Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Колко давате на месец за козметика?
www.amber-bg.com > Красота и здраве > Козметика
Mira
Какви пари давате месечно за козметика? Много ли продукти купувате или само това от което се нуждаете в момента? Можете ли да си позволите скъпа козметика?
Dru
Оххх, почти всеки месец правя по 50-тина лева за Ейвън [smilie=blush.gif], имам си сума маски,които съм ползвала по един път и... Това време все не стига [smilie=dntknw.gif]. Признавам си,че се увличам [smilie=wink.gif]
Знаете ли? Сега като написах по колко харча на месец за козметика, се замислих,че мога да си позволя скъпа козметика, но не си купувам. Както писах в по-горна тема, работех в магазин за козметика и продавах Диор, Ланком, Деклеор и т.н. и се глезорех много с мостри и декоративна, и бяла козметика. Абе,хубави са,обаче червилата ги изяждам еднакво бързо, без значение дали са за 7 лева или за 40 лева. Не мога да се гримирам и предпочитам да дам парици за нЕкой ефтинджоз отколкото да се охарча със 74 лева за палитра,която не мога да ползвам. Но спиралите на Диор са страхотни [smilie=wink.gif]
Mira
Дрю-аз също като теб давам много паричка на "Авон"-този месец си взех чантата+ парфюма за 40 лв. Също и душ-гела и лосиона с мед и лимон-за 6 лв и нещо. До тук само за Авон 46 лева. И така е всеки месец. Освен това поч. гел на " Неотрогена"-10 лв. Коректор. Тоник-до тук поне 60 лв. и то само за 2-3 дни. И продължавам. А за " Авон"-добре че вече не съм представител-преди купувах всеки месец толкова много неща че скоро хвърлих 2 торби с развалена козметика. [smilie=sad.gif]
kkk
Като се замисля...през последната една година съм си купила 3 дезодоранта. Всичко останало, което ползвам - козметика за лице и тяло - ми е подарък от сестра ми, която реши, че грижите за мене си могат да ме изкарат от депресията и ми подаряваше разни работи със и без повод. :D Така че ползвам страхотна козметика AVENE и Tesori d'Oriente на аванта :D
Mira
Много ме привлича "Тесори Д ориенте".Още нищо не съм ползвала-но като ми посвършат продуктите ще си накупя от тази марка.Доволна ли си? Какви продукти имаш? [smilie=flowerysmile.gif]
Malaisa
Аз имам 2 рафта козметика на ейвън, а (почти) не съм давала пари за нея. Общо взето това, което "печеля" като дистрибитор на ейвън, го получавам в продукти (пак не е малко де). И като имам толкова много неща, почти не ми се налага да си купувам на други марки. Затова на месец давам максимум 20-30лв за козметика (главно за коса).
Сега съм в период на израсходване на "запасите" така че може и по-малко да давам..
kkk
От Tesori d'Oriente ползвам серията HAMMAM - страхотен екзотичен аромат. Ползвам душ-гел, масло за тяло и тоалетна вода. Страшно доволна съм, създава невероятно настроение
Mira
KKK-ще знам! И аз ще пробвам тази серия щом си доволна.Искам да те питам добре ли овлажнява кожата и има ли траен аромат? [smilie=confused.gif] [smilie=bye.gif]
Mira
Аз също доскоро много купувах от"Авон"ама взе да ми поомръзва.Сега гледам да купувам др. марки.
bimbo_07
Може би към 50, но всеки месец е различно.
Monka
Около 50 -всеки месец ми се изчерпва различно нещо и го възстановявам ,понякога давам повече-шампоана не влиза в тази сметка :D
ayfer
Като си помисля ми става лошо. Честно казано не давам кой знае колко пари, но не са и малко. Само за коса на месец давам средно по 40-50лв. като се започне от шампоан, маска, балсам, крем за коса, стимулант и много други. А само за боята 10-20лв. на месец. А за лице и нокти......около 60-70лв. Т.ст. общо взето 150-200лв. на месец само за козметика. Но не съжалявам за парите които пилея. :flowerysmile:
Mira
и аз давам доста за козметика и дрехи!Не съм ги смятала досега но от изв. време си правя дневник на покупките и ще трябва да видя колко изхарчих миналия месец
Juli_17
Аз не мога да направя сметка средно на месец, защото понякога е само един, два лака и нещо малко, а друг път купувам много неща. Но си мисля, че когато някой ден почна работа и си купувам всичко сама ще давам по доста :D
Mira
Цитат("Juli_17")
Аз не мога да направя сметка средно на месец, защото понякога е само един, два лака и нещо малко, а друг път купувам много неща. Но си мисля, че когато някой ден почна работа и си купувам всичко сама ще давам по доста :D
Определено ще си купуваш повече, ако работиш!Има време мила-животът е пред теб!Един ден ще си позволяваш повечето неща, които ти харесват!Пожелавам ти го от сърце!
    Можеш да правиш като мен-записвам само козметиката и дрехите-без цигари, храна и др...Записвам всяко нещо +козметичните процедури-маникюр, козметика, солариум, фризура... [smilie=000010.gif] [smilie=58.gif] [smilie=48(1).gif]
Juli_17
На мен ми е голям проблем, че харча всички пари, които имам в мен, днес само за някакви гащички, лосион, на кафе, храна, автобус и [smilie=79.gif] сигурно цялата ми заплата ще отива за дрехи, козметика и разни боклучки :D
Mira
Цитат("Juli_17")
На мен ми е голям проблем, че харча всички пари, които имам в мен, днес само за някакви гащички, лосион, на кафе, храна, автобус и [smilie=79.gif] сигурно цялата ми заплата ще отива за дрехи, козметика и разни боклучки :D
Еми-за повечето жени е така!Просто обичаме да пазаруваме!При сегашния избор е разбираемо!
    Аз съм същата-не държа пари в мен-и да нямам нужда от нещо, редовно обикалям магазините и имам ли пари в мен-няма да се върна и с лев!това ми е проблем-хубаво е човек да е по-сдържан!А понякога се чувствам гузно-като вчера с дънките!Нашите ме пратиха за храна до магазина, а аз се връщам и с нови дънки-е парите бяха мои, но ми стана неудобно някакси!
Juli_17
:lol: това за дънките ми хареса, ама то и аз така, обикновено се прибирам с точно стотинки за автобус,а понякога и за него нямам :D
Mira
Цитат("Juli_17")
:lol: това за дънките ми хареса, ама то и аз така, обикновено се прибирам с точно стотинки за автобус,а понякога и за него нямам :D
Еми---какво да ти кажа!Все по-често се чувствам така и по това чувство разбирам че съм прекалила!А и да ти кажа -понякога е добре импулсивно да си купиш нещо хубаво но не и всеки ден да трошиш пари за неща които имаш в излишък!И така-15 чифта дънки и 2 якета!
Juli_17
Ред е на якетата :D това ме подсеща, че днес се влюбих в две на Франко Феручи, направо невероятни, едното беше от тези съвсем късите, които покриват само половината корем (само как го обясних :D ) а другото дълго, с колан. И двете бяха бели, направо ми останаха очите в тях
Mira
Цитат("Juli_17")
Ред е на якетата :D това ме подсеща, че днес се влюбих в две на Франко Феручи, направо невероятни, едното беше от тези съвсем късите, които покриват само половината корем (само как го обясних :D ) а другото дълго, с колан. И двете бяха бели, направо ми останаха очите в тях
И аз харесвам беличките!Имам едно ама е малко дебелички-вълнено!Искам тънички!Вчера си харесах две и не са скъпи-едното е тип сако-имаше няколко цвята а другото с ластик на кръста-късо-черно!
Evanescence
Някои месеци давам повечко пари, други по-малко. Не използвам кой знае колко скъпа козметика. Средно излиза, че давам около 10-15 лв месечно.
p0liglot
Мисля,че около 20 лв ми е лимита,в който се побирам.Макар че се случва и да го надвиша :blush: :biggrin:
Stani
Аз давам  сравнително пари за мазила... Обикновено около 100 лв на месец, като се олея и двойно... И това само за козметика, за процедури не искам да казвам... А на мъж не бива да споменавам, защото ще избяга със 100 км/ч  :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:

Иначе бяла козметика ползвам среден клас - Ла Рош, Авен, Рок, Неострата...

Декоративната също... Макс Фактор и Лореал най-вече, но наскоро ми подариха на Клиник сенки за очи, цяла палитра... е разликата е от небето до земята. Имам червила на Диор и Шанел и те също са ми доста по-трайни от по-обикновените. Има защо да са скъпи тези козметики.

Обаче за лаковете трвърдо Перфект! На ОПИ лакът ми пада със скоростта на светлината, за разлика от "простия" Перфект!
Monka
Наистина сенките са от небето до земята .Сега ползвам на Лореал и на Мейбълин и няма да ги сменя за нищо друго...освен за Диор може .Ефтините сенки по 2лв не са толкова наситени и меки ,не попиват добре и не придават такъв ефект изобщо.
Перфект са перфектни и аз съм много доволна.
Хубави неща ползваш Стани и си заслужавт парите .Мъжете не бива да се оведомяват за такива работи  :secret:
Stani
Цитат
Наистина сенките са от небето до земята .Сега ползвам на Лореал и на Мейбълин и няма да ги сменя за нищо друго...освен за Диор може .Ефтините сенки по 2лв не са толкова наситени и меки ,не попиват добре и не придават такъв ефект изобщо.
Перфект са перфектни и аз съм много доволна.
Хубави неща ползваш Стани и си заслужавт парите .Мъжете не бива да се оведомяват за такива работи  :secret:

Марти, Диор, Клиник, Ив Сен Лоран... декоративната им козметика е убийствена. Дано пак да ми подарят скоро по някой повод, че 200 лв за сенки ми се свидят... А аз много се гримирам. Не излизам от вкъщи без грим.
p0liglot
И така трябва да е Стани-за нищо на света не трябва да се занемарява външния вид!Всяка уважаваща себе си жена заслужава своите малки удоволствия,пък било то грим или нещо друго! :specool:
Monka
И аз без грим не излизам -въпреки ,че използвам само телесни ,нежни тонове,спирала ,фон дьо тен и гланс в семпъл цвят.За мен тези работи са важни.И на мен ми се свидят за сенки ,обаче виж за някой празник ще дам идея да ми подарят  :flowerysmile:Или си мисля на борда дали не бяха по нормални цените ,имам едни бегли такива спомени.
belqta
Рядко купувам, затова когато се реша си позволявам да дам повечко парички. От което се предполага, че изкарвам доста време с тях  :crazy:. Понякога имам желание, но просто нямам време. А в същото време осъзнавам колко по-добре изглеждам дори само като подчертая нещата, които харесвам в себе си и прикрия тези, които не харесвам.     
Militsa.H
На месец винаги давам определена сума пари за червила,гланцове и т.н., едно 30 лева ,ако мама не ме спонсорира с някой гланц отгоре. Доста от твя изяждам :) радвам се ,че нищо ми няма :P. А за гримове и спирали се харча през 6 месеца, като сенките за очи и фондиотените ги сменям на година :)
bebe6o4e
Различно, зависи какво ми е свършило, какво искам да си купя и какви са ми възможностите в момента. Общо взето не се изхвърлям. :)
love_make_up
Честно казано не съм смятала колко пари харча за козметика, но се старая да не оставам без най-необходимите си продукти и щом са на привършване веднага си ги набавям :)
Понякога се глезя с по-скъпи гланцове или продукти за почистване на лице :)
jenka
20-30 средно, но може и доста повече

--------------------
Купувам си бижута с камъни Сваровски от http://margicrystal.bg/. Готвя вкусно с любимите ми рецепти, които взимам от тук http://napred.bg/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%...1%82%D0%B8.html. Когато имам повече време гледам във всяка свободна минута филми в интернет http://napred.bg/filmi.html. Понякога играя различни занимателни игри с дъщеря ми http://napred.bg/igri.html
Stani
Аз този месец дадох 1300 лв. Сигурно затова така грея :) lol_sign.gif
valeriana
Аз давам за козметика толкова малко пари, че чак ме е срам (blush) Има месеци, в които сигурно и 10 лева не се събират да съм дала. Просто малко продукти използвам, доста ми подаряват и така. Само като реша да си купувам парфюм, тогава се ръся :) , но пък си заслужава- последния, за който дадох 280 лв. го ползвам повече от година и като гледам ще го ползвам сигурно още поне 6 месеца
jeneta
Понякога давам по 20 лв, друг път по 100. Всичко зависи от това какво реша да си купя.
DNP
Когато отворя магазин ели - https://eli.bg/ и загубвам представа за дълбочината на портмонето си. За съжаление...
Това е съкратената версия на нашия форум. За да видите пълната версия, с повече информация, моля чукнете тук.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.