Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Тигридия
www.amber-bg.com > Дом,градина,хоби > Цветя и градина
bez_sqnka_f
Вижте това разкошно и загадъчно цвете:

Виждали ли сте такова? Аз много бих искала да си взема,доколкото знам се продават луковици и се засажда [smilie=dntknw.gif]
pasta_mariana
Аз не съм виждала такова [smilie=dntknw.gif] Ама е много хубаво [smilie=flowerysmile.gif]
Нели
Каква красота! :D
amber
Страшно красиво е [smilie=flowerysmile.gif] И с това стебълце и листа прилича на изкуствено.
NiGhT_eLf
Чак сега я забелязах тази тема, ама реших да се похваля , Нали моята мама е голяма цветарка и вижте какво си имамееее ...

Juli_17
Много са красиви [smilie=gestos18.gif] И моята мама е ГОЛЯЯЯЯМА цветарка, сега като замина аз трябва да й поливам всички цветя и направо се уморявам докато успея :D ето тук съм й снимала някои, не ги знам какви са точно

NiGhT_eLf
Силно ти съчувствам че те оставят да се грижиш за толкова цветя ... Последния път мама като ми ги остави ... после за малко да ме набие... просто забравях да ги поливам .... http://www.snimka.bg/album.php?album_id=159212 Еднааа малка част от колекцията :)
Juli_17
И на мама това са й минимална част от цветята, има по всички стаи, а за тези на терасата да не говоря :D Тези на майка ти са много хубави, особено много ми хареса едно с малко оранжево плодче на него
Аз гледах горе долу да запомня кое кога се полива, че почти всички са през ден, а има едни, които трябва всеки ден и да се пръскат с вода [smilie=confused.gif] Ами не успях да ги запомня, поливам на ред, дано не се скапят :D
NiGhT_eLf
Не разбрах за кое цветенце ми говориш пак ще разгледам и ще ти кажа какво е ... А като каза за тея дето само се пръскат единствено се сещам за живите камъчета....
NiGhT_eLf
Тоест сетих се за кое говориш - питах мама как се казва ама не се сети за истинското му има .. попринцип мъ викат декоративна череша .
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=11...w=1&photo=1
Juli_17
Елф, цветята ви са уникални [smilie=gestos18.gif] игличетата са ми любими, а особено много ми хареса ето това http://www.snimka.bg/album.php?album_id=119593&photo=12 а последното на втората страница малко на марихуана ми прилича :D
От тези на мама, това ми е любимеца - крив Дончо :D
NiGhT_eLf
Търсих едно мое любимо цвете да ти покажа - пасифлора ама нещо не мога да намеря снимката . Твоя Дончо не е ли всъщност Бегония ?
Juli_17
Търси и показвай :D
Ами не знам какъв е, аз не ги различавам, знам само основните видове, мама ми каза че бил крив Дончо, на мен много ми хареса това име и все така си му казвам :D
NiGhT_eLf
Това са живите камъчета
Juli_17
Ама това цветя ли са? Ако са живи наистина са просто уникални, възхитена съм, за първи път виждам такива и направо се влюбих, продават ли се по обикновение цветарски магазини?
NiGhT_eLf
Ето я милата ми пасифлорка :)
amber
Това цвете е някакво извънземно!:)
nikoleta9
Цитат("NiGhT_eLf")
Това са живите камъчета

Това в дясната саксия е Конифитиум -направо съм влюбена в него от както го видях в едно списание и цъфти толкова нежно
NiGhT_eLf
Аз ги знам като живи камъчета ...Хубавото е че се гледат супер лесно .. издръжливи са на топло ,на студено и не се поливат а пред 4 -5 дни само минаваш да ги напръскаш с вода. За съжаление обаче едното ни сдаде фира ... незнам защо.Има ги в цветарските магазини аз си ги купих от Скай ситито... А за пасифлората ... и аз просто нямам думи :) страшно много я харесвам. Ако сте чували за плода маракуя ... това е плода на пасифлората :)
katrin_sl
Цитат(Juli_17 @ Sep 8 2007, 11:59 AM) *
Елф, цветята ви са уникални [smilie=gestos18.gif] игличетата са ми любими, а особено много ми хареса ето това http://www.snimka.bg/album.php?album_id=119593&photo=12 а последното на втората страница малко на марихуана ми прилича :D
От тези на мама, това ми е любимеца - крив Дончо :D

Юли, твоят крив Дончо се казва Азалия по мои спомени. Преди години имах такова цвете.
Dru
Цитат(katrin_sl @ Aug 28 2009, 01:34 PM) *
Юли, твоят крив Дончо се казва Азалия по мои спомени. Преди години имах такова цвете.

Кате, ето това е Азалия

katrin_sl
Права си, Дру.
Това е съкратената версия на нашия форум. За да видите пълната версия, с повече информация, моля чукнете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.