля за помощ

значи приятелет ми чака едни коли от италия които са платени не малко пари
но нещто не идват
а и човика които ги праща няма вразка с него

аз силно вярвям че всичко и наред но той изпада в ужас

моля ви кажете ми има ли начин да му помогна

Monka
:) запали му свещ най- добре :yes:
tanii
благодаря за барзия отговор

каква да е точо свещта
пьк и днес е неделя а и в този малак град незнам какво щте намеря
Stani
благодаря за барзия отговор

каква да е точо свещта
пьк и днес е неделя а и в този малак град незнам какво щте намеря

В църква!
tanii
писах и в картата````

нали не е проблем :confused:
Monka
Не е проблем.Хубаво си се сетила!Прочети внимателно темата и може да задаваш въпроси :yes:
Аз пръст за гърненцето не си взех от замъка както си мислих. Причината е ,че беше много зловещ с тези хиляди препарирани животни и страховити картини.Не ми се видя много хармонично да взема от там.Ще взема от  друго място.От приятел.
tanii
аз искам да попитам като имам котенурка но тя е от плат и е пална с пяськ става ли
или трябва да е от твьрд материал
Monka
Не съм сигурна ,че ще има същото значение  :dntknw:
lussi
Като стана въпрос за картата по Фън Шуй,
аз също преди някоко месеца си направих такава.
Започна да действа!
В същност за сега - най-силно сектора за здраве!
Ама ми е най важно това сега. И най-много пари ми трябват съответно.
Но имам чувството, че нещата започват да се случват, но ТОЧНО в определен ред.
Това е съкратената версия на нашия форум. За да видите пълната версия, с повече информация, моля чукнете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.